Dávka ketamínu

pappaclown

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 3, 2022
Messages
7
Reaction score
0
Points
1
Mám 500 mg injekčnú striekačku ketamínu a chcem si ju len vziať, aby som vedel, aký je to pocit, mám si vziať 500 mg naraz alebo si mám vziať viac menej

hoci som ketamín nikdy neužíval
 

Brain

Expert Pharmacologist
Joined
Jul 6, 2021
Messages
240
Reaction score
270
Points
63
Ahoj
  • Pri perorálnom podávaní sa dávky ketamínu pohybujú od 1,5 mg/kg do 4 mg/kg. Takýto spôsob podávania pomáha vyhnúť sa podráždeniu nosovej sliznice, bolesti. Odporúča sa používať kapsuly (ak je ketamín vo forme prášku). Trvanie účinku pri perorálnom podaní je v priemere 1 - 2 hodiny a nástup účinku začína postupne po 10 - 40 minútach.
  • Pri intranazálnom podaní sa účinky prejavia po 5-15 minútach a majú celkové trvanie do dvoch hodín (v priemere 1-1,5 hodiny). Pri tomto spôsobe podávania je možné ľahko sledovať a kontrolovať svoj stav a frekvenciu užívania. Počiatočná (nízka) dávka ketamínu je 0,2-0,8 mg/kg, stredná dávka je 0,8-1,5 mg/kg. Dávky vyššie ako 1,85 mg/kg sa považujú za vysoké a zvyšujú riziko vedľajších účinkov, halucinácií, retrográdnej amnézie a straty vedomia s útlmom dýchania.
  • Pri parenterálnom podávaní (intravenózne a intramuskulárne) sa dávky začínajú od 0,05 mg/kg a poskytujú osobitné subjektívne pocity počas ketamínového tripu. V prípade zvyšovania dávky však hrozí riziko získania celkovej anestézie na hrote ihly, ktorá sa vyznačuje retrográdnou amnéziou a neschopnosťou vybaviť si pocit ketamínového tripu, preto sa odporúča dôkladná titrácia alebo nízka začiatočná dávka.
Odporúčam vám prečítať si tieto informácie Je tam všetko podrobne vysvetlené - /index.php?threads/ketamine.339/
Ak máte ďalšie otázky, napíšte mi.
 

pappaclown

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 3, 2022
Messages
7
Reaction score
0
Points
1
Ďakujem človeku
 
Top