Syntéza HXE

Plantguy

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
Sep 22, 2023
Messages
14
Reaction score
0
Points
1
1. Ľudia, s týmto sa idem opičiť
-Down the hole we go-

1. Premena eugenolu na 2-oxo-PCE: Eugenol je prírodná fenolová zlúčenina, ktorá sa nachádza v klinčekovom oleji a iných rastlinách. Trojstupňovou syntézou zahŕňajúcou oxymáciu, nukleofilnú substitúciu a reduktívnu amináciu sa dá konvertovať na 2-oxo-PCE, nové disociatívne anestetikum a analóg ketamínu.
2.
3. Preveďte eugenol na eugenol-oxím jeho reakciou s hydroxylamínom v kyslom prostredí (kyselina citrónová)? Je to podobné syntéze aldoxímov z alkénov prostredníctvom hydroformylácie katalyzovanej Rh, s tým rozdielom, že eugenol už má aldehydovú skupinu1.
4. Tento krok sa môže vykonať pri mikrovlnnom žiarení pri teplote 150 c; počas 5 min, s maximálnym výkonom 300 W.
5. | Kyselina citrónová môže zvýšiť rýchlosť reakcie a výťažok oximácie poskytnutím protónov a koordináciou s hydroxylamínovou soľou. https://en.wikipedia.org/wiki/2-Oxo-PCE
6.
7. Preveďte eugenolový oxim na 3'-hydroxy-2-oxo-PCE jeho reakciou s 2-chlóretylamínom v zásaditom prostredí. Ide o nukleofilnú substitučnú reakciu, pri ktorej sa hydroxylová skupina oximu nahradí aminoskupinou chloroetylamínu. (Prípadne použitím 2-chlóretylamínu odvodeného od kyseliny mandľovej, čo je alternatívny organochlorid, ktorý môže reagovať s eugenolovým oximom za vzniku 3'-hydroxy-2-oxo-PCE. |Kyselina mandľová je alfa-hydroxykyselina, ktorá sa nachádza v mandliach, čerešniach, marhuliach | Kyselinu mandľovú možno premeniť na 2-chlóretylamín reakciou s tionylchloridom a amoniakom.https://link.springer.com/article/10.1007/s11164-023-05032-4
8. | Tento krok sa môže vykonať pri mikrovlnnom žiarení pri 180 °C počas 10 minút s maximálnym výkonom 400 W. Reakciu možno monitorovať pomocou TLC alebo NMR spektroskopie. Produkt sa môže izolovať kryštalizáciou alebo chromatografiou
9.
10. Preveďte 3'-hydroxy-2-oxo-PCE na hydroxetamín redukciou borohydridom sodným v metanole. Ide o redukčnú amináciu, pri ktorej sa ketónová skupina 2-oxo-PCE redukuje na aminovú skupinu za vzniku hydroxetamínu.
11. (Alternatívne)
12.
13. Preveďte 3'-hydroxy-2-oxo-PCE na hydroxetamín jeho redukciou pomocou biokatalyzátorov, ako sú transaminázy alebo imínreduktázy, v prítomnosti glukózy alebo amoniaku ako zdroja vodíka alebo dusíka.
14. |Tento krok sa môže vykonať pri mikrovlnnom ožarovaní pri 100 °C počas 15 minút s maximálnym výkonom 200 W. Reakciu možno monitorovať pomocou TLC alebo NMR spektroskopie. Produkt sa môže izolovať filtráciou alebo extrakciou56
|(ďalšia alternatíva pre tento krok)
-
- Vodík a kovové katalyzátory: Je to uprednostňované redukčné činidlo pre redukčnú amináciu, pretože sa vyhýba použitiu stechiometrických redukčných činidiel a produkuje vodu ako jediný vedľajší produkt. Táto metóda si však môže vyžadovať vysoký tlak a teplotu a výber katalyzátora môže ovplyvniť selektivitu a výťažok reakcie1. Niektoré kovové katalyzátory, ktoré možno použiť na redukčnú amináciu, sú odvodené od prírodných alkaloidov, ako napríklad nikel z kyseliny nikotínovej alebo kobalt z kobalamínu.
- Biokatalyzátory: Sú to enzýmy alebo mikroorganizmy, ktoré môžu katalyzovať reakcie reduktívnej aminácie za miernych podmienok a s vysokou enantioselektivitou. Môžu využívať lacné a obnoviteľné substráty, ako je glukóza alebo amoniak ako zdroj vodíka alebo dusíka. Môžu však mať obmedzený rozsah a stabilitu substrátov a môžu vyžadovať kofaktory alebo aditíva1. Niektoré biokatalyzátory, ktoré sa môžu použiť na reduktívnu amináciu, sú odvodené od prírodných alkaloidov, napríklad transaminázy z pyridoxalfosfátu alebo imínreduktázy z NADPH.

Syntéza katalyzovaná nanočasticami: Ide o metódu, pri ktorej sa nanočastice používajú ako katalyzátory na reakcie reduktívnej aminácie. Nanočastice majú veľký povrch, jedinečné fyzikálne a chemické vlastnosti a nastaviteľnú aktivitu a selektivitu. Nanočastice možno v niektorých prípadoch aj recyklovať a opätovne použiť. Niektoré nanočastice, ktoré možno použiť na redukčnú amináciu, sú odvodené z prírodných alkaloidov, ako napríklad nanočastice zlata z kurkumínu alebo nanočastice oxidu železa z baktérií Bacillus simplex
-A nakoniec tu máte HXE, ktorý je legálnou materskou zlúčeninou MXE. Plz komentovať svoje voľby a spätnú väzbu na opravy smerom k bio / zelenej organochémie princípy a cesty po pokusoch postupy, pretože som doslova 3 deň v rade to s out spánku alebo zastaviť pred som stratil myšlienkový proces.
Keď sa potvrdí, že je to dobré a zlepšené
 

Plantguy

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
Sep 22, 2023
Messages
14
Reaction score
0
Points
1
Plz niekto má pre mňa zadarmo súpravu na hranie lol moja sračka sa práve rozbila u dá sa povedať cez zlé vysvedčenie... jk ale ya pm me
 

Plantguy

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
Sep 22, 2023
Messages
14
Reaction score
0
Points
1
Oh cuz sa to nemusí zdať fn jednoduché je cuz som musel porovnať každú molekulu mám otvorených 491 kariet a stále z toho nemám dobrý pocit
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Uhhhh....... no.
Začnime pohľadom na Eugenol, čo má tri substitúcie na benzénovom kruhu a HXE má len dve. Dat sa nezhodujú. A Eugenol nie je ani aldehyd, aldehydy sú =O na konci uhlíkového reťazca, stačí sa pozrieť na štruktúry a uvidíte:

A úprimne: Odtiaľto to ide už len dolu kopcom, ale to je jedno, pretože už s Eugenolom je všetka nádej stratená.

Ale buďme konštruktívni: To, čo by malo byť k dispozícii, by ste mohli použiť napríklad 3-hydroxyfenyl-2-cyklohexán-1-ón a bromovať ho v polohe alfa bromidom meďnatým (II), čo je veľmi selektívna a účinná reakcia, a potom vytvoriť imín na keto (-ón) skupine, =O, čo v tomto špeciálnom prípade neuvoľní vodu, ale vnútromolekulovým posunom nahradí Br - bróm hydroxyskupinou -OH, Br sa uvoľní ako HBr, kyselina brómová, o túto kyselinu sa postará ekvivalentné množstvo pridaného trietylamínu. Teraz máte imín a -OH tam, kde by mal byť váš amín. Riešením problému je tepelné opätovné usporiadanie pri 180 °C (160 °C v mikrovlnnej rúre) alebo menej s pridaním katalyzátora Lewisovej kyseliny. V tomto kroku musí byť látka úplne suchá, inak sú výťažky v háji. Pri opätovnom usporiadaní si imín a -OH vymenia miesto, ale imín si ponechá H, vodík a stane sa amínom a -OH bez vodíka sa stane ketónom, =O. Ketón, keďže nie je na konci reťazca, potom by to bol aldehyd, ale je uprostred, a to sa nazýva ketón.

Chémia je tu trochu nezvyčajná alebo "pokročilá", pokiaľ ide o imináciu a opätovné usporiadanie, ale skutočné problémy sú v poslednom kroku opätovného usporiadania, ktorý znie tak jednoducho - stačí zahrievať na 180 °C po dobu XX - ale je najproblematickejší z celej veci.

Užite si to!
 

Plantguy

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
Sep 22, 2023
Messages
14
Reaction score
0
Points
1
Ja som v tom našiel chyby zabudol som zahrnúť zmenu eugenolu na izo predovšetkým a na mvk možno je to lepšie myslel som si, že je to zaujímavý nápad na postup spustil som to a mám úplný neúspech
 
Top