Question Potrebujem pomoc pri syntéze MDA z helionalu.

HIT MONKEY

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 28, 2023
Messages
49
Reaction score
6
Points
8
"Roztok bol ochladený a extrahovaný xylénom. Roztok sa prefiltroval a filtrát sa premyl xylénom a časti xylénu sa pridali spolu. Do xylénu sa pridalo asi 100 ml konc HCL, ktorý sa pretrepal a oddelil. Vodný roztok sa extrahoval xylénom a xylén sa oddelil. Amin sa potom uvoľnil z vodnej časti pomocou NaOH a spracoval sa obvyklým spôsobom, aby sa získal MDA".
 

HIT MONKEY

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 28, 2023
Messages
49
Reaction score
6
Points
8
Tak to funguje. Mám problém s oddelením soli od mda na konci? Nerozumiem tomu rovnako ako work up ako obvykle? Môže mi to niekto vysvetliť? Vyskúšal som to, čo mám, čierne a hneď sa z neho fajčí.
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
359
Points
63
@johanson @HIT MONKEY

nebol som si istý, čo znamená "vypracovanie obvyklým spôsobom". pýtal som sa chatgpt, takže to berte s rezervou, ale toto som dostal:

V chémii je "vypracovaný obvyklým spôsobom" fráza, ktorá sa často používa v protokoloch syntézy alebo laboratórnych postupoch na označenie toho, že reakcia alebo proces by sa mali ukončiť alebo ukončiť podľa štandardných alebo bežných postupov. Znamená to, že následné kroky na izoláciu, čistenie alebo analýzu reakčných produktov by sa mali riadiť zavedenými technikami alebo metódami, ktoré sa zvyčajne používajú pri podobných reakciách alebo zlúčeninách.

Konkrétne kroky spojené s "rozpracovaním" reakcie sa môžu líšiť v závislosti od faktorov, ako je povaha reakcie, požadovaný produkt a vlastnosti východiskových materiálov a medziproduktov reakcie. Bežné techniky používané v procese rozpracovania však môžu zahŕňať:

1. Uhasenie alebo neutralizácia všetkých zostávajúcich činidiel alebo vedľajších produktov reakcie.
2. Extrakcia požadovaného produktu alebo reakčnej zmesi vhodným rozpúšťadlom.
3. Premývanie alebo čistenie extrahovaného materiálu s cieľom odstrániť nečistoty alebo nežiaduce zlúčeniny.
4. Sušenie alebo zahusťovanie prečisteného produktu alebo reakčnej zmesi.
5. Charakterizácia konečného produktu alebo reakčnej zmesi pomocou analytických techník, ako je spektroskopia, chromatografia alebo mikroskopia.

Celkovo "spracované obvyklým spôsobom" slúži ako skratka alebo všeobecný pokyn na označenie toho, že následné kroky v procese syntézy alebo reakcie by sa mali vykonávať s použitím štandardných laboratórnych postupov alebo zavedených protokolov.

možno sa vráťte späť a prečítajte si znovu syntézu? pošlite ju celú, ak je to možné, veľmi by to uľahčilo situáciu ^^;
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
359
Points
63
moja wifi je na hovno a toto sa zverejnilo dvakrát. môže to niekto vymazať?
 

johanson

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 4, 2024
Messages
6
Reaction score
1
Points
3
mohli by sme si predstaviť, že to znamená - na čo som sa konkrétne odvolával - v tomto prípade. - Čo by to bolo, veď "vypracované obvyklým spôsobom" - keď všetko, čo to bolo, bolo - hej - toto je spôsob! - a potom, čo je to za spôsob? - je to vypracovať sa obvyklým spôsobom, wtf
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
359
Points
63
@johanson np ^^; ospravedlňujem sa, že som nemohol viac pomôcť

ak by sa @HIT MONKEY mohol podeliť o celý synth, bolo by to dope as fuck
 
Top