Chlorid ortuťnatý Alternatíva

rothschild33

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 17, 2022
Messages
69
Reaction score
45
Points
18
Chlorid ortuťnatý (CAS 7487-94-7) je v Číne zakázaný, preto je dosť ťažké ho získať.

Je dusičnan ortuťnatý možnou alternatívou pre P2P -> Meth prostredníctvom metódy Al/Hg?

Ak tomu správne rozumiem, dusičnan ortuťnatý sa môže používať s väčším množstvom vody a je možné ho aj ohrievať, aby mal väčšiu koncentráciu.

Zdá sa, že existujú 2 dusičnany ortuťnaté, CAS 10045-94-0 a CAS 7783-34-8, a uvádza sa, že ten druhý je nesprávny druh, prečo by to nemohlo fungovať?
 

Mr Gargamel

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 5, 2023
Messages
7
Reaction score
5
Points
3
OFC môžete použiť dusičnan ortuťnatý...
ja som len kúpil elementárnu ortuť a rozpustil som ju v kyseline dusičnej (6 ml/1 g), potom som vyrobil amalgám pomocou vody.
25g hliníka + potom doňho nakvapkám 2ml môjho roztoku dusičnanu ortuťnatého a potom s ním občas potriasam 5-10 minút alebo kým nezačne pekne bublať a nezačne sa červenieť.
potom som amalgám dvakrát prepláchol vodou z vodovodu, aby som sa zbavil zvyšných voľných ortuťových solí (použijem kovové sitko, aby som zabránil prepadnutiu hliníka vodou).
u mňa to funguje veľmi dobre.
Uistite sa, že ste hliníkovú fóliu predtým rozomleli, naozaj to pomáha amalgámu pracovať rýchlo.

pri výrobe amalgámu buďte opatrní na toxický aerosól, skúste použiť malý kondenzátor s vatovým tampónom na konci, aby ste absorbovali toxický aerosól.

Uistite sa, že sa správne amalgamuje (vidíte peknú bublinkovú penu nad vodou), neponáhľajte sa a nenechajte ju ani rozpustiť.
prajeme vám veľa šťastia.
 

Jordan Belfort

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 10, 2023
Messages
128
Reaction score
60
Points
28
Chlorid gália a jód
 

Mr Gargamel

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 5, 2023
Messages
7
Reaction score
5
Points
3
Funguje gálium rovnako dobre ako ortuť pri redukcii p2p ?
 

Jordan Belfort

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 10, 2023
Messages
128
Reaction score
60
Points
28
Záleží na tom, ale bez jódu to nemá ani hovno.

Takisto nie je taký exotermický a nezničí vám za x času všetky fólie ako hg. Musím však spomenúť, že som to robil s ultrazvukom
 

hacke8

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 26, 2024
Messages
117
Reaction score
31
Points
28
Chlorid ortuťnatý si môžete kúpiť v Číne, ale je veľmi drahý. Jeho cena je 980 jüanov za 100 gramov.
 
Top