Leuckartova reakcia VS al/hg VS boro redukcia

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
Cesta al/hg je pomerne jednoduchá a ja ju poznám. Boro redukcia sa zdá byť čistejšia, ale čo Leuckartova reakcia na MDP2P s použitím nmf. Leuckartova znie sexi a zdá sa, že stojí za to sa ňou zaoberať, ale prečo bolo pre mňa ťažšie ju nájsť a prečo je al/hg a boro redukcia predo mnou, keď je tu Leuckartova? Viem, že yeildy budú nižšie, ale táto metóda sa mi zdá vhodnejšia.
 
Last edited:

Mclssmxxl

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 28, 2022
Messages
74
Reaction score
32
Points
18
V čom je to vhodnejšie? Ak ide o zdravie a cena nie je problém, prečo nie hydrid lít ia a hliníka?
Sám som zvedavý
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Leukartova pomerne obľúbená cesta. Ak máte prístup k MDP2P a NMF, môžeme to skúsiť. Prístup k činidlám - základ pri výbere cesty. Aké činidlá si môžete kúpiť, takú trasu aj zvoliť.
 
Last edited by a moderator:

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
Ak ste mali prístup k niektorému činidlu. Akú cestu by ste zvolili. povedzme, že by ste reagovali s 1-5 kg ketónu naraz. Leuckartova cesta znie pohodlnejšie, nie? pre 5 kg syntézy.


"zahrievajte na 190 °C (pri 140 °C H2O + kyselina mravčia) približne 6 hodín, kým
sa v zbernej banke objaví zápach amoniaku. Žiadne vákuum! Nechajte vychladnúť a
premyte 350 l vody, aby ste sa zbavili prebytočného NMF. Odčerpajte 160 l oleja a extrahujte
zvyšnú vodu 2 x 30 l DCM. Vyvarte DCM pri 60 °C a 200 mm Hg.
Pridajte 20 l extra oleja k 160 l = 180 l."

Zaujímalo by ma, aké reakčné nádoby by sa použili na túto reakciu vzhľadom na to, že sa zahrieva na 190 °C počas 6 hodín, môžete to urobiť v nerezovej oceli? Rozmýšľal som nad nejakými plastovými 30gal alebo 55gal sudmi, len si nie som istý, či to bude spokojné so 6 hodinami pri 190c.
 
Last edited:
Top