Chlorid metilamónny (tiež známy ako metylamín HCL) vs. chlorid amónny

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Takže som vyrobil ďalšiu dávku metylamínu HCL podľa pôvodného patentu, zmiešal som ho s ekvimolátnym množstvom NaOH ( ekvimolátne k HCL, celkovo 2:1:NaOh : CH³NH²hcl( potenciálne.pridal som trochu vody a zahrieval som ho, pričom vznikol horľavý plyn. Skontroloval som svoje poznámky a zistil som, že amoniak je horľavý aj pri 18 % koncentrácii, takže tento test nič nedokazuje. Ako môžem zistiť, či je môj výrobok metylamóniumchlorid alebo chlorid amónny?
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
244
Points
43
N-butylalkohol za horúca rozpúšťa MeNH2.HCl, ale nie chlorid amónny. Týmto spôsobom oddeľujete tieto dve látky. IPA tiež funguje, ale v extrakte bude nejaký chlorid amónny, množstvo je zanedbateľné, pokiaľ ide o ďalšie reakcie, primárny amín je oveľa silnejší nukleofil ako amoniak, ~ 20-krát silnejší.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Ďakujem za odpoveď, mám veľa bezvodého IPA, ktorý mi leží na stole. Chystám sa zistiť, čo tu mám
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Samozrejme, podľa IPA. Máte na mysli metanol, však?
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
244
Points
43
N-butylalkohol na extrakciu MeNH2.HCl z kaše chloridu amónneho a MeNH2.HCl pri jeho výrobe z formaldehydu/hexamínu/HCl. MeOH a EtOH nefungujú dobre, ale IPA je v poriadku.

Na samotnú reakciu sa môže použiť buď voda, alebo etanol a HCl, to je všade, sciencemadness alebo Lambdasyn - pozrite sa tam.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Na čo destilujem metanol z kvapaliny do ostrekovačov? Na čistenie domáceho chloroformu? Už je to tak dávno, čo som to čítal, že som zabudol. Mám aj encefalopatiu. A nespala som už 40 hodín.
 
Top