Redukcia b-nitrostyrénu na fenetylamín v jednom hrnci pomocou borohydridu sodného a chloridu meďnatého 2

jacksprat

Don't buy from me
Member
Joined
Dec 12, 2022
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Narazil som na tento článok, v ktorom sa podrobne opisuje redukcia b-nitrostyrénu (nie trans b-metyl nitrostyrénu} . to ma zaujalo vzhľadom na to, že nitroetán je v krajine, kde žijem, takmer nemožné zohnať, ale nitrometán je . Tento dokument je celkom nový, pretože je uvedený ako čakajúci na preskúmanie móla.

Nemám žiadne formálne chemické vzdelanie, ale množstvo tajného typu, {je to osamelá profesia, človek nemôže presne požiadať o radu suseda od vedľa, ktorý je chemický inžinier}.

Takže moja otázka pre tých, ktorí majú akademické vzdelanie, znie takto.

Koncepčný dokument znie takto. Henryho redukcia pomocou benzaldehydu a nitrometánu = b-nitrostyrén.
redukcia na fenetylamín pomocou borohydridu sodného a chloridu meďnatého 2 (a niekoľkých ďalších chemikálií na výrobu katalyzátora). Boloby možné pridať nitrometán na vytvorenie metylamínu počas toho istého redukčného procesu ako pri redukcii al/hg.

Prosím, odstreľte ma v plameňoch, ak je to nesplniteľný sen


Odkaz na dokument:

https://chemrxiv.org/engage/api-gateway/chemrxiv/assets/orp/resource/item/65088cd1b6ab98a41caea11f/original/one-pot-reduction-of-nitrostyrenes-to-phenethylamines-using-sodium-borohydride-and-copper-ii-chloride.pdf
 
Last edited:

Melv99

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 16, 2023
Messages
31
Reaction score
11
Points
8

Bohužiaľ nie, Ch3No2 nebude mať za následok M-Amp AFAIK s touto metódou. To, že by to mohlo byť možné, bolo spomenuté v prvom príspevku veľmi rozsiahleho vlákna diskutujúceho o tomto postupe na inom mieste. Nikdy som však nenarazil na to, že by niekto povedal áno alebo nie. Podľa toho, čo som pochopil, MeAm musí vytvoriť imín s ketónom za bezvodých podmienok. V niektorých archivovaných textoch som sa dočítal, že imín sa netvorí s ketónom potrebným na MEFF tak dobre ako so substituovanými ketónmi (MD odroda).

Jeho možné, ale nie jeden hrniec a mnoho ďalších krokov na dosiahnutie vášho cieľa bohužiaľ..

Nikdy som sa však nesnažil sám, ale ako vždy som bol zvedavý, tak som sa rozhodol naučiť sa mechaniku reakcií. Niekto iný možno bude schopný vysvetliť lepšie.[/url]
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Teoreticky je to možné, ale neskúšali sme to. Môžete to vyskúšať a zverejniť tu svoje výsledky.
Dávajte pozor na to, že najprv musíte vykonať syntézu b-nitrosyrénu a potom tam pridať nitrometán s ďalšou počítanou dávkou NaBH4 s katalyzátorom.
 

jacksprat

Don't buy from me
Member
Joined
Dec 12, 2022
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Dobre, možno to skúsim. Otázkou by bol objem nitrometánu na NaBH4, bolo by to podobné dobre zdokumentovanej redukcii Al/Ag insitu?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Dobrý deň, nerozumiem jasne vašej otázke. Preformulujte ju, prosím, správne.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
To je opäť syntax Jademyr.
Čo je zlé na P2P + nitrometán/metylamín -> pervitín? BMK je lacnejší ako P2NP a potrebujete aj oveľa menej NaBH4. Tak prečo?
 

jacksprat

Don't buy from me
Member
Joined
Dec 12, 2022
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
ak by ste ma mohli nasmerovať na dodávateľa bmk, ktorý má rozumné ceny a posiela do južnej afriky, bola by to odpoveď. ale dodávatelia z číny a indie sú vyhýbajúci sa ako všetci čerti a tí, ktorí uvádzajú ceny na tomto fóre, sú takí drahí, že to nemá zmysel na komerčnej úrovni. Alebo dokonca nitroetán, nitrometán je tu voľne dostupný, ale nie nitroetán a syntéza vyzerá uskutočniteľná, ak by sa dal zohnať etylsalfát sodný v množstve za dobré ceny.
 
Top