Informácie o starostlivosti o nos ?

alterego

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 8, 2023
Messages
20
Reaction score
6
Points
3
Nie sú k dispozícii žiadne informácie o chronickom nosnom používaní (na tejto stránke).
Mám niekoľko otázok:
Nosová podpora pre každodenných užívateľov? ( okrem vyplachovania slanou vodou, po ktorom mám nos ešte suchší)
Aká je súvislosť medzi nosom, dutinami a ušnými bubienkami ? ( Niekedy, keď sa vysmrkám do papierového vreckovky, akoby mi vybuchol ušný bubienok a mám ten pocit " byť v lietadle"), párkrát sa mi stalo, že som bol okamžite rozladený ( môj doktor povedal, že to bolo spôsobené koordinačnými kryštálmi, ktoré sa nachádzajú za ušnými bubienkami).
Pozdravy.
 

Chem-Safe

Chem-Safe - Energy Control
Joined
Feb 22, 2023
Messages
43
Reaction score
25
Points
18
Táto séria opatrení pomôže tieto riziká znížiť:

  • Látku pred podaním dobre rozprašujte.
  • Nepoužívajte vždy tú istú stranu nosa, ale striedajte obe nosné dierky.
  • Používajte čistý povrch (vyhnite sa napríklad použitiu záchodovej misy).
  • Po užití vyplachujte nosné dierky fyziologickým roztokom (alebo teplou vodou s trochou soli).
  • Používajte vlastnú, čistú, jednorazovú turulu. Postačí lístok alebo čistý kúsok papiera (nie bankovka).
    • Táto posledná rada je obzvlášť dôležitá, pretože v bankovkách a iných materiáloch používaných na inhaláciu bol zistený vírus hepatitídy C (HCV). Neexistujú jasné dôkazy, že sa môže prenášať spoločným používaním vreckoviek, ale je jasné, že niektoré patogény sa prenášajú nosovými tekutinami (napr. vírusy bežného prechladnutia alebo chrípky), takže používanie osobnej neprenosnej vreckovky by malo byť základným hygienickým pravidlom.
Pokiaľ ide o vzťah medzi nosom, dutinami a ušnými bubienkami, existuje medzi nimi spojenie prostredníctvom Eustachovej trubice. Eustachova trubica je úzka trubica, ktorá spája stredné ucho so zadnou časťou hrdla. Toto spojenie pomáha vyrovnávať tlak v strednom uchu a umožňuje prúdenie vzduchu do ucha a z ucha.

Keď smrkáte, najmä hrubo alebo intenzívne, môže dôjsť k dočasnému ovplyvneniu tlaku v strednom uchu.
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
198
Reaction score
201
Points
43
Vynikajúce odporúčania vyššie!

Ja by som doplnil niekoľko detailov. Na zavlažovanie , je najlepšie používať 0,9 % fyziologický roztok NaCl. A je lepšie odmietnuť roztoky so soľou - ak je koncentrácia nesprávna, môžete vysušiť sliznicu, čo rozhodne nepotrebujeme.

Ak je to možné, bude tiež užitočné zvlhčovať vzduch v dome.

Ak sa neustále smrká, skôr či neskôr sa sliznica predsa len poškodí. Preto sa oplatí robiť si pravidelne prestávky, počas ktorých môžete vykonať regeneračnú kúru pre nosovú sliznicu.

1. Kvapkajte broskyňový olej 1-2 kvapky do každej nosovej dierky 2-krát denne počas 7-14 dní, v závislosti od stavu.
2. 2 hodiny po kvapkách si z obväzu vyrobte tampóny, namažte ich masťou Actovegin a vložte ich do každej nosovej dierky na 30 minút. Tiež 2 krát denne počas 7-14 dní.
3. Akékoľvek liečivé kvapky do nosa na olejovej báze s prírodnými zložkami (púčiky borovice, mäta, palina, ľubovník, harmanček atď.). Kvapkajte 2-3 krát denne počas 7-14 dní.

Je zrejmé, že počas liečby je potrebné užívanie inrtanosu úplne prerušiť.
 

xile

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 25, 2023
Messages
102
Reaction score
50
Points
28
Neustále šnupanie môže priniesť aj iné poškodenia, ale Poškodenie nosa. Moja rada je, ako to robíte každý deň, pokúste sa od toho upustiť. Používajte drogu len na jedno použitie. Každá droga má svoje použitie a ak to robíte stále, skončíte v závislosti a fatálnych telesných poškodeniach.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Pri zavlažovaní sa vyhýbajte vode z vodovodu, používajte destilovanú, aby ste sa vyhli patogénnym organizmom, ktoré sú vo všeobecnosti bezpečné pri prehltnutí, ale spôsobia spúšť, ak sa dostanú do nosovej dutiny v blízkosti mozgu.
 

Arbus

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 10, 2023
Messages
14
Reaction score
11
Points
3
V minulosti som používal nosové masti
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
198
Reaction score
201
Points
43
Aké masti ste použili a ako veľmi vám pomohli? A po akých liekoch?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Nie som ním, ale používal som gáfrové výpary a prípravok močoviny 15%. gáfor je zázračný pre ľudí trpiacich chronickým zápalom prínosových dutín.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Snažte sa zaobstarať si čisté produkty a alebo ich sami purifikujte. Nečuchnúť si k tej 1/4 g fenacetínu alebo levamizolu nemôže uškodiť
 

Cranston

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 20, 2023
Messages
76
Reaction score
44
Points
18
Najlepšou radou je (ako vždy), skúšať rôzne metódy. V tomto prípade to znamená rôzne spôsoby podávania. Neviem IV, ale stále zostávajú 4 dobre zdokumentované typy :)
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
198
Reaction score
201
Points
43
Prechod na infúziu by som v porovnaní so šnupaním nikomu neodporúčal. Riziká sú v týchto prípadoch neporovnateľné svojou rýchlosťou nástupu. Ale striedanie nosných dierok, zníženie jednorazových dávok a frekvencie, starostlivosť o sliznicu - to stojí za pozornosť.
 
Top