Ako popkultúra ovplyvnila váš život

Madre

PR manager
Joined
Sep 6, 2022
Messages
58
Reaction score
130
Points
33

Ahoj chlapci. Tu chcem hovoriť o výnimočných televíznych reláciách a filmoch, ktoré vás osobne ovplyvnili.
momenty, ktoré vám pomohli dosiahnuť nejaký úspech alebo vám naopak pomohli vyhnúť sa nejakým vážnym problémom.




Aj po dvadsiatich rokoch som si zapamätal najmä dej televízneho seriálu The Wire, v ktorom policajti dokázali odpočúvať telefóny pouličných drogových dílerov, čo ich nakoniec prinútilo prejsť na pagery. V tom čase to na mňa urobilo taký dojem, že sme sa s kamarátom rozhodli sami si zaobstarať pagery, ktorých používanie nebolo jednoduché. Myslím, že okolie sa na nás pozeralo ako na idiotov. Teraz si uvedomujem, že používanie pagerov v roku 2005 vzbudzovalo oveľa väčšiu pozornosť okolia, ako keby sme používali len jednorazové telefóny. Ale v tom čase sme si mysleli, že sme veľmi múdri.
V súčasnosti si ľudia na pagery nepamätajú a väčšina ľudí o nich ani nepočula. Shiiiiiit

Odvtedy už prešlo veľa času, ale stále si pamätám, ako policajti odpočúvali černochov,
a vždy si tieto poznatky uchovávam v hlave.

GShYeINZvy
WxJ5RZagLt
HfFke02cu4





Veľmi na mňa zapôsobil aj príbeh filmu Scarface, kde sa Tony Montana z neohrozeného zločinca stal šialeným chorým bastardom a hlavným dôvodom bol jeho vlastný produkt - kokaín. Kokaín z neho neurobil šialenca, len odhalil a zvýraznil jeho skutočnú povahu. Mnohí z nás majú v sebe niečo, čo by nemali púšťať von, a je v našom najlepšom záujme držať to pod kontrolou. Kokaín Tonyho zničil a ja si to budem navždy pamätať: Nepoužívajte svoj produkt, to vás zničí zvnútra.
Dobrý díler svoj tovar nikdy nepoužíva.
QyrJzTpq6b


Spomínate si na nejaké epizódy, ktoré vám dali vážne podnety na zamyslenie?

 

soprano82

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 26, 2023
Messages
3
Reaction score
2
Points
3
Áno, drôt bol jedným z mojich obľúbených, páči sa mi, ako podrobne opisuje postavy z oboch strán zákona, nie je veľa seriálov, o ktorých si myslím, že idú do takejto úrovne vývoja postáv a nie je to len všeobecné zobrazenie dobra a zla. Ukazuje obe strany, ktoré sa občas správajú šľachetne, ale robia aj sračky. Takisto ukazuje, že aj obchody s drogami na nízkej úrovni potrebujú vysokú úroveň organizácie a neprejdú im unáhlené impulzívne rozhodnutia, ktoré ohrozujú celú partiu, čo je spôsob, akým sú vo všeobecnosti vykresľované pouličné nemafiánske typy.

A Zjazvená tvár je tiež skvelá. Vlastne mi bolo Tonyho Montanu trochu ľúto. Zdalo sa, že každá dobrá vec, ktorú sa pokúsil urobiť, mu vybuchla do tváre. Ako keď dal svojej mame tie peniaze a ona ich odmietla a hodila mu ich do tváre. Elvíra ho využívala len na cukríky do nosa a rozprávala sa s ním ako so špinou. Zradil ho jeho najlepší priateľ a sestra, ktorú sa práve snažil chrániť, a nakoniec ho zastrelila. Zradila ho takmer každá jedna postava vo filme a odmietol vyhodiť do vzduchu auto s manželkou a dieťaťom, čo bolo síce šľachetné, ale nakoniec si tým podpísal rozsudok smrti!

Filmom podobného gangsterského štýlu, ktorý by som odporučil, by bol "Ír", ktorý vyšiel len pred niekoľkými rokmi a hrajú v ňom De Niro, Pacino, Pesci a režisér "Goodfellas" a tento film je založený na skutočnom príbehu Jimmyho Hoffu a točí sa okolo mafie. Ak ste ho ešte nevideli. Určite ho odporúčam.
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
502
Reaction score
235
Points
43
Veľmi rád sledujem, ako fungujú podzemné podniky a ich zložitosti, takže sa mi veľmi páči Trafficked With Mariana van Zeller
 
Top