Monero - kryptomena so zvýšenou ochranou súkromia

Ozzy Osbourne

Don't buy from me
Member
Joined
Oct 16, 2023
Messages
2
Reaction score
1
Points
1
0VhNFWeifa

Obsah: 1. Vymenujte chemické látky, ktoré sa používajú v chemickom priemysle:
  • 1) Čo je Monero
  • 2) Vlastnosti meny Monero
  • 3) Stiahnutie meny Monero z burzy Binance
  • 4) Záver

Čo je Monero

Monero, kryptomena zameraná na ochranu súkromia, vznikla v apríli 2014 ako reakcia na rastúce obavy z nedostatku súkromia pri transakciách s Bitcoinom. Monero, ktoré vytvoril anonymný jednotlivec alebo skupina pod pseudonymom "thankful_for_today", bolo postavené na protokole CryptoNote, ktorý uprednostňuje súkromie, decentralizáciu a zameniteľnosť.

Vývoj Monera poháňala oddaná komunita vývojárov a nadšencov, ktorí si cenia finančné súkromie. Na rozdiel od Bitcoinu, kde sú transakcie transparentné a sledovateľné v blockchaine, Monero využíva technológie, ako sú kruhové podpisy, skryté adresy a kruhové dôverné transakcie (RingCT), na zakrytie odosielateľa, príjemcu a sumy transakcie. Tým sa zabezpečuje, že transakcie Monero sú neprepojiteľné a nevystopovateľné, čo používateľom poskytuje vysokú úroveň súkromia a zameniteľnosti.

Monero si získalo popularitu medzi jednotlivcami a podnikmi, ktorí hľadajú finančné súkromie a bezpečnosť. Prijali ju zástancovia ochrany súkromia, investori a darknetové trhy vďaka jej rozšíreným funkciám ochrany súkromia. Okrem funkcií ochrany súkromia ponúka Monero aj výhody, ako je zameniteľnosť, čo znamená, že všetky mince sa považujú za rovnocenné a zameniteľné, na rozdiel od Bitcoinu, kde môžu byť niektoré mince poznačené históriou transakcií. Vďaka tomu je Monero preferovanou voľbou pre tých, ktorí pri svojich finančných transakciách uprednostňujú súkromie a zameniteľnosť.
E9bMi7ralz

Je však dôležité poznamenať, že vlastnosti Monera týkajúce sa ochrany súkromia vyvolali aj určité kontroverzie, pričom regulačné orgány a orgány činné v trestnom konaní vyjadrili obavy z jeho potenciálneho používania na nezákonné činnosti. Napriek týmto problémom sa Monero naďalej vyvíja a zdokonaľuje. Jeho vývoj je riadený komunitou, pričom sa pravidelne zavádzajú aktualizácie a vylepšenia s cieľom zlepšiť jeho súkromie, škálovateľnosť a bezpečnosť. Monero má navyše živý ekosystém s rôznymi peňaženkami, burzami a službami, ktoré podporujú jeho používanie.

Celkovo je Monero dôkazom dôležitosti ochrany súkromia v digitálnom veku. Vďaka svojmu záväzku k ochrane súkromia, decentralizácii a zameniteľnosti si vydobylo miesto jednej z popredných kryptomien na trhu s oddanou komunitou a sľubnou budúcnosťou.

Vlastnosti meny Monero

M708kdcxw5


Charakteristické vlastnosti Monera vyplývajú z jeho robustných opatrení na ochranu súkromia, vďaka čomu je poprednou kryptomenou v oblasti finančnej anonymity. Jadro architektúry ochrany súkromia Monera spočíva v používaní kruhových podpisov, skrytých adries a kruhových dôverných transakcií (RingCT). Každá transakcia Monero využíva ringové podpisy, ktoré zahmlievajú identitu odosielateľa tým, že kombinujú transakciu odosielateľa s transakciami niekoľkých ďalších účastníkov, čo prakticky znemožňuje vystopovať presný pôvod finančných prostriedkov. Stealth adresy ďalej zvyšujú súkromie generovaním jednorazových adries pre každú transakciu, čím sa zabezpečí, že identita príjemcov zostane utajená. Prstencové dôverné transakcie (RingCT) pridávajú ďalšiu vrstvu súkromia tým, že skrývajú sumu transakcie, čím zabezpečujú, že pozorovatelia nemôžu rozoznať prenášanú hodnotu. Výsledkom je, že blockchain Monero ponúka bezkonkurenčné súkromie a zameniteľnosť, čím podporuje finančný ekosystém, v ktorom sú transakcie skutočne dôverné a navzájom nerozoznateľné.

Monero blockchain funguje na podobnom princípe ako iné kryptomeny, hoci s výraznými vylepšeniami v oblasti súkromia a zameniteľnosti. Transakcie v blockchaine Monero sú zoskupené do blokov, pričom každý blok obsahuje zoznam transakcií, časové pečiatky a odkazy na predchádzajúci blok, čím vytvára súvislú reťaz blokov. Na rozdiel od transparentných blockchainov, ako je napríklad blockchain Bitcoinu, kde sú podrobnosti o transakciách verejne viditeľné, však blockchain Monero skrýva citlivé informácie vďaka použitiu kryptografických techník.

Vyradenie meny Monero z burzy Binance

NC7QWKcFwT

Nedávne rozhodnutie spoločnosti Binance vyradiť Monero (XMR) z burzy spôsobilo šok na trhu s kryptomenami. Okamžitým dôsledkom vyradenia Monera z burzy bol prudký pokles jeho trhovej ceny, obchodovalo sa pod 115 USD a znamenalo najnižší bod od septembra 2023. Toto rozhodnutie vyvolalo vlnu odporu na platformách sociálnych médií, pričom používatelia, influenceri a inštitúcie kritizovali krok spoločnosti Binance ako kapituláciu pred tlakom regulátorov. odrážalo neistotu investorov a obavy o budúcu dostupnosť mincí na ochranu súkromia.

Hlavný dôvod vyradenia Monera z listingu spoločnosti Binance vyplýva z konfliktu medzi funkciami Monera zameranými na ochranu súkromia a prísnymi požiadavkami spoločnosti Binance na dodržiavanie predpisov. Využívanie skrytých adries Monera na zabezpečenie súkromia transakcií je v rozpore s potrebou transparentnosti spoločnosti Binance pri sledovaní vkladov z verejne viditeľných adries. Okrem toho sa ako dôvod vyradenia z burzy uvádzal zvýšený regulačný tlak a obavy z neetického alebo podvodného konania.

Vylúčenie Monera zo zoznamu poukazuje na pretrvávajúcu regulačnú kontrolu týkajúcu sa mincí na ochranu súkromia, ktoré uprednostňujú anonymitu tým, že zakrývajú podrobnosti o transakciách. Táto nepriehľadnosť sťažuje regulačným orgánom a orgánom činným v trestnom konaní sledovanie nezákonných aktivít, čo vedie k zvýšenej kontrole a opatreniam na vyradenie zo zoznamu zo strany hlavných búrz. Krok burzy Binance nasleduje po podobných krokoch iných búrz, pričom burza OKX oznámila vyradenie tokenov Monero a ďalších tokenov zameraných na ochranu súkromia, ako sú Dash (DASH) a Zcash (ZCH), zo zoznamu koncom roka 2023.

Napriek týmto problémom je Monero na trhu s kryptomenami naďalej široko používané. Jeho hodnota sa už odrazila späť na úroveň 140 USD, čím ukázalo svoju odolnosť voči regulačným tlakom a potvrdilo svoje miesto vo vyvíjajúcom sa prostredí digitálnych mien.

Záver
YKmGlkuiHX

Monero sa ukazuje ako jedna z najbezpečnejších kryptomien v digitálnej sfére, a to predovšetkým vďaka svojim robustným funkciám ochrany súkromia a záväzku finančnej anonymity. Jej inovatívne technológie vrátane kruhových podpisov, skrytých adries a kruhových dôverných transakcií (RingCT) zabezpečujú, že transakcie sú nevystopovateľné a neprepojiteľné, čo používateľom ponúka bezkonkurenčnú úroveň súkromia a zameniteľnosti. Zatiaľ čo regulačné tlaky viedli k vyradeniu hlavných búrz, ako je Binance, z obchodovania, odolnosť Monera tvárou v tvár týmto výzvam podčiarkuje jeho trvalú hodnotu a význam na trhu kryptomien.

Odporúčame zvážiť Monero, najmä pri transakciách vyžadujúcich zvýšenú ochranu súkromia, napríklad pri transakciách v darknete. Jeho oddanosť ochrane súkromia, decentralizácii a zameniteľnosti z neho robí preferovanú voľbu pre jednotlivcov a podniky, ktoré sa snažia chrániť svoje finančné informácie v čoraz digitálnejšom svete. Napriek regulačným prekážkam sa Monero naďalej vyvíja a zdokonaľuje, pričom ho poháňa oddaná komunita a vízia súkromnejšej a bezpečnejšej finančnej budúcnosti.
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
502
Reaction score
235
Points
43
Veľmi dobre napísané. Je na nič, že niektoré mnohé burzy ho vyraďujú z knižného zoznamu ( hádam sú tam aj nejaké pozitíva na základe perspektívy). Hádam to bude naša komunita, ktorá ju udrží pri živote
 

HustlerFox

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Oct 11, 2023
Messages
75
Reaction score
46
Points
18
Všetci na dn by mali používať len meny, stále sa to, pretože veľa času
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
502
Reaction score
235
Points
43
Jeho škoda, že je zo dňa na deň ťažšie ho získať. Nemôžem uveriť, že localmonero končí
 

HustlerFox

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Oct 11, 2023
Messages
75
Reaction score
46
Points
18
@miner21 brácho, jednoducho spolupracuj s niekým lokálnym, neverím veľmi localmoneru ani agordesku, je tam príliš veľa policajtov, počul som o príliš veľa ľuďoch, ktorých chytili, samozrejme, môžeš to používať bezpečným spôsobom, ale prečo sa snažiť robiť veci najtvrdším spôsobom
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
502
Reaction score
235
Points
43
Rád by som, ale neviem, ako nájsť niekoho na mieste. XMR je tak trochu výklenok, ako to je
 

2-79-790125

Don't buy from me
Member
Joined
May 26, 2024
Messages
82
Reaction score
21
Points
8
Neviem, čo je ťažšie....vyrábať MDMA alebo vyrábať peňaženku Monero. Momentálne som minimálne na jednej z dvoch.
; )
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
502
Reaction score
235
Points
43
Možno vám budem vedieť pomôcť. Kde máte problémy?
 

2-79-790125

Don't buy from me
Member
Joined
May 26, 2024
Messages
82
Reaction score
21
Points
8
No ak na chvíľu odhliadneme od ťažkostí syntézy MDMA, musel som sa naučiť niekoľko nových vecí, aby som mohol nastaviť peňaženku Monero. To znamená, že ľudia na stránke getmonero.org vytvorili naozaj dobrý návod krok za krokom, ktorý mi trval asi 6 hodín. Urobil som celé overovanie s hashmi, Kleopatrou atď. Nikdy v živote som nič také nerobil. Bol som motivovaný urobiť to po tom, čo som bol minulý rok naozaj dobre podvedený pomerne sofistikovaným Tor mirror webom. Odvtedy som si drogy z internetu nekúpil a rozhodol som sa, že si vyrobím vlastné.

Teraz som nastavený a dobrý.

Je pre mňa ľahké ísť do králičej nory v paranoji.......anonymné e-maily, VPN, nesledovateľná kryptomena. Som malý zemiak a plánujem tak aj zostať. Jednoducho si nedokážem predstaviť, že by si orgány činné v trestnom konaní našli čas na to, aby sa zamerali na niekoho, ako som ja, pokiaľ by som im to neuveriteľne neuľahčil. Napriek tomu ide o relatívne jednoduché veci. Je to niečo ako zamykanie dverí. Ak sa niekto naozaj veľmi snaží, dostane sa dovnútra, ale koľko úsilia ste ochotní vynaložiť po tom, čo vidíte oceľové dvere, v oceľovom ráme, s dvoma mŕtvymi skrutkami pevne zamknutými?

Extrémne málo, čo viem o kryptomenách (napríklad som sa len pred pár dňami dozvedel, že BTC je vysledovateľný), znie to tak, že XMR je dosť dobrý aj pre extrémne paranoidných (mňa), ale len základné až stredne pokročilé počítačové zručnosti. Môj základný plán je v tejto chvíli nasledovný: Normálny človek KYC kontrolný účet pripojený k hlavnému prúdu KYC krypto burza, ktorá môže konvertovať fiat / BTC na XMR. XMR odoslaný do peňaženky Monero z getmonero.org . (Nie som si istý, či je táto peňaženka celá umiestnená na mojom počítači alebo niekde na nejakom serveri. ) V súčasnosti skúmam hardvérovú peňaženku (otvorená návrhom!) Odoslať XMR z tejto peňaženky do peňaženky na BB trhu.

Keď začnem predávať veci, myslím si, že veľa ľudí bude chcieť stále používať BTC napriek (alebo v nevedomosti) aspektov týkajúcich sa sledovateľnosti. Takže môj plán je vziať zarobené BTC z peňaženky BB market, konvertovať ich na P2P no-KYC burze (otvorené návrhom!) z BTC na XMR. Potom poslať tento XMR na moju KYC mainstreamovú krypto burzu. Odtiaľ späť na Fiat, ak budem chcieť.
Čo si o tom myslíte vy? Je to prehnané? Vidíte nejaké medzery?
Teraz skúmam P2P no-KYC výmenu z BTC na XMR. Dajte mi vedieť, ak nejaké návrhy. Viem, že Paxful nerobí XMR...

Ospravedlňujem sa, že som taký dlhý......Jsem na tejto ceste už rok úplne sám a s nikým som o tom nehovoril. Je skvelé, že sa môžem len tak otvorene porozprávať...........
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
502
Reaction score
235
Points
43
Takže majte na pamäti, že keď sa raz dostanete fait to XMR, ste väčšinou celkom v bezpečí. Osobne si zaobstarám mincu s lacnými poplatkami, napríklad litecoin pošlem ju do peňaženky cake a tam ju prevediem na xmr (uvedomte si, že som počul, že burza, ktorú peňaženka cake používa, požiadala o kyc, ak robí veľkú výmenu. Osoba, o ktorej hovorím, sa snažila konvertovať 4000 dolárov na xmr. Možno budete chcieť vymeniť po častiach) Potom z cake wallet pošlem do feather wallet. Len sa uistite, že bez ohľadu na to, akú peňaženku používate, máte svoje vlastné súkromné kľúče. Tým si poistíš, že mince nebudú držané niekde inde.

Čo sa týka vyplácania peňazí, to nie je moja odbornosť. To je ľudia sú chytení. Rovnako ako výmena všetkého na hotovosť na burze kyc. Myslím, že metóda, ktorú niektorí ľudia používajú, je chain hopping. Teda vymeniť svoju hlavnú mincu za niekoľko ďalších kryptomien a cashovať na viacerých burzách. Myslím, že môžu existovať nejaké vznikajúce náhrady za localmonero je sa trochu poobzerať.
 

2-79-790125

Don't buy from me
Member
Joined
May 26, 2024
Messages
82
Reaction score
21
Points
8
Používam oficiálne grafické rozhranie peňaženky Monero. Verím, že sa tým dosiahne to isté, čo peňaženkou Feather. Umožňuje peňaženka Feather uchovávať akúkoľvek inú menu ako XMR?
Zaujímalo by ma, aké sú rozdiely medzi peňaženkou Cake a povedzme Kraken?
Budem sa utešovať názorom (faktom), že raz v XMR dosiahli anonymitu. Takže akékoľvek "pranie"/prehadzovanie raz v XMR je naozaj zbytočné, zdá sa. Môj hlavný poznatok je, že môj prechod zo sveta KYC do sveta "BB" (ilegálnych sračiek) a naopak musí byť v XMR.
Želám si len, aby boli drogy legálne......všetko by bolo jednoduchšie. LOL

Vďaka za rady ohľadom cash outu a tipy všeobecne. Je to tak fajn, že sa môžeme o veciach rozprávať takmer v reálnom čase.
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
502
Reaction score
235
Points
43
Zdá sa, že to dobre ovládate.

Peňaženka Feather je len peňaženka XMR, takže ju nepotrebujete.

Peňaženka Cake nie je v skutočnosti burza. Jej peňaženka používa na výmenu mincí inú službu. Odporúčam ju len preto, že je univerzálna. Prijíma viacero mincí a môžete v nej vymieňať.
 
Top