Extrakcia LSA zo semien Morning Glory alebo baby Hawaiian woodrose

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1

Oj5icLl8so

Úvod

Semená mnohých druhov ranostajov obsahujú ergolínové alkaloidy, ako je psychedelický ergonovin a ergín (LSA, amid kyseliny d-lyzergovej). Semená Ipomoea tricolor a Turbina corymbosa (syn. R. corymbosa ) sa používajú ako psychedelikum. Semená rannej hviezdice môžu pri užívaní veľkých dávok, ktorých počet sa často počíta na stovky, vyvolať podobný účinok ako LSD. Hoci chemická látka LSA nie je v niektorých krajinách legálna, semená sa nachádzajú v mnohých záhradkárskych obchodoch; niektorí však tvrdia, že semená z komerčných zdrojov môžu byť niekedy obalené nejakým druhom pesticídu alebo metylortuťou (hoci tá je v Spojenom kráľovstve a USA nelegálna).

Morning glory je členom čeľade rastlín známej ako Convolvulaceae. Sú to plazivé liany so srdcovitými listami a trúbkovitými kvetmi. Existuje mnoho odrôd tejto rastliny a kvety ranostajov môžu byť biele, fialové alebo modré. Jednou z najbežnejších odrôd je Heavenly Blue (Ipomoea tricolor), ktorá je obľúbená pre svoje nápadné tyrkysové kvety. Preto sú semená rannej slávy Heavenly Blue spolu s ďalšími príbuznými druhmi široko dostupné v záhradných centrách a škôlkach. Ich dostupnosť znamená, že niektorí jedinci môžu uvažovať o používaní týchto semien pre ich psychoaktívne účinky. Obsahujú celý rad alkaloidných zlúčenín vrátane LSA, ktoré môžu vyvolať zmenené duševné stavy a halucinácie. Medzi ďalšie rastliny, ktoré obsahujú rovnaké chemické látky, patria havajská detská drevina (Argyreia nervosa) a ololiuqui (Rivea corymbosa)
.
9odYPK1WQz
RBd2t8FLXl

LSA a ergonovine

Účinky semien morušky

Podľa správy Alberta Hofmanna Aztékovia používali Ololiuqui na vyvolanie stavu delíria a komunikáciu s bohmi. Počas týchto rituálov vraj videli vízie a "desivé halucinácie" a prijímali nadprirodzené posolstvá. Hofmann však svoju vlastnú skúsenosť s drogou opísal trochu inak. Uviedol, že spôsobovala: "únavu, apatiu, pocit duševnej prázdnoty a nereálnosti a úplnej bezvýznamnosti vonkajšieho sveta". Iní opisovali pocity ľahostajnosti, pocit "ponorenia sa do ničoty" a túžbu spať. Tieto účinky sú spôsobené predovšetkým obsahom LSA v semenách. V štúdii z roku 2013 sa zistilo, že extrakt LSA z A. nervosa interaguje so serotonínovými a dopamínovými receptormi a vyvoláva mierne psychedelické účinky. A. nervosa, Ololiuqui a morning glory obsahujú mnoho rovnakých psychoaktívnych zložiek. Preto sú účinky semien rannej slávky pravdepodobne porovnateľné s účinkami ostatných dvoch rastlín.

Aký je trip so semenami rannej slávy?
Mvz45Y2BGS

Hoci rastlina môže vyvolať psychedelické účinky, tripy so semenami rannej slávy sú relatívne mierne. Niektoré správy naznačujú, že účinky LSA sú podobné LSD, vrátane farebných vizuálnych halucinácií a pocitu eufórie. LSD je však mimoriadne silná droga a LSA je oveľa slabšia. Odhaduje sa, že opojenie zo semienok rannej slávy trvá 4 až 8 hodín. V zriedkavých prípadoch môže pretrvávať až do nasledujúceho dňa.
Koľko semienok rannej slávy na dosiahnutie opojenia?
Je náročné vypočítať presné dávkovanie semienok rannej slávy. Keďže ide o prírodný produkt, každé semeno bude obsahovať rôzne množstvo LSA a ďalších zlúčenín. V spomínanom dokumente z roku 2017 sa uvádza, že dávka LSA 2-5 mg vyvolá u väčšiny ľudí halucinácie. To zodpovedá 150-200 semienkam rannej slávy alebo až 10 semienkam A. nervosa. Tento odhad však veľmi závisí od individuálnej vzorky semien a osoby, ktorá ich konzumuje. Preto odporúčame, aby tento údaj slúžil len na vzdelávacie účely, nie ako odporúčaná dávka.

Vybavenie a sklenené nádoby.

  • 500 ml x 3 sklenené nádoby (hermeticky uzavreté);
  • Tesné sito alebo filtračný papier;
  • Bežný lievik;
  • Podnos na sušienky alebo pyrexová miska.

Reagencie.

  • 150 gramov semien Morning Glory alebo semien havajskej dreviny (A. nervosa);
  • 130 ml petroléteru;
  • 220 ml metanolu (MeOH).

Manuálne
JAwaS720cp

1) Rozdrvte 150 g semien Morning Glory alebo semien baby Hawaiian woodrose (A. nervosa).
2) V 130 ml petroléteru namočte semená na dva dni.
3) Roztok prefiltrujte cez tesné sito.
4) Tekutinu vyhoďte a nechajte kašu zo semien vysušiť.
5) Dva dni nechajte kašu namáčať v 110 ml drevného liehu (MeOH).
6) Roztok opäť prefiltrujte, pričom tekutinu zachovajte a označte ju "1".
7) Znovu namočte kašu na dva dni do 110 ml drevného alkoholu (MeOH).
8) Kašu prefiltrujte a vyhoďte.
9) Kvapalinu z druhého namáčania pridajte k roztoku označenému ako "1".
10) Kvapalinu nalejte na podnos na sušienky [alebo pyrexovú misku] a nechajte ju odparovať.
11) Keď sa všetka kvapalina odparí, zostane žltá guma. Tú treba zoškrabať a vložiť do kapsúl.


30 gramov semien Morning Glory ~ 1-2 cesty
15 semien havajskej lesnej ruže (A. Nervosa ) ~ 1-2 cesty

Môj priateľ sa v AC dočítal aj to, že semená Morning Glory sa často ošetrujú pesticídmi, ktoré ničia prirodzene sa vyskytujúce námeľové alkaloidy. Môj priateľ si kúpil semená Morning Glory Pearly Gate a zasadil ich do svojej záhrady. Keď rastliny začali produkovať semená, môj priateľ ich začal zbierať a odstraňovať voľný vonkajší obal. Nakoniec nazbieral *30 gramov* vylúpaných semien podľa návodu.

Postup

Začal som zmiešaním semien s malým množstvom vody a rozdrvením semien na kašu v mažiari. Potom som použil sonický prístroj (ultrazvuk) asi na 2 hodiny, aby som semená úplne rozomlel na prach [namiesto ultrazvuku môžete niekoľkokrát prudko zatriasť niekoľko minút]. Ďalej som prášok nechal úplne vyschnúť (1 deň). Pridal som 130 ml petroléteru a nechal som drvinu 1 deň namočenú. Okrem toho som dužinu znovu nasýtil petroléterom a nechal som ju namočenú ďalší 1 deň v uzavretej nádobe. Rovnako som zmes prefiltroval cez filtračný papier a kvapalinu som zlikvidoval. Nielen to, ale nechal som buničinu úplne vyschnúť (1 deň).

Potom som k buničine pridal 110 ml metanolu, zmes som sonikoval a nechal som ju namáčať dva dni. Túto extrakciu som zopakoval ešte raz. Potom som zozbieral rozpúšťadlo a zlikvidoval dužinu. Pridal som 1 ml destilovanej vody a nechal som zmes odparovať na mierne teplom vodnom kúpeli s odparovacou kolónou. Pokračoval som v odparovaní a oplachoval som zvyšky zo strán kondenzačnej banky vodou, kým som nemal 3 ml jasne sfarbenej oranžovej kvapaliny (12 hodín). Pri spätnom pohľade je 30 g semien Morning Glory = 1 výlet nesprávne. Tiež sa domnievam, že som zo semien získal vynikajúcu extrakciu LSA.
 
Last edited by a moderator:

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
93
Points
28
Ahoj Patton, práve som sa o LSA rozprával s priateľom, ďakujem, že si to sem dal. V minulosti sa pokúšal extrahovať, ale bolo to už dávno a pravdepodobne urobil pri extrakcii nejaké chyby, pretože mal obdobie zvracania, letargie a celkových toxických účinkov asi 90 minút. Myslí si, že to bolo spôsobené saponínmi a kyanogénmi zo šupky. Získava sa touto extrakciou celkom čistý LSA (zbaví sa ostatných nepríjemných alkaloidov)?

V texte je EtOH, ale drevný lieh, a v texte sa píše o metanole, takže by sa asi mal použiť skôr metanol ako etanol?

Prečo sa na konci pred sušením pridáva 1 ml destilovanej vody?
 

halohydrin

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 22, 2022
Messages
21
Reaction score
22
Points
3
Pravdepodobne najpraktickejšia cesta na získanie lyzergamidu. Niektoré som pestoval 2 roky a zbieral som semená. Teším sa, že nazbieram dostatok, aby som s ním mohol niečo robiť.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Ako uvádzam v tejto téme, najlepším riešením je pestovanie stromu alebo zber semien priamo z rastliny. Budete presne vedieť, že neboli spracované žiadnymi nebezpečnými látkami (pesticídmi a pod.). Takisto musíte zo semien pred mletím v mažiari odtrhnúť šupku.
Myslím, že nie až tak veľmi. Nikdy som nevidel analytický výskum zloženia extraktu.
Bola to chyba, ospravedlňujem sa, opravil som ju.
Bol to voliteľný postup. Autor chcel získať vodný roztok LSA.
 
Last edited by a moderator:

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
Tento metanol je v poriadku ? (v mojej oblasti ho predávajú ako metanol)

85i0Tzh1gU

úplné francúzske informácie v pdf
 

Attachments

  • FQgc9lwtAG.pdf
    140.1 KB · Views: 1,163

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Vždy hľadajte číslo CAS
CAS 67-56-1 je metanol, správne.
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
Pohodlné, jednoduché a lacné :)
 

Octopusssss

Don't buy from me
Resident
Language
🇵🇱
Joined
Jul 20, 2022
Messages
31
Reaction score
13
Points
8
EXPERIMENT ČÍSLO 3

Semená Morning Glory ware sa pomleli, potom odfarbili acetónom a následne vysušili. Potom sa semená extrahovali metanolom. Metanol sa odparil a zvyšok sa rozpustil v dH2O. Hydrolizujte refluxovaním s KOH pri 70 °C (PH 10 - 30 min). Potom sa upraví na PH3 pomocou kyseliny citrónovej. Hydrolyzovaná kyselina lysergová by mala kryštalizovať a klesať (nie je rozpustná v kyslej vode). Prefiltrujte a vysušte. Zozbieral sa čierny zapáchajúci decht. Ten sa potom rozpustil vo vriacej vode a prefiltroval. Hnedý prášok sa prefiltroval. Je to kyselina lysergová alebo amid kyseliny lysergovej?

Používam návod z tohto odkazu.


Budem veľmi vďačný za akúkoľvek pomoc pri tomto experimente. Ďakujem
 

lain

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 5, 2023
Messages
17
Solutions
1
Reaction score
6
Points
3
Bolo pre mňa príliš nebezpečné odparovať metanol, tak som ho zapálil a skončil som s oranžovožltou kvapalinou
 

lain

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 5, 2023
Messages
17
Solutions
1
Reaction score
6
Points
3
Semeno rannej slávy je tradičný čínsky liek, nazývaný čierny škaredý "HeiChou"
 
Top