MDP2P od spoločnosti Piperonal

Dobrý deň, priatelia, chcel by som sa dozvedieť o syntéze MDP2P z piperónu s podrobnosťami. Reagenty/prístroj a sklo celkový výstup mdp2p 100G Som začiatočník a potrebujem radu a vedomosti od profesionálneho chemika.
Ďakujem za všetky odpovede a rady.
 

Mescalibor

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 25, 2024
Messages
4
Reaction score
3
Points
1
Ahoj, priateľ môj,

áno, je to veľmi jednoduché

Materiály:

Buchnerova banka (na vákuovú filtráciu)
1-2 kadičky
rukavice
okuliare
izopropanol, etanol (nejaký druh alkoholu, prosím, nepoužívajte metanol, ktorý sa zaslepí)
n-butilamin
piperonal
nitroetán





SYNTÉZA: (z piperonalu) K roztoku 15,0 g piperonalu v 100 ml izopronanolu alebo absolútneho alkoholu sa pridalo 15 ml nitroetánu a následne 2 ml n-butylamínu (ako katalyzátor). Zmes sa vloží do kadičky a vloží sa do mäkkého vodného kúpeľa (30-50 C (Clesius)), mieša sa, kým sa všetko nerozpustí, a vyberie sa z vodného kúpeľa. Nechajte stáť na tmavom mieste niekoľko dní pri izbovej teplote. Potom sa vloží do mrazničky a vytvoria sa jasne žlté kryštály, ktoré sa odstránia filtráciou a vysušia na vzduchu, čím sa získa 10,7 g 1-(3,4-metyléndioxyfenyl)-2-nitropropénu.
Kryštály vyzerali naozaj pekne a nie je potrebné žiadne ďalšie čistenie
.
Filtrát môžete skoncentrovať (ak u chcete) a ochladiť tak, ako je uvedené vyššie. Znečistené kryštály spadli a rekryštalizovali sa izopropanolom

poznámky
škálovanie bez problémov
použitie pre 1 mol piperonalu 1,2 mol nitroetánu
a n-butylamín môžete neutralizovať kyselinou octovou, čím získate väčší a čistejší produkt, ale nie je to potrebné
 
Top