Existuje dobrá syntéza morfínu hcl zo surového ópia?

Zippy53

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 17, 2023
Messages
10
Reaction score
25
Points
3
Podarilo sa niekomu úspešne extrahovať morfín hcl zo surového ópia pomocou haseného vápna a hydroxidu amónneho? Ak áno, ako by sa uskutočnila syntéza v malom meradle?
 

T 3

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 8, 2023
Messages
20
Reaction score
6
Points
3
ale to závisí hádam od toho, aký je váš konečný produkt, o ktorý vám ide, ale 1 diel vápna v 10 dieloch vody na 4 diely ópia odfiltrujte a upravte 3 diely vody na 1 diel ópia filtrom zahriatym do varu a zrážajte si morfín pomocou chloridu amónneho. Po ochladení prefiltrujte, premyte a prečistite HCl a vykryštalizujte
 

Zippy53

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 17, 2023
Messages
10
Reaction score
25
Points
3
Ďakujeme za odpoveď. Konečný produkt, o ktorý sa usilujem, by bol malý kúsok morfínu hcl, ktorý by sa používal perorálne alebo nazálne.
Takže starý tradičný spôsob s hydroxidom vápenatým a chloridom amónnym je pravdepodobne najúčinnejší a užívateľsky najprívetivejší spôsob získania uvedeného morfínu...
Pri "recepte", ktorý ste načrtli, by to bolo povedzme škálovateľné takto:
1 g vápna v 10 g/ml vody a 4 g ópia?
Táto zmes sa zahrieva alebo sa len mieša, kým sa všetko nerozpustí? Potom sa táto zmes prefiltruje...
V tomto som zmätený... takže vezmete prefiltrovaný roztok, privediete ho do varu (ako dlho?) a upravíte chloridom amónnym.
Nechápem, čo znamená 3 diely vody na 1 diel ópia. Do pôvodnej prefiltrovanej kvapaliny, ktorá bola ošetrená hydroxidom vápenatým (vápnom), pridáte viac vody? A tiež, keď sa vyzráža morfium, existuje určité ph, na ktoré by sa malo strieľať? alebo je to možno skôr vec pomeru? 3 diely vody, 1 diel ópia, 1 diel chloridu amónneho?
Ospravedlňujem sa, že som tak dlho rozprával!
Takže potom, keď sa vyzráža pevná morfínová báza, premyje sa vodou a vysuší, ako ju potom premeniť na morfín hcl? Je rozpustný v nepolárnych látkach, ako je xylén alebo toluén, kde by sa mohol prebublávať plynný hcl, aby sa získala forma hcl?

Ok, to je všetko... Teším sa na vašu odpoveď!
 

T 3

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 8, 2023
Messages
20
Reaction score
6
Points
3
Moja chyba.. je to diely vody na diely ópia a potom filtrujte .. a áno, veľmi dobre rozpustný vo väčšine np rozpúšťadiel o niečo menej s benzénom, ale ail mix, ale znie to dobre, ale nie je potrebné bublať alebo rozpúšťať viac, pretože u má svoj chlorid pridaný z chloridu amónneho správne
 

T 3

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 8, 2023
Messages
20
Reaction score
6
Points
3
U chcete zahriať tú zmes vápna a extraktu a mala by sa b zúbkovaná čiara oddeliť dobrá vec takmer biela horná vrstva a pod ňou je odpad... vezmite svoju dobrú oddelenú vrstvu a zahrejte ju s chloridom amónnym takmer do varu, potom nechajte vychladnúť a váš morfín hcl by sa mal precipitovať
 

Zippy53

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 17, 2023
Messages
10
Reaction score
25
Points
3
Ďakujem za vašu odpoveď... Takže keď odoberieme našu dobrú takmer bielu vrchnú vrstvu, privedieme takmer do varu a potom necháme vychladnúť, koľko chloridu amónneho treba pridať? Mal by sa pridávať, kým sa nedosiahne ph 8 alebo 9. Ospravedlňujeme sa za otázky začiatočníkov!
 

T 3

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 8, 2023
Messages
20
Reaction score
6
Points
3
Myslím, že to bolo 120 g na každý kilogram ópia, ale yea man znie ako u to mám.. sú u V procese teraz alebo len plánuje to.? Tak či onak GL
 

Zippy53

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 17, 2023
Messages
10
Reaction score
25
Points
3
V procese plánovania... mám veľké množstvo makovej slamy a pomaly extrahujem rastlinnú hmotu... je to pomalý proces kvôli nízkej teplote, ale nechcem zničiť žiadne alkaloidy! Mám v pláne vyskúšať tento proces na nejakej koncentrovanej šťave a uvidíme, čo sa stane.
 
  • Like
Reactions: T 3

T 3

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 8, 2023
Messages
20
Reaction score
6
Points
3
Na urýchlenie procesu sa uistite, že ste v chladnej alebo studenej miestnosti s tým ľahkým vánkom z oscilačného ventilátora ... A O tak u r robí tinktúru typu Laudanum, dobrý materiál, človeče. 😎
 
Top