Ničí jedlá sóda moju voľnú bázu?

studentt

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 29, 2022
Messages
17
Reaction score
8
Points
3
Premývam svoju voľnú bázu 10% roztokom jedlej sódy ( 1liter vody/100g jedlej sódy). rovnaký objem ako voľná báza. môže to zničiť moju voľnú bázu? alebo je to príliš veľa jedlej sódy. pretože keď ju privediem na ph, žiadne soli nepadajú.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Povedzte nám to, čo od toho očakávate? Hydrogenuhličitan sodný môže v závislosti od situácie pôsobiť ako kyselina alebo zásada. Ak už máte zásaditý kokaín a plánujete ho koordinovať so soľou, nevidím prínos zásaditého roztoku. Ale neviem všetko
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Zdá sa mi, že svoj základný kokaín premieňate na kyselinu uhličitú kokaínu, čo vám zabráni urobiť z neho soľ HCl, ak sa o to snažíte ( urobiť z kokaínu HCl), áno, sóda bikarbóna to poserie. Hydrogenuhličitan sodný disociuje na Na+ a Hco2-. HCo2- sa pripojí k H+ vašej kokaínovej kyseliny Lewisovej a obsadí ho, takže Cl- nemôže
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
SHRNUTIE. NEVIDELI STE, ŽE JE TO V METODIKE. Komentáre sa nedajú vymazať, takže tu budem večne sedieť a tváriť sa ako debil. Odpoveď je pravdepodobne stále áno.
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
V niektorých zdrojoch som sa dočítal, že uhličitan sodný by sa mohol pridávať do roztoku voda + freebase v prípade čistenia meth a mdma freebase éterom alebo DCM. Uhličitan sodný znižuje rozpustnosť vody a pomáha oddeliť voľnú bázu.
Ale v chémii som úplne nulový, aj keď som dobrý inžinier, se radšej nechám potvrdiť od niekoho skúsenejšieho.
 
Top