Syntéza mefedrónu (4-MMC) v rozpúšťadle NMP. Vo veľkom rozsahu.

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
727
Reaction score
1,017
Points
93
Reakčná schéma:
UeWf0vGO6N

Reagents:
  • 2-bróm-4'-metylpropiofenón (cas 1451-82-7) - 5 kg;
  • n-metyl-2-pyrolidón (NMP; cas 872-50-4) - 20 l;
  • 40 %-ný roztok metylamínu (cas 74-89-5) - 8 l;
  • Benzén - 20 l;
  • acetón - 30 l;
  • Vodný roztok kyseliny chlorovodíkovej (HCl 36 %) ~ 1,5 l;
  • Destilovaná voda - 20 l;
  • Síran horečnatý ( MgSO4);

Vybavenie a sklo:
  • Vreckový reaktor s objemom 100 l, ktorý je vybavený odkvapkávacím lievikom, horným miešadlom, teplomerom, systémom regulácie teploty (chladenie) a spätným chladičom;
  • lievik;
  • Indikátorové papierikypH;
  • niekoľko vedier 25 l;
  • sud 100 l;
  • kadička 2000 ml;
  • Zdroj vákua;
  • Váha;
  • Odmerný valec 1000 ml;
  • Sklenená tyčinka a špachtľa;
  • Naberačky;
  • Nutscheho filter;
  • Rotačná odparka;

Postupy syntézy
1. Do dávkového reaktorasa nasype 2-bróm-4'-metylpropiofenón 5 kg alebo iné surové množstvo 2-bróm-4'-metylpropiofenónu po halogenačných reakciách.
2
. Do reaktora sa nasype n-metyl-2-pyrolidón 20 l. Zapne sa horné miešadlo a reakčná zmes sa zahreje na 40 °C.
3. Po dosiahnutí teploty 40 °C sa do reakčnej zmesi naleje 40 %-ný roztok metylamínu 8 L a mieša sa 20 min.
4. Potom sa do reakčnej zmesi naleje destilovaná studená voda 20 l a mieša sa niekoľko minút.
5. Do reaktora sa naleje 15 - 20 l benzénu alebo iné vhodné rozpúšťadlo, zmes sa mieša niekoľko minút.
6. Potom sa miešadlo zastaví, zmes sa rozdelí na dve vrstvy.
7. Spodná vodná vrstva sa vypustí cez spodný ventil reaktora. Vrchná vrstva sa vypustí do vedra a vysuší sa nad MgSO4. Potom sa suchý roztok preleje do ďalšieho vedra.
8. Do reakčnej zmesi sa pridá 20 l ľadového acetónu a za stáleho miešania sa po kvapkách pridáva kyselina chlorovodíková (HCl 36 %), aby sa dosiahlo pH 5,5 - 6.
9. Zmes sa vloží do mrazničky na 12 h.
10. Kryštalizovaný mefedrónhydrochlorid sa prefiltruje na Nutscheho filtri a vysuší na vzduchu. Výťažok je 58 %.


Poznámka
NMP sa môže nahradiť DMSO, DMF, sulfolánom.
 
Last edited by a moderator:

BHBlueberry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 17, 2022
Messages
20
Reaction score
11
Points
3
Páni, vyzerá to tak jednoducho.. Keby som len chcel meph by som hrať s týmto vzorcom ;)
 

dark_side_of_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 23, 2022
Messages
35
Reaction score
15
Points
8
Vďaka . Mám prístup k 2b3ch, ale tekutý. chápem, že je už v nejakom rozpúšťadle, však?
 

dark_side_of_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 23, 2022
Messages
35
Reaction score
15
Points
8
OK, rozumiem . takže by som to mal zmiešať jedna k jednej s dsmo?
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
727
Reaction score
1,017
Points
93
Množstvo NMP 4:1 min. Ak máte veľký sud, môžete pridať pomery, je to lepšie pre reakciu.
Dobré
 
Last edited by a moderator:

dark_side_of_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 23, 2022
Messages
35
Reaction score
15
Points
8
Horný prívod nejakým spôsobom uzavrite a nechajte metylamín vytiecť, aby nedošlo k roztrhnutiu nádrže, alebo je lepšie ho nechať otvorený, nainštalovať len teplomer a miešadlo.
 

dark_side_of_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 23, 2022
Messages
35
Reaction score
15
Points
8
nie je v tomto recepte uvedená nesprávna hodnota metylamínu? pri syntéze za tepla by nemalo byť viac ako 8 l? Mal by byť tento prebytok metylamínu počas syntézy v nmp menší?
 

Khaafii

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
37
Reaction score
16
Points
8
Koľko konečného produktu vám vznikne z tohto Syntéza približne s týmto receptom. Za koľko odchádza na trhu neskrátený/čistý mefedrón za kg? Aké veľké je ziskové rozpätie pri mefedróne. Nemusí to byť drobné presne, ale približne.

Nemám žiadne znalosti na trhu s mefedronom vo veľkom meradle. Dočítal som sa, že je to aj dosť žiadané? Nemyslím pre užívateľov, ale pre ľudí, ktorí to kupujú z vlastných dôvodov vo väčšom množstve.
 

dark_side_of_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 23, 2022
Messages
35
Reaction score
15
Points
8
Jedna otázka týkajúca sa množstva metylamínu použitého v tejto reakcii. Stačí 8 l na 5 kg bk4? moje výpočty ukazujú, že je potrebných 14,8 l.

Postup počítania: na 1mol bk4 potrebujeme 5mol metylamínu. 5kg bk = 5000g. 5000g / 227g = 22mol bk4. 22 mol x 5 = 110 mol metylamínu. 110mol = 3416,6g ... Urobil som 33% krát, pretože 40% vodný roztok nikdy nemá toľko percent. Z 10353 g alebo 14790 ml vodného roztoku metylamínu vychádza ...

týchto 8l metylamínu je asi trojnásobok bk4. moje výpočty sú s päťnásobným prebytkom ... stačí trojnásobok?
 
Last edited:

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
160
Points
43
Otázka noob;
musíme zachovať spodnú vrstvu alebo tú vyššie ? :x
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
727
Reaction score
1,017
Points
93
Dopyt a ceny závisia od objemu nákupu veľkoobchodných surovín a vášho regiónu. Táto syntéza je vhodná na výrobu vo veľkých množstvách (tona za mesiac a viac)
 

Marocamora

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 4, 2022
Messages
7
Reaction score
1
Points
3
Pán William, prosím, vyzerá mefedron veľmi podobne ako kokaín a má rovnaké účinky? A ak sa dá do jazyka, spôsobuje, že jazyk je ako kokaín? ďakujem.
 
View previous replies…

deploy

Don't buy from me
Member
Joined
Apr 11, 2023
Messages
3
Reaction score
2
Points
3
Deals
2
Je to stimulant, nie anestetikum
 

BitcoinScam

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 29, 2023
Messages
56
Reaction score
30
Points
18
nie, ak sa zmieša s licodaínom alebo benzokaínom, potom bude mať účinok ako kokaín
 

GaDjo

Don't buy from me
New Member
Joined
May 15, 2022
Messages
5
Reaction score
4
Points
3
Dobrý deň,
Som začiatočník a chcem začať s touto syntézou. Poradíte mi, či si mám prekurzory syntetizovať sám alebo si ich mám kúpiť (napríklad na fischersci)? Chcem malú výrobu, maximálne 20 g
 

GaDjo

Don't buy from me
New Member
Joined
May 15, 2022
Messages
5
Reaction score
4
Points
3
Na kryštalizáciu potrebujete záverečný krok. Dajte si prášok mefedrónu na 70 % etanol/30 % H2O (1 g mefedrónu na 3 ml). Prevarte ho. Chudobný na kryštalizačných miskách. Počkajte na odparenie etanolu a vody. Získali ste kryštály mefónu
ak bude v roztoku viac vody, vaše kamene budú väčšie.
(recept nájdený na /d/drugmanufacture, neotestovaný)
 

Selassi

Don't buy from me
Resident
Joined
May 10, 2022
Messages
102
Reaction score
53
Points
28
Koľko metylamínu ste nakoniec použili v cmc-syntetizátore?
 
Top