Stačí na väčšinu Buchnerových filtrácií ručná výveva?

InLikeFlynn

Don't buy from me
Resident
Joined
May 27, 2023
Messages
46
Reaction score
27
Points
18
Časom by som si chcel zaobstarať poriadnu vákuovú pumpu, ale pre experimentálny rozsah, v ktorom pracujem, sú trochu mimo môjho cenového rozpätia.

Fungovala by na syntézu v malom meradle dobre ručná vákuová pumpa? Ak nie, prečo?

Zatiaľ by som to používal len na filtráciu, niekedy v budúcnosti by som chcel vákuovo destilovať, ale chcel by som mať viac skúseností s inými chemickými procesmi, než si kúpim ďalšie sračky
 

InLikeFlynn

Don't buy from me
Resident
Joined
May 27, 2023
Messages
46
Reaction score
27
Points
18
Po 2. zamyslení som možno jeden našiel. Potreboval by som ešte studenú pascu (zatiaľ mám o nich malú predstavu), stačilo by to?

https://tinyurl.com/Vacpmp
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Vyskúšal som vákuové čerpadlo čínskej výroby určené pre zdravotnícke zariadenia 4 l za 1 min. Funguje, ale mohla by byť lepšia.
Ako viem, niektorí ľudia upravujú automobilový kompresor, ktorý sa používa na pneumatiky. Úprava nie je vôbec zložitá: stačí pridať ďalší ventil.
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
http://bbzzzsvqcrqtki6umym6itiixfhni37ybtt7mkbjyxn2pgllzxf2qgyd.onion/threads/vacuum-source-for-filtration-and-other-do-it-yourself.7002/
 

InLikeFlynn

Don't buy from me
Resident
Joined
May 27, 2023
Messages
46
Reaction score
27
Points
18
Skvelé veci!

Myslím, že to, čo nakoniec urobím, bude použitie tej amazonskej pumpy, na ktorú som odkazoval, na filtráciu, kým sa nevzdá, a potom pravdepodobne použijem odsávačku vody vo vedre s vodou s vodnou pumpou. zdá sa, že je to slušný spôsob, ako na to ísť v utajenom prostredí.

Nurdrage na YouTube má o tom dobré video tu:
 

archae

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 25, 2022
Messages
77
Reaction score
65
Points
18
To je to, čo používam pri mnohých aplikáciách. Väčšinou to funguje dobre, ale treba si dávať pozor na zamýšľané použitie a pamätať na to, že vodné pary systém nasýtia
 

metux

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 9, 2023
Messages
111
Reaction score
41
Points
28
Výpary z vákuového čerpadla, ako vyriešiť? 3cfm 1stupňové čerpadlo, nové.
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
V prípade DCM, petroléteru (pre istotu) a pravdepodobne aj niektorých ďalších látok existuje ďalší problém. Ľahko rozkladajú niektoré druhy plastov a gumy. Takže ak takáto pumpa ako odsávačka a moja pracuje s takýmito látkami dlhší čas (20 minút a viac), určite sa poškodí.
 

bum1esh

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 28, 2023
Messages
7
Reaction score
4
Points
3
Svoju úlohu zvládne na výbornú
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
680
Points
93
Deals
65
Vákuové pumpy za 200 dolárov z Amazonu mi fungujú perfektne :)
. Jednoducho ich naplníte littl vákuovým olejom (pozor na kúpu toho správneho) a je to pripravené.
 

gumarabic

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 13, 2022
Messages
28
Reaction score
11
Points
3
Po hodinách strávených pokusmi dostať veci do sucha pomocou ručnej pumpy pre môj Buchnerov lievik som nakoniec minul 60 až 70 eur na lacnú elektrickú pumpu, ktorú som naplnil najľahším motorovým olejom, aký som našiel. Funguje dobre, ale zahrieva sa a zjavne cez ňu prúdia výpary súvisiace s filtráciou, takže ju považujem za jednorazovú. V určitom okamihu určite prestane fungovať, ale pravdepodobne olej medzitým poskytuje nejakú chemickú ochranu.
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
680
Points
93
Deals
65
Dobrá investícia :) Tieto čerpadlá POTREBUJÚ byť ošetrené ako rozoberateľné, moje smrdia Aminmi ako šialené a nemôžem sa toho zápachu zbaviť. :D :D
Čo sa týka oleja, odporúčal by som olej určený pre vývevy - výveva bude žiť dlhšie!!!
 

gumarabic

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 13, 2022
Messages
28
Reaction score
11
Points
3
Hoci som ho doteraz nevystavil ničomu obzvlášť namáhavému, možno ho budem musieť vypustiť a vymeniť. Možno by som mal uvariť trochu HCl a prefiltrovať, aby som počul, ako hlasno to kričí.
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
680
Points
93
Deals
65
Počkajte, kým ho budete nasadzovať na ťažkú prácu, potom :D. Aj ja používam tie lacné čerpadlá, vydržia a sú dosť odolné, ale sakra, skoro vybuchujú :D :D
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Skvelá správa pre vás, frajeri: môj milovaný VEVOR začína predávať čerpadlá. Len od 67 EUR:
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
680
Points
93
Deals
65
Vevor je kráľ :) Čo by sme si my, tajní chemici, bez nich počali.
 
View previous replies…

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Majú spoločný 24/40 mimoriadne zriedkavý výskyt. Videli ste v EÚ nejaké adaptéry alebo nejaké sklenené predmety, ktoré sa dajú použiť ako náhradné diely v prípade, že sa niektorá časť pokazí?
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
680
Points
93
Deals
65
Nie, nemám, ale o akom stroji presne hovoríte? O rotopede Vevor?

Aj ten mám a je to moja najväčšia nočná mora, že tam musím vymieňať pokazené súčiastky... našťastie sa mi zatiaľ nič nestalo
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Napríklad Rotavap, destilačná súprava. Všetky sú postavené na 24/40. Viem, na trhu sú rôzne adaptéry, ale pre 24/40 som žiadny nevidel. Pravdepodobne ide o oblasť Aliex.
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
680
Points
93
Deals
65
Aliexpress je tiež jediné miesto, ktoré mi prišlo na um.
Možno aj nejaké sklo na mieru, ale to je asi príliš drahé a vo väčšine prípadov by bolo rozumnejšie zakúpiť celý prístroj nanovo.

Z týchto dôvodov už tiež nebudem kupovať destilačné súpravy/rotovary od Vevora, budem spolupracovať so svojím dodávateľom z EÚ, pretože ceny sú veľmi podobné a výmena drobných dielov je ľahko možná.w
 
Top