Question Dusičnan ortuťnatý ?

danil1398

Don't buy from me
Member
Joined
May 2, 2022
Messages
11
Reaction score
0
Points
1
Je tu na fóre niekto, kto predáva dusičnan ortuťnatý?

Je vyčerpávajúce kompletne hľadať teplomery a vyrábať si ho sám. A myslíme si, že tu vytvárame problém, takže vždy strácame rovnakú silu, a keď pripravený dusičnan ortuťnatý skladujeme v chladničke, domnievame sa, že po niekoľkých dňoch stráca svoje vlastnosti. Hľadáme ju v Európe a nikde ju nenájdeme, nie je ani na Amazone.

Takže ak niekto musí predávať dusičnan ortuťnatý, naozaj by ho kúpil, aspoň trochu, kým sa v Európe neobjaví niečo konkrétne, čo si môžeme kúpiť sami.

Alebo má ortuť niekto na predaj?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Niektorí ľudia si z Amazonu objednávajú ortuťové spínače na výrobu Hg(NO3)2, namiesto dusičnanov sa môže použiť aj chlorid ortuťnatý.
Lúštia sa pri syntéze amf bez ortuti.
 

Honolulu98

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2021
Messages
61
Reaction score
44
Points
18
Dobré danie.

Existuje ruská spoločnosť, ktorá predáva dusičnan ortuťnatý, ak chcete názov, môžem vám ho poskytnúť súkromne. Kúpil som trochu a prišlo to za 3 týždne.

Ale nakoniec som ho nepotreboval, pretože som sa pokúsil urobiť syntézu s chloridom ortuťnatým, ktorý sa dá kúpiť v Španielsku (ak si z Európy, možno ti ho môžem poslať, ak máš záujem)

Pýtať sa na ortuťové spínače, používať teplomery... je spôsob, ktorému som sa chcel vyhnúť, zdalo sa mi to veľmi ťažkopádne, ak chcete získať dobré výroby.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Kedy ste to robili? Počul som, že medzi EÚ a Ru sú určité logistické problémy. Niektorí ľudia majú problémy s doručovaním odtiaľ.
 
Top