Identifikácia met enantomérov (rozdelená kyselina vínna)

Gustavoo

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 22, 2024
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Dobrý deň, potrebujem pomôcť s identifikáciou enantomérov. Plavec urobil delenie pomocou kyseliny vínnej 87-69-4 vo vode. Na prvej fotografii je produkt, ktorý získal z filtrovanej vody, a na druhej z pevného vínanu. Viem, že vo vode by mal byť izomér d, ale podľa štruktúry kryštálov sa mi zdá, že bol v pevnom vyzrážanom vínane. Aký je váš názor?
Xm92hkdbi1
P8iTnjVxYF
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
OMDIzVJ2b9
Páči sa mi č. 2, pretože je D. č. 1, t o naozaj nevyzerá ako L. Ale aj kryštáliky tartaru môžu vyzerať trochu inak ako kryštáliky hydrochloridu. Odstránil tartrát a reprotonát obidva ak, alebo ani jeden, alebo len ten druhý? obrázok? Obrázok kryštálov tartrátu pre porovnanie
 

Gustavoo

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 22, 2024
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Oba obrázky sú už hcl kryštály. Na uvoľnenie z vínanu sa najprv použil hydroxid, po ktorom nasledovala titrácia HCl
 

Gustavoo

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 22, 2024
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Môj pevný tatarák vyzeral ako dlhé tenké ihly. Keďže vyzrážaná vínna soľ sa po zahriatí pred filtráciou nechala pomaly ochladiť
 

Tovenaar

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Aug 29, 2023
Messages
49
Reaction score
21
Points
8
2. Je to váš dmet,
1 mala oveľa viac rôznych foriem kryštálov
 

Gustavoo

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 22, 2024
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Dobrý deň, uvádzam aktualizáciu. Ďakujem za vaše názory, ale podľa ľudí, ktorí to vyskúšali, hovoria, že silnejší výrobok je na fotografii č. 1
 

door

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 25, 2024
Messages
18
Reaction score
2
Points
3
Môžete vysvetliť, ako ste to urobili?
 
Top