výroba Pd/C - Paládium na uhlíku

BrownRiceSyrup

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 26, 2022
Messages
52
Reaction score
29
Points
18
Podľa toho, čo som pochopil, stačí nájsť nejaké aktivované jemné práškové uhlie, zahrievať ho s 10 % roztokom kyseliny dusičnej niekoľko hodín. Opláchnite. Vysušte. Pridajte 5 alebo 10 % hmotnosti paládia do kadičky, rozpustite s hcl/h202. Pridajte do kadičky s aktívnym uhlím a chvíľu miešajte, aby sa nasiaklo. Potom pridajte kyselinu mravčiu alebo formaldehyd, aby sa zredukovalo/zrážalo na podložke. Prepláchnite. Hotovo. Správne?

nejaké tipy? návrhy? Znie to správne?

koľko 10% pd/c sa považuje za "katalytické" pri pridávaní do reakcie? predpokladám, že keďže je 7x lepší ako katalyzátor ako meď, pridanie 1/5 alebo 1/7 molárneho ekvivalentu chloridu meďnatého paládia, ktorý sa často požaduje v tajnej chémii, by bolo správne množstvo, že?
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Takto vznikne horší katalyzátor, ak sa v popise požaduje katalyzátor s 3 % hmotnostnými Pd, budete musieť použiť katalyzátor s 30 % zaťažením, aby ste mali šancu získať porovnateľné výsledky.

Výroba aktívnych katalyzátorov z ušľachtilých kovov vlastnými silami je síce možná, ale nie je triviálna, takže ideálne by bolo kúpiť katalyzátor napríklad od spoločnosti DEGUSSA (sú najlepší), ak nájdete niekoho, kto od nich skutočne môže nakupovať a predáva vám ho. Tam sú k dispozícii špeciálne katalyzátory, napríklad odolné voči otrave amínmi na redukčné aminácie, ktoré sa môžu použiť 10 až 50-krát.
 

BrownRiceSyrup

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 26, 2022
Messages
52
Reaction score
29
Points
18
No aj tak som to urobil. Určite pyroforický... fuck lol.... Ale predpokladám, že to v skutočnosti veľa neznamená... V čom sú profesionálne vyrobené katalyzátory lepšie?
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Najskôr samozrejme skutočnosť, že sú odborne pripravené :)

. Byť pyroforický je fyzikálna vlastnosť a nesúvisí s určitými chemickými vlastnosťami. Ospravedlňujeme sa.

Katalyticky aktívne sú len atómy paládia alebo platiny, ktoré sú v oxidačnom stave nula, a aby sa tam dostali, musia sa získať z určitých zlúčenín určitým spôsobom, ak sa tým chcete vážne zaoberať: Je to uskutočniteľné, potrebné činidlá sú k dispozícii, procesy sú uskutočniteľné, je to však katalyzátor a samozrejme, malé kontaminácie ich môžu kráľovsky pokaziť, takže čistota všetkého použitého, prinajmenšom neprítomnosť známych katalyzátorových jedov, je nevyhnutná.

Áno, áno ,áno "isté niečo..." znie ako obfuskovanie, ale ja nie som a preto zverejním článok alebo dva, ktoré opisujú správnu metódu prípravy vysokoaktívneho katalyzátora, len čo ho nájdem na netriedenom smetisku, čo je môj osobný archív.

Mám jeden. Poznámky:
Východiskom je tris(dibenzylidénacetón)dipaládium(0) (Pd2dba3), všimnite si, že (0) označuje nulový stav kovu. Znie to ako Unobtainium, ale v skutočnosti sa to dá ľahko pripraviť z voľne dostupných chemikálií a paládiovej soli, ako je acetát alebo chlorid. Stačí si vygoogliť "preparation of...." a malo by to vyskočiť.
Kvalitné aktívne uhlie z kokosových orechov je vynikajúci nosič a je dostupné za reálne ceny, netreba žiadne fantastické nanorúrky alebo podobne.
 

Attachments

  • BKXgGslp7Z.pdf
    1.2 MB · Views: 508
Top