Kontaminácia tryptamínu imínom z dekarboxylácie tryptofánu s použitím acetónu na extrakciu

PunchPacket

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 25, 2022
Messages
6
Reaction score
2
Points
3
V mnohých postupoch amatérskych chemikov, ktoré som čítal na internete okolo dekarboxylácie tryptofánu, sa ako extrakčné rozpúšťadlo niekedy používa acetón, ktorý sa dokonca používa ako katalyzátor samotnej dekarboxylácie. Ketóny a aldehydy ľahko vytvárajú imíny s primárnymi amínmi, v našom kontexte "n-izopropylidén-tryptamín", táto kontaminácia sa urýchľuje, keď sa vykonáva extrakcia kyselinou a zásadou, pretože pridanie akejkoľvek kyseliny katalyzuje reakciu amínu na imín.

Môj odhad je, že acetón sa používa kvôli tomu, ako ľahko sa získava, je to však jednoduchý spôsob, ako zadržať váš konečný produkt. Chloroform a DCM sa môžu použiť, ale nie sú veľmi vhodné na voľný predaj, určite existujú jednoduchšie rozpúšťadlá, ale musel by som sa v tom ešte trochu pohrabať.

Vedel by niekto objasniť náhrady rozpúšťadiel a či ketóny použité počas dekarboxylácie/extrakcie predstavujú problém pre čistotu požadovaného konečného produktu?
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Napíšte úplnú metódu a my sa vám pokúsime pomôcť
 

PunchPacket

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 25, 2022
Messages
6
Reaction score
2
Points
3
Chvíľu mi trvalo, kým som opravil editor fóra. Urobil som obrázok nižšie ako príklad a prepojil som časopis, ktorý súvisí s tým, čo sa snažím zdôrazniť.

YMRnHreBPL



Ovplyvnili by použité ketóny reakciou a tvorbou týchto imínových vedľajších produktov výsledok konečného produktu?

https://www.dea.gov/sites/default/files/pr/microgram-journals/2011/mj8-1_29-35.pdf
 
Last edited:

woohoo

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 21, 2022
Messages
56
Reaction score
22
Points
8
Ak ste na ceste k dmt cez redukciu, malo by to dať MIPT, ale frakcia bude veľmi nízka.
Je zrejmé, že takto reaguje akýkoľvek ketón aj v malých množstvách.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Myslím, že je to možné len pri izbovej teplote a dlhom miešaní produktu s acetónom. Ak sa zmes v mrazničke a po nej filtruje cez vákuum, takéto nečistoty sa minimalizujú.
 

Hailstorm

Don't buy from me
New Member
Joined
May 14, 2022
Messages
8
Reaction score
3
Points
3
OP, stačí tryptofán v karvone jemne zohriať v mikrovlnnej rúre a vykonať extrakciu A/B. Na stránke DMT Nexus je podrobný zápis.
Iminy podliehajú hydrolýze vo vodnej kyseline.
 
Top