Moderovanie fóra?

longinfornow

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 8, 2023
Messages
13
Reaction score
6
Points
3
Nedávno som videl, že niekoľko ľudí používa vo svojom mene rasové nadávky, teraz samozrejme máme veľa ľudí z celého sveta, takže neočakávam, že každý bude poznať históriu alebo význam každého urážlivého slova v mojej krajine, ale myslím si, že to vrhá zlý pohľad na fórum a možno by sme mohli mať nejaké pravidlá proti používaniu určitých slov vo svojom užívateľskom mene. idk, čo si myslíte?
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
878
Points
113
Myslím si, že 🤔🤔 je to zbytočná cenzúra a porušovanie osobných práv. Človek by mal mať možnosť nazývať sa, ako chce. Ak máte chránené právo označiť svoje pohlavie alebo rod akýmkoľvek spôsobom, prečo by som nemohol byť červený honzík? Navrhujete preventívne riešenie neproblému. To je môj názor.
 

Mr Gonzo

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 13, 2023
Messages
75
Reaction score
30
Points
18
Bro Som beloch s koženou hlavou, moja GF je čiastočne Jamajčanka/Sýrčanka. Moje deti sú náš produkt. Kašli na tieto b.s o slobode prejavu, pokiaľ nie si neonacista, koho zaujíma, ako sa ľudia volajú? Moji bratia tmavšej pleti ma už dosť krát nazvali whiteboy , honkey a trust, dokonca som bol nazvaný bielym slovom N, pokiaľ to nie je nenávisť, len sloboda prejavu, kašľať na tieto sračky. On ju, to oni, čierny biely? Nie sme v podstate len ľudia?
 

longinfornow

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 8, 2023
Messages
13
Reaction score
6
Points
3
myslím, že všetko závisí od toho, aké sa toto fórum snaží byť, myslím, že nie je nič nové, keď sa na fórach používajú nadávky, ani to nie je prekvapujúce, ale tu máme pravidlá a dokonca aj moderovanie, takže sme naozaj len krok od kódexu správania.
ako už bolo povedané, pochybujem, že to niekoho zaujíma, ale myslím, že by sa to mohlo zmeniť, ak sa fóru dostane viac pozornosti zvonku.
 

soprano82

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 26, 2023
Messages
3
Reaction score
2
Points
3
Sám som nič také nevidel, uznávam, že tu nie som tak dlho. ale vo všeobecnosti som v živote online aj offline zistil, že nebrať sa príliš vážne a vyvinúť si sebakritický zmysel pre humor je najlepším nástrojom, ako prejsť životom bez ujmy. Pretože sme stvorenia zvyku a podľahnutie obete nebude krátkou nechcenou zastávkou na našej ceste, ale trvalým cieľom.

Okrem toho si nemyslím, že by cenzúra bola v priestore, ako je tento, prijatá dobre, nie preto, že by ľudia chceli hanobiť ako také, ale z princípu, ľudia by ju vnímali ako zásah do základných ľudských práv a prejavu a možno by sa dokonca mohli pokúsiť posunúť hranice ešte viac, čo by situáciu, ktorú opisujete, potenciálne ešte zhoršilo.

Som si istý, že administrátori/moderátori majú dosť práce s tým, aby sa venovali veľkému množstvu sporov o poriadok, čo je podľa môjho názoru to, v čom by mali spočívať ich priority.
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Rasizmus nie je názor, ale zločin proti ľudskosti!


Tí, ktorí si dávajú názov diskriminujúci určité skupiny, to nerobia preto, že chcú prežívať svoju osobnú slobodu, ale preto, že chcú vylúčiť nejakú skupinu a uraziť ju. Toto je pravda a nič iné.

Odporúčam vám, aby ste znova chodili do školy, zrejme je to pre vás dvoch už príliš dávno, alebo si môžete znova pripomenúť fakty, aby ste sa znova zamysleli nad významom svojich slov.

 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
878
Points
113
Potrebujem, aby ste pochopili, že ľudia, ktorí používajú tieto názvy, patria do skupiny. Tvrdíte, že sa chcú vylúčiť? Možno, nezdá sa však, že by to vyplývalo z logiky. Ja sám sa nazývam menami, ktoré ľudia z môjho etnika považujú za znevažujúce, a dôvodom, prečo to robím, je zvyšovanie povedomia. Aby som zvýšil povedomie o tom, že palice a kamene mi môžu lámať kosti, ale nikdy mi neublížia.
Je dôležité pamätať na minulosť, ale ja som v nej nebol, ani vy. Nie .
Všetky zločiny proti ľudskosti sú rasizmus, ale všetky zločiny proti ľudskosti nie sú rasizmus..ido veľa drog, ale som si celkom istý, že tvoja reakcia je väčšinou signalizácia cnosti. Nezdá sa mi to úprimné ani primerané situácii. Neponúka žiadny pohľad ani zmysluplný komentár, takže je pre mňa ťažké pochopiť jej hodnotu.
 

MarkAnderson

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 22, 2024
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Váš pohľad na používanie určitých názvov pre informovanosť je správny, pričom sa zdôrazňuje odolnosť. Uznanie komplexnosti historických udalostí a individuálnych skúseností je kľúčové. Hoci zámerom mojej reakcie bolo riešiť potenciálnu citlivosť, oceňujem vašu spätnú väzbu. Zapojenie sa do zmysluplného dialógu o rasizme zahŕňa rôzne názory a ja som tu na podporu konštruktívnych rozhovorov.
 

Mr Gonzo

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 13, 2023
Messages
75
Reaction score
30
Points
18
Je táto stránka o chémii?
 

longinfornow

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 8, 2023
Messages
13
Reaction score
6
Points
3
áno, ale rovnako ako o chémiu ide aj o legitimizáciu obchodu s liekmi ako obchodu, ktorý je rešpektovaný a ktorému sa dôveruje, že si drží rovnaký štandard kvality, aký majú farmaceutické spoločnosti, sú fórum nemožno brať vážne, ak nedokážeme čo najlepšie rešpektovať všetky náboženstvá, pohlavia a etniká, musíme poskytnúť inkluzívny priestor, kde sa všetci cítia vítaní, rasové urážky sú nielen neúctivé, ale neberú do úvahy ani veľmi reálnu váhu, ktorú majú. ak budeme na tomto fóre naďalej umožňovať diskrimináciu, podkopávame poslanie tohto fóra a aktívne poškodzujeme jeho povesť medzi širokou verejnosťou. zamyslite sa nad tým, ako to bude vyzerať v novinovom článku, chceme vyzerať ako rasistickí sebeckí díleri drog alebo ako nejakí hipíci s poslaním zodpovedne poskytovať drogy?
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
141
Points
43
Som tu pomerne nový, takže ma opravte, ak sa mýlim, ale zdá sa, že to do veľkej miery nie je problém. Keď používatelia začnú uzatvárať spojenectvá a vyhrážať sa alebo sa pokúšajú verbovať do svojho "klanu" či organizovať sa týmto spôsobom, potom by mal niekto zasiahnuť a nechať ich, aby si to odniesli niekam inam. Ak sa niekto chce nazvať niečím, čo by niekto mohol považovať za urážlivé v zlomyseľnom zmysle, tak len projektuje svoju vlastnú nevedomosť. Kto je diskriminovaný? Všetci sme takí anonymní, ako sa rozhodneme byť. Každý tu má rovnakú možnosť. Ak sa vám to nepáči, nemusíte sa s nimi zapájať. Ak sa vás to netýka, nechajte to tak. Ak vám to naozaj tak veľmi vadí, možno potrebujete trochu hrubšiu kožu.

Ako to bude vyzerať v spravodajskom článku? Táto stránka je z veľkej časti zameraná na činnosť, ktorú väčšina ľudí nepochopí alebo sa im nebude páčiť, či sme politicky korektní alebo nie. Domnievam sa, že táto mentalita je výsledkom desaťročí kultúrneho rozvratu zo strany médií, škôl, zábavy, politickej scény atď. Potreba zastávať sa ľudí, ktorí sa nemôžu "brániť". Ak toto nie je "privilégium", o ktorom sa hovorí, tak neviem, čo je. Predstava, že sa má človek tak dobre, že má čas a energiu bojovať za všetkých, ktorí nemajú "príležitosť" - menšiny. "Musíš sa vrátiť do školy" je typ odpovede, ktorú očakávam. Na čo? Kritickú teóriu rasy alebo školenie o citlivosti LGBT? Alebo aby som sa znova podrobil pokrytectvu a dvojitým štandardom? Ak mám hovoriť za seba, asi som príliš hlúpy na to, aby som vnímal potrebu mať sa rád alebo byť akceptovaný všetkými. Tejto záťaže som sa zbavil už dávno.

Nestretávam sa s príliš veľa hlúpymi nacionalistami. "Neonacisti" a spoločnosť tohto typu sú na druhej strane z iného súdka. Súčasná ľavica, sú viac-menej disponovaní rovnakým fanatizmom - len namiesto netolerancie MUSÍTE tolerovať všetku degeneráciu a špinu, inak ste "rasista, nacista, homofób atď." Netreba byť génius, aby človek videl, čo je na svete zlé a prečo. Rád by som si myslel, že väčšina z nás sa tu ocitla preto, že sme "mimo zákon" - to však neznamená, že sme nevyhnutne zlí ľudia. Znamená to, že nenecháme iných ľudí rozhodovať o tom, ako budeme žiť svoj život. Že sa nebojíme byť sami sebou, nech už sme akíkoľvek. Poznám sa veľmi dobre a cítim sa vo svojej koži veľmi dobre. Keď som sa snažila byť taká, akú som si myslela, že ma všetci chcú mať, nenávidela som sa, bola som sakramentsky nešťastná. Politická korektnosť a organizovaná neopodstatnená nenávisť sú dve rôzne veci. Pozrite si film "Gran Torino" s Clintom Eastwoodom, ak to pre vás nie je príliš drsné...

Aby som to zhrnul: "Možno nesúhlasím s tým, čo chcete povedať, ale zomriem v boji za vaše právo to povedať."
PS, áno, musím si nájsť prácu. :D
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
502
Reaction score
235
Points
43
Myslím si, že pokiaľ spolu všetci vychádzame a sme slušní, nemusíme si robiť starosti s používateľskými menami. Ak sa ukáže, že títo ľudia sú trollovia, môžeme sa ich zbaviť
 
Top