JWH-018 bez hydridu sodného

orgasmatron

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 2, 2022
Messages
25
Reaction score
14
Points
3
Narazil som na túto reakciu a rozhodol som sa otvoriť diskusiu

Tu je príklad alkylácie na JWH-018, 1-pentyl-3-(1-naftoyl)indol, MW 341,4

Do 250ml 3-hrdlovej RBF nádoby vybavenej teplomerom, kondenzátorom a miešadlom sa pridá 3-(1-naftoyl)indol (3g, 11mmol) a následne suchý DMF 50ml. Vločky hydroxidu draselného (1,5 g, 27,5 mmol 1,5ekv.) sa pridali v jednej porcii a zostava sa prefúkla butánom. Banka sa zahrievala na 60-70 °C na vodnom kúpeli počas 20 minút za miešania. Získal sa zelený roztok s ppt. Po tomto čase sa v jednej porcii sklenenou injekčnou striekačkou pridal 1-bromopentán (4,3 g, 28,6 mmol). Došlo k okamžitej zmene farby na červenú a banka sa zahrievala pri vnútornej teplote 60 - 65 C počas 3 hodín. KBr ppts v prvých minútach po pridaní alkylhalogenidu. Potom sa ochladí na RT a zriedi sa 150 ml H2O a extrahuje sa DCM 3x 40 ml. Organické látky sa 3x premyjú vodou a potom sa rozpúšťadlo odparí. Podľa zápachu sa zistí prebytok bromopentánu, preto sa odstráni vo vákuu v horúcom vodnom kúpeli. Získalo sa 3 g jantárového oleja (8,8 mmol, výťažok 80 %). Je ťažké dosiahnuť, aby vykryštalizoval. Až po 1 mesiaci v chladničke sa začali tvoriť kryštály. Pokrytie malým množstvom IPA ich vyčistilo a spôsobilo, že všetok olej vykryštalizoval. Po získaní kryštálu zo semienok sa olej môže po alkylácii priamo kryštalizovať, ale nemal som šťastie, aby sa kryštalizoval hneď po alkylácii bez semienok alebo s etanolom. Získaný materiál sa úplne roztaví pri 61 C, lit Mp je 60-62 C.

Produkt je kurva aktívny a získava sa ako béžové až žlté mierne gumovité kryštály. Najlepšie by bolo olej rovno chromotografovať, ale nie každý to dokáže. :p

Huffman JW, Mabon R, Wu MJ, Lu J, Hart R, Hurst DP, Reggio PH, Wiley JL, Martin BR.
"3-Indolyl-1-naphthylmethanes: new cannabimimetic indoles provide evidence for aromatic stacking interactions with the CB(1) cannabinoid receptor".
Bioorg Med Chem. 2003 Feb 22;11(4):539-49.


Vynára sa toľko otázok, že musím prechádzať poznámky, aby som ich všetky zahrnul. Dúfam, že tieto otázky sa objavia v priebehu diskusie. Jednu z nich som nedávno zverejnil vo vlákne JWH-018, a to, aká je bezpečná(optimálna) teplota na odparovanie zvyškovej vody, rozpúšťadla a bromopentánu? Čítal som inde a v literatúre, že sa namiesto toho používa DMSO, a skúšal som oboje, ale kryštalizácia nebola úspešná, takže neviem určiť, ktorý z nich je lepší, a nenapadá ma žiadny spôsob, ako to určiť, okrem spustenia operácie cavia sapiens, takže je to nedostupné, nespoľahlivé a sme pri serióznej vede, ale hovorí sa, že DMF je lepší z toho dôvodu. A aby som bol spravodlivý, nebol som to ja, kto túto fámu počul. Niekto, koho poznám, áno.
Takže v tejto reakcii sa uvádza, že sa používa suchý DMF. Má to vplyv na výťažok? Mal by sa KOH tiež sušiť? Môže sa úspešne použiť K2CO3?
Alkylácie, ktoré opísal Billy Dampier (súčasný hrdina, záchranca a inšpirátor 👏👏 Vďaka Billy!) používajú NaH ako redukčné činidlo, ako sa to bežne vyskytuje v literatúre, a určite si vyžadujú absolútne suché podmienky, pokiaľ nie je zámerom zničiť dôkazy prostredníctvom nezdokumentovaných, ale všeobecne známych oxidačných postupov, ale predajcovia adb a 5cl prekurzorov =>odpovedali<= (nepamätám si, kto sa pýtal, treba citovať), že DMF nemusí byť nevyhnutne sušený pre danú reakciu, a to sú zodpovedajúce alkylácie, takže sa predajcovia mýlia, alebo je suché prostredie zbytočné len v tomto prípade? Zlepšilo by, hoci zbytočne, výťažky vysušenie DMF alebo ešte kritickejšie DMSO? (Viem, že sa blysnem neznalosťou, ale nie som úplne sám)
Rád tieto otázky preskúmam a podelím sa o výsledky, len čo nájdem spôsob, ako presne určiť výťažky.
(Vie Jim plávať? Viem, že je to zbytočné, ale plávať je divné. Kto by tipoval, že je zo starej školy?)
Posledná otázka. Ak by sa mal vyrobiť AM-2201, zrejme by sa dal 1-bromopentán nahradiť 5-fluór-1-bromo-pentylom. Je to pravda? Existuje spôsob, ako vypočítať očakávaný výťažok pred testovaním? A ak áno, prečo sa v aktuálne zverejnenej metóde používa 5-bromopentylacetát, čo znamená ďalšie kroky a ďalšie náklady a komplikácie?

Dúfam, že sa niekam dostaneme.
Mám na mysli y'all a plávať hhh
Na zdravie
 

orgasmatron

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 2, 2022
Messages
25
Reaction score
14
Points
3
POZNÁMKA1 :Pod pojmom 5-fluóro-1-bróm-pentyl mám na mysli CAS 407-97-6, IUPAC 1-bróm-5-fluórpentán
 
Top