N-metylhydroxylamín na metylamín

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
201
Reaction score
66
Points
28
Preto sa o tom mierne diskutuje na vespiari.

Zrejme sa diskutuje o tom, či sa dá redukovať, podobne ako nitrometán, na metylamín. Zrejme je to súčasť samotnej reakcie nitrometánu.

Len som chcel vedieť, čo si o tom myslíte vy. Bolo by to skvelé pre tajných chemikov, možno tých, ktorí nie sú práve veľkí, možno vo veľkom meradle a bol by to dobrý potenciálny zdroj metylamínu, ktorý je legálny a menej sledovaný ako nitrometán alebo metylamín.
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
153
Points
43
Ako namiesto n-metylhydroxylamínu na nitrometán prostredníctvom roztoku železitanu draselného (IV)?

(Aj syntéza metylamínu je triviálna a beztak úplne voľne predajná v kamenných obchodoch)
 

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
201
Reaction score
66
Points
28
To je zaujímavé, ale zároveň sa zdá, že minimálne v prípade metylamínu ide o jeden krok vpred, dva späť.

Povedzme, že to funguje, teraz musíte redukovať NM na metylamín. Dve reakcie oproti tomu, ak sa metylhydroxylamín dá redukovať podobnými metódami ako NM, je to jedna reakcia.

Bez ohľadu na to je to dobrý nápad, pretože možno niekto potrebuje vyrobiť aj nitrostyrén. Vlastne, celkom skvelý nápad pre tajných chemikov. Uvidím, čo sa mi podarí vyhrabať o takejto reakcii na získanie NM

Skontroloval by som vespiary pre vývoj na podobnom vlákne, trochu sa zdá, že je to dole.
 
Top