Potrebujete pomoc s pochopením analýzy amfetamínu na GC/MS

rhubarb

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 20, 2024
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Dobrý deň všetkým.

Nie som žiaden chemik, takže moje chápanie tohto všetkého je veľmi základné. Prosím, majte so mnou strpenie.
Mám prístup k laboratóriu, kde môžem vykonávať vzorky na GC/MS. Tri rôzne vzorky amfetamínu priniesli takmer identické výsledky s malým amfetamínovým píkom a veľkým kofeínovým píkom. Začínam mať podozrenie, že tu niečo nesedí, pokiaľ ide o pomery.
Po prvé: na základe píkov je pomer vždy približne 20/80 % amfetamínu ku kofeínu. Požitie 20 mg takejto zmesi by nemalo priniesť žiadne účinky, a predsa prináša. Premývanie acetónom tiež nevedie k masívnemu úbytku.

Zdá sa, že nezáleží na tom, či sa vzorka najprv vstrekne ako (predpokladaná) soľ, alebo ako voľná látka. Ako mám postupovať pri ďalšom testovaní? Mám aj čistý bezvodý kofeín a uvažujem, že by sa to dalo nejako použiť ako kalibračná referencia, než spustím ďalšiu vzorku, ale chcel som vylúčiť akékoľvek iné faktory, napríklad určité očakávané správanie oboch zlúčenín za týchto podmienok. Vďaka!
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Dobrý deň, musíte umiestniť vzorku do banky a pridať tam nepolárne rozpúšťadlo, napríklad DCM alebo TCM. Potom pridajte roztok alkilínu, aby ste vytvorili voľnú bázu. Potom odstráňte vrstvu vody a vstreknite vzorku do injektora GC-MS. Prečítajte si môj príspevok o GC-MS. Metódy GC-MS pre lieky

Forma soli môže poškodiť váš MS detektor a kolónu, túto formu nevstrekujte.

20/80 % amf/kofeín môže spôsobiť psychoaktívne účinky.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
514
Reaction score
278
Points
63
Ideálny prípad je, keď máte štandardy pre obe zlúčeniny a použijete metódu vnútorného štandardu (takže vidíte rozdiel v tom s vnútorným štandardom) a zmeriate rast plochy píku.
 
Top