Kontrola záujmu: XMPP live chat

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
Dobrý deň,

Chcel by som spustiť súkromný chatovací server XMPP, ktorý by bol prístupný len cez Tor. To nám poskytne možnosť bezpečne chatovať v reálnom čase.


Za zlý OPSEC by boli zákazy.

Dajte mi vedieť, čo si všetci myslíte
 

cubesquare

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 11, 2022
Messages
150
Reaction score
97
Points
28
Táto myšlienka sa mi páči aj nepáči.
Ako by ste identifikovali slabý opsec?
Chatovacie servery musia mať na rozdiel od point to point chatovacích klientov uložené kópie správ.
Väčšina používateľov fór DN atď. je zvyknutá na asynchrónnu komunikáciu.
Bolo by super mať možnosť zdieľať 1-krát odkaz na chat, aby sa uľahčila aktívna konverzácia, a potom po jej skončení stratiť všetky stopy.
Ešte lepšie by bolo, keby sa do toho zabudovalo šifrovanie - nula nešifrovaných komunikácií...

Nebolo by to jednoduchšie postaviť server mastodontov?
 

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
Chudobný opsec znamená, že ľudia hovoria veci ako kde žijú v okolí alebo čokoľvek, čo ich potenciálne doxuje


Pýtam sa preto, lebo niektorí dodávatelia najvyššej úrovne v okolí radi používajú na komunikáciu xmpp, mená nebudem uvádzať. Zdá sa, že XMPP je metóda chatu, ktorú som si vybral. Vlastním server, možno by to bolo vhodné na vec len pre pozvaných / referal
 

cubesquare

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 11, 2022
Messages
150
Reaction score
97
Points
28
Mohol by byť vhodný len na odporúčanie. Takto sa o vás bude odovzdávať istá úroveň dôvery z jedného člena na druhého. Ja by som sa napríklad nepripojil k serveru, ku ktorému nemám žiadnu dôveru, a neviedol by som rozhovory, ktoré by ma mohli uväzniť, ak by neexistovala dôveryhodná strana, ktorá by mi povedala, že je to bezpečné.

Aby som bol spravodlivý, nerobil som úplný bezpečnostný prehľad XMPP, takže ani nemám prehľad o tom, ako sú dostupné exploity a diery.

Veľký kopanec je vždy - ako ľudia komunikujú spôsobom, ku ktorému sa dá ľahko dostať z napaľovačiek, pričom sa neupozorňuje na to, keď napaľovačku zachytí LE.
 
Top