Žiadna eufória z racemického 4-fluóramfetamínu

Midget_Impinger

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 10, 2022
Messages
30
Reaction score
11
Points
8
Nedávno som syntetizoval amfetamín aj 4-fluóramfetamín. Tešil som sa na obyčajný amfetamín, ktorý mi pomôže sústrediť sa na prácu, a v prípade 4-FA som sa tešil na "euforické" účinky, o ktorých som stále počúval (napríklad na stránkach Erowid od Rhodia a SpicyBrown).

Pozrel som si stránku 4-FA na webovej stránke Psychonaut, kde sa uvádza, že "bežná" dávka je 100 - 130 mg. Tak som išiel do toho a skúsil som 115 mg. Určite som pocítil účinky podobné amfetamínu, ale absolútne žiadnu eufóriu. Usúdil som, že keďže ide o racemickú zmes, možno potrebujem viac, tak som zvýšil dávku na 200 mg a pocítil som viac "amfetamínu", ale opäť žiadna eufória.

Tiež nemám super vysokú toleranciu na amfetamíny. Nikdy som nebrala pervitín, používala som skript na Vyvanse a kedysi dávno som brala Adderall, ktorý mi dal kamarát. Ale celkovo sú to už asi 4 roky, čo som v tele nemal žiadny typ amfetamínu, takže si nemyslím, že tolerancia je problém.

Mal by som možno skúsiť optické rozlíšenie uvedené vo vlákne syntézy dextroamfetamínu, aby som získal izomér dextro 4-FA?

Vďaka.
 

Brain

Expert Pharmacologist
Joined
Jul 6, 2021
Messages
240
Reaction score
271
Points
63
Dobrý deň. Vo Vami uvedených zdrojoch sa skutočne nachádza informácia, že 4FA poskytuje účinok "eufória", ale vysvetlím, prečo sa to považuje za chybu.
Faktom je, že farmakodynamické vlastnosti 4FA sú odlišné od klasického amfetamínu. 4FA spôsobuje uvoľňovanie nielen NE a DA, ale aj 5-HT, potom inhibuje ich spätné vychytávanie. Spočiatku sa uvoľňuje NE, potom DA a 5-HT. V porovnaní s amfetamínom má naša látka silnejší serotonínergický transportný účinok. Práve účinok na 5-HT približuje túto látku k MDMA, ale nestačí na vznik eufórie. Podľa všetkých dostupných klinických štúdií na ľuďoch je 4FA svojimi účinkami blízka D-amfetamínu a "ľahkému MDMA" a spôsobuje EMPATIU, ale nie eufóriu (prinajmenšom sa u vás nedostaví eufória, aká sa dostaví pri užívaní MDMA).

Okrem toho existuje ďalší faktor, ktorý ovplyvňuje úroveň "euforogenity" 4FA - je to biologický profil pečeňových mikrozomálnych enzýmov. Ak ste silný metabolizátor, bude malá šanca na tvorbu hydroxylovaného 4-fluórfenylového zvyšku, čo tiež ovplyvní vyvolanie "euforogénnych" účinkov. Existuje ešte jeden faktor, ktorý je pre vás celkom bezvýznamný, súvisí so "základnou líniou" dopamínového transportu, ale ten v tomto prípade nehrá dôležitú úlohu. Aj keď syntetizujete D-enantiomér 4FA a použijete ho, nedosiahnete eufóriu, ktorú môžete zažiť pri použití MDMA. Úroveň eufórie z D-enantioméru však bude o 10-30 % vyššia ako pri +-4FA.

V prípade, že chcete zvýšiť dávku na 200 alebo viac, existuje veľká pravdepodobnosť vzniku nežiaducich kardiovaskulárnych účinkov, nie však eufórie.
 

Melv99

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 16, 2023
Messages
31
Reaction score
11
Points
8
Pre akú formu soli ste sa rozhodli v prípade 4FA? Alebo hádam aká je najbežnejšia? Čítal som odpoveď @Brain, v ktorej sa píše, že nie je hydroskopická. To sú všetky formy soli?
 

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
436
Reaction score
663
Points
93
Pri mojich experimentoch spôsoboval sulfát 4-FA veľmi silnú eufóriu v dávke 250-300 mg perorálne. Intranazálne takmer nefungoval.
 
Top