Získavanie ópia z celého maku!

ZS.28

Don't buy from me
Member
Joined
Jan 14, 2023
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Ahojte všetci, mám 50 makovíc, ktoré rastú, už odkvitli. Zaujímal som sa o extrakciu ópia z celej rastliny, pretože vydlabávanie makových strukov mi pripadá ako plytvanie makom, pretože celá rastlina obsahuje alkaloidy.

Ale nie som si istý, ako to mám urobiť, mám ho vytrhnúť zo zeme umyť a potom uvariť vo vode, prefiltrovať a potom vodu odpariť?

Alebo aký by bol lepší postup?
 

T 3

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 8, 2023
Messages
20
Reaction score
6
Points
3
Vôbec to nie je strata, ak chcete 2-násobok vášho výnosu alebo väčší, pretože mak, keď sa správne naberie, bude naďalej vylučovať latex, po ktorom túžite, a pokračovať vo výrobe More, čo by sa nestalo len ich rezaním.. stále to bude fungovať, aj keď ich dáte do hrnca s vodou a mierne povaríte, filtrujete škrabanie, ale ja rád oddeľujem stonky od strukov a varím a redukujem, ako ste hovorili.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Takto sa to robí - extrahujte celú rastlinu. Zozbierajte ju, vysušte na kosť a zomeľte čo najjemnejšie. Alkohol (akýkoľvek) je vhodným rozpúšťadlom, voda nie je vôbec dobrá.
 
  • Like
Reactions: T 3

ZS.28

Don't buy from me
Member
Joined
Jan 14, 2023
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Prečo nie voda? Môžete rozviesť metódu? mám ich zbierať, keď sú suché, pretože zvyčajne ich zbieram, keď sú na vrchole zrelosti, keď majú najviac ópia alias sú ešte zelené.
 

T 3

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 8, 2023
Messages
20
Reaction score
6
Points
3
Pokiaľ uplynulo 5-7 dní po opadaní všetkých okvetných lístkov, mali by ste získať dobrú výťažnosť varením s vodou, ale neprekračujte teplotu 80 C (myslím, že 45 C je najlepšia), pretože sa môže začať rozkladať morfín. Určite by ste mali jeden zoškrabať alebo nabrať a zistiť, či začne vytekať dobrota..
 
Last edited:
Top