Zaujímavý spôsob zasielania produktov

Octopusssss

Don't buy from me
Resident
Language
🇵🇱
Joined
Jul 20, 2022
Messages
31
Reaction score
13
Points
8
Dobrý deň,

Urobil som nejaký experiment. Použil som 2CB (práškový 2cb Hbr).

Časť 1 experimentu

1. 2CB Hbr (2,7 g) bol rozdrvený na malú frakciu v mlynčeku na kávu
2. 2,7 g 2CB Hbr sa rozpustilo v 100 ml teplej vody (asi 40-50 °C).
3. Asi 8cm paintbrusch sa použil na nanesenie štrbinovej hnedej vody na akvarelový papier A4 360g/m2.
4. Tento proces chvíľu trval. Na papier som naniesla vodu, počkala som niekoľko minút, kým zaschne, a naniesla som ďalšiu vrstvu. Najmenej to trvalo asi 30 minút.
5. Papier bol pripravený na použitie na druhý deň. Bol suchý a cítil som, že je trochu hnedší a nie je taký pružný ako predtým.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Druhá časť experimentu

1. Papier sa rozomlel na malú frakciu v mlynčeku na kávu
2. Papier sa vložil do 500 ml skleneného chemického filtra
3. Do filtra sa vložilo 100 ml teplej vody. Čistá pekná voda bola zachytená.
4. Ďalších 100 mg sa umiestnilo ešte raz do filtra a voda sa ešte raz zachytila.
5. Som si istý, že vo vnútri papiera bolo viac alebo možno použité rozpúšťadlo môže byť lepšie - ak môžete niečo navrhnúť, prosím, urobte to.
6. Zozbieraných 200 ml vody sa umiestnilo do sklenenej plochej nádoby. Nechal som ju tam 3-4 dni.
7. Keď sa všetka voda odparila, mohol som nazbierať 2,1 g pekných malých žltých hnedých kryštálikov (čistý 2cb hbr).
8. Cistáliky vyzerajú pekne, otestoval som ich, fungujú dobre a bolo to otestované - je to 2CB.

Som sute, že táto metóda sa dá opraviť, možno sa urobí lepšia solvenda.

Som si tiež istý, že ak si papier nechám a ešte raz ho rozdrvím a zopakujem extrakciu vodou, bude tam viac 2CB Hbr.
 

cubesquare

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 11, 2022
Messages
150
Reaction score
97
Points
28
Je to zaujímavá snaha, ale prečo by ste to mali robiť? Je to veľa práce pre veľmi malý náklad, ktorý by sa dal oveľa jednoduchšie jednoducho ukryť v mylarových vreckách?
 

Cool5678

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 21, 2023
Messages
10
Reaction score
0
Points
1
Váš balík neprejde cez colnicu
 

cubesquare

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 11, 2022
Messages
150
Reaction score
97
Points
28
Tak to bude. Pri týchto objemoch ide o zábavný, ale zbytočný experiment. Ak by ste mohli získať oveľa vyšší výťažok (o rekonštituovanie látok sa starajú len predajcovia/distribútori), potom by to mohlo byť užitočné, ale pri 2 g na kúsku papiera so značnými stratami budú akékoľvek colné straty na mylári ďaleko prevyšovať zaručené straty vo výrobe pri tejto metóde.
 

Cool5678

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 21, 2023
Messages
10
Reaction score
0
Points
1
Je to veľmi zaujímavé. Chcem vám ponúknuť, aby ste natočili video o tom, ako to robíte, a nechali si výrobok na 3 až 5 dní. Nechajte výrobok 14 dní bez kontroly kvality a množstva výrobku. máte veľmi zaujímavý a užitočný experiment.
 
Last edited by a moderator:

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Ide o beta testovanie. Ak chcete t1So vážne skúmať nový proces, začiatok je rozumné miesto, kde začať, pretože ak vyskúšate proces s 10 novými nápadmi, existuje 10 premenných, ktoré môžete vylepšiť. Postupujte vždy po 1 premennej. Nenechajte sa odradiť týmito ľuďmi.
1B. (Pre váš experiment) Keď chemici robia extrakciu sn, robia ju najmenej 3-krát, až 10-krát. Je na to dôvod. Extrahujte a nechajte si každý zvlášť, aby ste analyzovali bod znižovania výnosov.
2B. Prispôsobenie pH vody látke zlepšuje účinnosť extrakcie. Môže to byť 1/4 ts bikarbóny alebo 2 ml citrónovej šťavy, ktoré môžu zlepšiť váš proces
 

cubesquare

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 11, 2022
Messages
150
Reaction score
97
Points
28
Samozrejme, máte pravdu.

Keď prestaneme klásť otázky a byť zvedaví, prestaneme inovovať.

To, že nevidím komerčné praktické využitie, neznamená, že pre danú metódu neexistuje opodstatnené využitie, alebo že metóda môže odhaliť viac niečoho, o čom sa preto neuvažovalo.

Zachovajte nám úprimnosť @Frit Buchner
 
Top