Moderná MDA. Ako sa vyrába MDA z heliónu?

kaydoe

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 19, 2023
Messages
5
Reaction score
6
Points
1
Našiel som dve metódy, ale sú napísané tak, že im jednoducho nerozumiem.
 

kaydoe

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 19, 2023
Messages
5
Reaction score
6
Points
1
, High Yield MDAEasy, High Yield MDAÚryvok z niečoho, čo som niekde počul.......Finkelsteinova reakcia je slovo na deň! Brómosafrol v acetóne upravený KI za vzniku jodidu (jód je oveľa lepšia odchádzajúca skupina). Jodosafrol tvorí amín len s NH3 pri normálnom tlaku. Od začiatku do konca MDA v +90 %! Alebo podľa twodogs:

V nasledujúcich reakciách sa využíva komerčne dostupný produkt, ktorý sa používa pod rôznymi obchodnými názvami, napr. Helional, Floramelon.

Aldoxím tohto aldehydu podlieha Beckmanovej prestavbe s octanom nikelnatým za vzniku amidu, ktorý sa potom ľahko transformuje na amín Hoffmanovou reakciou.

Hoffmanovu reakciu možno dosiahnuť pomocou 4,2 % NaOCl, ktorý sa predáva v supermarketoch ako bielidlo.

Aldoximová a Hoffmanova reakcia sú celkom štandardné.

Beckmanova prestavba tohto konkrétneho produktu s použitím octanu nikelnatého je moja vlastná práca.

Aldoxím.

100 g aldehydu sa umiestni do 200 ml ETOH s 50-60 g hydroxylamínhydrochloridu * v 100 ml H2O. Pomaly sa za miešania pridá 40 g uhličitanu sodného v 100 ml H2O.
Po dokončení pridávania sa zmes mieša cez noc a potom sa prefiltruje, čím sa získa približne 100 g aldoxímu. Ak aldoxím neztuhne, pridajte viac hydroxylamínu a zásady.

Vznikne amid.

100 g aldoxímu sa zmieša s 300 ml xylénu a pridajú sa 2 g octanu nikelnatého ** a refluxuje sa 5 hodín. Asi 100 ml xylénu sa vydestiluje a zmes sa nechá vychladnúť. Oddelí sa asi 70 g amidu, ktorý sa prefiltruje a vysuší. Môže sa rekryštalizovať xylénom.

Amin.

K roztoku 10 g NaOH v 200 ml H2O v 500 ml banke sa pridá 20 g amidu a 250 g 4,2 % NaOCl. Zmes sa potom za miešania zahreje na 80 C. Pri teplote približne 50 až 60 C môže zmes zbeliť, pretože sa vytvorí uhličitan. Pri 70 - 80 C sa oddeľuje olej. (Toto je surový MDA). Roztok sa ochladil a extrahoval xylénom. Roztok sa prefiltroval a filtrát sa premyl xylénom a xylénové časti sa pridali spolu. Do xylénu sa pridalo asi 100 ml koncentrovanej HCL, ktorá sa pretrepala a oddelila. Vodný roztok sa extrahoval xylénom a xylén sa oddelil. Amin sa potom uvoľnil z vodnej časti pomocou NaOH a spracoval sa obvyklým spôsobom, aby sa získal MDA

- *Hydroxylamín: HCL200 ml nitrometánu, 300 ml kyseliny octovej a 300 ml HCL sa zahreje na teplotu tesne pod refluxom a udržiava sa tam 2 hodiny, potom sa refluxuje 12 hodín. Roztok sa zredukuje na polovicu, ochladí sa v chladničke cez noc a prefiltruje.

- **Ocetan nikelnatý: 20 g oxidu nikelnatého (čierneho) sa rozpustí v kyseline octovej a za stáleho miešania sa zahrieva, kým sa zmes nezmení na bledozelenú. Prebytočná octová voda sa odsaje, zvyšok sa vysuší a rozdrví na prášok. výroba hydroxylamínu HCl http://psychonaut.com/post-35899.html?f=43
 

HIT MONKEY

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 28, 2023
Messages
49
Reaction score
6
Points
8
Takto to funguje. Mám problém s oddelením soli od mda na konci? Nerozumiem tomu rovnako ako work up ako obvykle? Môže mi to niekto vysvetliť? Testoval som to, čo mám, čierne a okamžite sa z neho fajčí.
 

archae

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 25, 2022
Messages
77
Reaction score
65
Points
18
No ak máte ľahko použiteľný protokol, v čom je problém? Čomu PRESNE v postupe nerozumiete?
 

kaydoe

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 19, 2023
Messages
5
Reaction score
6
Points
1
TENTO
"Roztok bol ochladený a extrahovaný xylénom. Roztok sa prefiltroval a filtrát sa premyl xylénom a časti xylénu sa pridali k sebe. Do xylénu sa pridalo asi 100 ml koncentrovanej HCL, ktorá sa pretrepala a oddelila. Vodný roztok sa extrahoval xylénom a xylén sa oddelil. Amin sa potom uvoľnil z vodnej časti pomocou NaOH a spracoval sa obvyklým spôsobom, aby sa získal MDA".

je to zle napísané.
 
View previous replies…

archae

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 25, 2022
Messages
77
Reaction score
65
Points
18
Trochu mu chýba zrozumiteľnosť, ale nič neprekonateľné, ak chápete, o čo ide
Tu používate xylén na extrakciu vášho amínu (vyrobeného z amidu), ktorý "pláva" v reakčnej zmesi. Keďže amín je vo forme voľnej bázy, je nerozpustný vo vode, ale rozpustný v organických rozpúšťadlách.

Potom okyslíte pomocou HCl, aby sa voľná báza premenila na hydrochloridovú soľ, ktorá sa stane nerozpustnou v xyléne a prejde do vody. Vodu obsahujúcu amín premyjete xylénom, aby ste odstránili všetky nečistoty nerozpustné vo vode, a nakoniec vodu znovu vylúhujete, čím získate frebas, váš konečný produkt.
 

twok

Don't buy from me
Member
Joined
Dec 22, 2022
Messages
8
Reaction score
0
Points
1
ALDEHYD BY MDP2P?, MÁM MDP2P, ALE NEROZUMIEM, ČI IDE DO TEJTO SYNTÉZY A V AKEJ ČASTI
 

HIT MONKEY

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 28, 2023
Messages
49
Reaction score
6
Points
8
Dobrý deň, priatelia, mám otázku=
MDA hydrochlorid pláva vo vode. Ako ho môžem prinútiť kryštalizovať?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Piperonal ---(Henryho reakcia s EtNO2)---> metylén dioxyfenylpropén -----NaBH4, AlHg atď-----------> Amin
 

Macondor

Don't buy from me
Resident
Joined
May 14, 2023
Messages
42
Reaction score
8
Points
8
A aké sú formy, ak sa v herny reakcii použije nitrometán namiesto nitroetánu
 

Raxd

Don't buy from me
Member
Joined
Jan 17, 2023
Messages
3
Reaction score
2
Points
3
Ak na Henryho reakciu použijete MeNO2 (nitroMETHANE) a nie EtNO2 ( nitroETHANE), získate nitrostyrén , v tomto prípade 3,4 metylendioxy-beta-nitrostyrén. To vyzerá veľmi podobne ako to, čo chcete získať , tiež žltkasté kryštály, ale nevznikne aktívny amín !
Ak použijete EtNO2 , dostanete požadovaný substrát ( 3,4 metylendioxyfenyl2-nitropropén) , ktorý sa zredukuje na aktívny amín ( MDA ) .
 

kaydoe

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 19, 2023
Messages
5
Reaction score
6
Points
1
Naozaj?
 

kaydoe

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 19, 2023
Messages
5
Reaction score
6
Points
1
Myslím, že to chápem. zverejním obrázky a celý postup.
 

archae

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 25, 2022
Messages
77
Reaction score
65
Points
18
áno, pH opäť zvýšite pomocou zásady, na tento účel je vhodný NaOH
 

HIT MONKEY

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 28, 2023
Messages
49
Reaction score
6
Points
8
Dobrý deň, priatelia, som nováčik a nemám žiadne vedomosti o chémii.
Chcel by som vedieť, akú metódu kryštalizácie ste použili v poslednom kroku.
 

HIT MONKEY

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 28, 2023
Messages
49
Reaction score
6
Points
8
Môže mi niekto povedať, aké sú záverečné kroky pri kryštalizácii produktu?
Ďakujem
 

kamikaze3030

Don't buy from me
Resident
Language
🇧🇷
Joined
May 22, 2023
Messages
41
Reaction score
21
Points
8
Pri syntéze heliónu MDA + hydroxylamínu dosahujem výťažok 60 %. Najlepší spôsob pre veľkovýrobu.
 

HIT MONKEY

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 28, 2023
Messages
49
Reaction score
6
Points
8
Dobrý deň, priatelia. Mám otázku
1. V poslednom kroku používate metódu kryštalizácie s prúdom plynnej HCl. Je to tak správne alebo sa to spaľuje?

2. Amid.

Zmieša sa 100 g aldoxímu s 300 ml xylénu a 2 g octanu nikelnatého, pridá sa a refluxuje sa 5 hodín. Oddestilujte približne 100 ml xylénu a nechajte zmes vychladnúť. Amid približne 70. Gramy sa oddelia, prefiltrujú a vysušia. Môže sa rekryštalizovať xylénom.
=Koľko tepla môžete dať?
3. Aldoxim.
Ak aldoxím netvrdne Pridajte viac hydroxylamínu a zásady.
Koľko hydroxylamínu a bázy mám pridať?

Ďakujem
 
View previous replies…

kamikaze3030

Don't buy from me
Resident
Language
🇧🇷
Joined
May 22, 2023
Messages
41
Reaction score
21
Points
8
Ja to tak nerobím, priateľu. Robím to inak, úplne inak.
 
  • Like
Reactions: $!$

HIT MONKEY

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 28, 2023
Messages
49
Reaction score
6
Points
8
Pripravujem sa na zriadenie malého laboratória. Ešte som to však neurobil. Funguje táto metóda?
alebo sa to nepodarilo
 

HIT MONKEY

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 28, 2023
Messages
49
Reaction score
6
Points
8
Dobrý deň, priateľu, mám otázku.
V poslednom kroku práve používate
(NaOH) v prípade, že by kryštalizoval, je to tak?
A hodnota .PH by mala byť 7,5, však?
O chémii toho veľa neviem.
Ak sa mám priznať, tak k tomu, že neviem. Čo treba urobiť po pridaní látky (NaOH), aby sa získala MDA? Chcem sa vás opýtať Môžete mi to povedať?
 

TaurineMonster

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 16, 2024
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Neexistuje žiadna skurvená možnosť, aby ste vy alebo ktokoľvek iný získali 60 % celkovej výťažnosti celej tejto schémy od helionalu po MDA. Toto miesto je na hovno. Môžem robiť konzultácie a bol by som ochotný za správnu cenu. Možno mi nejaký mod pomôže pomôcť týmto strateným chlapíkom.
 
Top