Prevencia zápachu v exteriérovom laboratóriu?

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
201
Reaction score
65
Points
28
Veľa plánujem dopredu a snažím sa predstaviť si akúkoľvek prevenciu problémov pre laboratórium na dvore, ktoré by som chcel časom zriadiť. Nebolo by to vo veľkom meradle, len na osobné použitie.

Pravdepodobne by som si zaobstaral 10 stôp vysokú búdku, niekde okolo 100 metrov štvorcových. Susedia sú blízko, ale nie hneď vedľa, len v blízkosti, možno 20 stôp z oboch strán, zadný sused nie je problém. Kôlňa bude nakoniec napojená na elektrinu, ale nebude môcť mať tečúcu vodu afaik, stále to skúmame.

Premýšľal som, že kvôli blízkosti susedov by som mal mať na digestore, ktorý budem stavať, uhlíkový filter. Trápi ma konštrukcia.

Ak má prístrešok 10 stôp, verím, že to bude dostatok miesta pre digestor, ale možno nie pre uhlíkový filter? Chcel by som ho mať priamo pri digestore, ale možno ho budem musieť nemať kvôli obmedzenému priestoru. Bolo by dobré, keby ste sa nad tým zamysleli.

Takisto je zložité, ako urobiť otvor na odvetrávanie digestora. Najradšej by som bol, keby nebol nápadný, zamaskovaný alebo neviditeľný. Nie som si istý, ako k tomu pristúpiť.

Budem mať aj nejaké odhlučnenie, aa bol by som radšej, keby ľudia menej počuli digestor a rozmýšľali, na čo slúži.

Bolo by fajn, keby ste sa nad tým zamysleli.
 

PolandoEmingarnte

Don't buy from me
Member
Joined
Jul 30, 2023
Messages
72
Reaction score
19
Points
8
f
Aký liek u chcete vyrobiť ?
 

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
201
Reaction score
65
Points
28
Nič divoké, len zoznam tých, ktoré by som chcel.

Metamfetamín, MDMA, 2cb, ghb, mefedron, určite. Možno, keď získam nejaké skúsenosti, nejaké barbituráty, metakvalón a nejaké špecifické opiáty, dextromoramid alebo ketobemidón.

Ale rozhodne prvých 5. Nič naozaj ťažké a pre všetky tieto látky poznám všetky možné cesty, potrebné prekurzory, rozpúšťadlá, činidlá atď.
 

alterego

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 8, 2023
Messages
20
Reaction score
6
Points
3
Najväčším problémom, ktorý ste neuviedli, je zápach. ( a to sú veľmi ostré zápachy, octový, kyslý, alkoholový)
Pri použití len uhlíkového filtra bude väčšina zápachu stále vychádzať von.
Potrebujete 2 systémy/ kačacie systémy.
1, ktorý odsáva výpary (z reakcií), pravda, nejaký čistič vzduchu vyrobený domácimi majstrami, a 1, ktorý odsáva vyčistený vzduch z domácej skrine do vonkajšieho prostredia.
U by mohol ísť ako uhlíkový filter-kanálový motor-DIY DIY-motor-extra filter-vonku.
Pamätajte si, že čím viac filtrov, čističov, prívodov,... je pripojených k jednému motoru, tým viac výkonu stratíte ( pretože je väčší odpor)
DIY: vodná nádrž, do ktorej ide vzduch, krabica s dreveným uhlím,...
 

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
201
Reaction score
65
Points
28
Myslím, že rozumiem tomu, čo chcete povedať.

V podstate musí byť ventilátor dostatočne silný, aby pretiahol toľko potrubia, koľko je potrebné. A že je potrebný dvojstupňový filter, jeden uhlíkový a jeden, ktorý sa spustí do vody.

Chápem to správne?
 

alterego

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 8, 2023
Messages
20
Reaction score
6
Points
3
nie , ale myslím, že ste pochopili myšlienku .(potrebujete 2 fanúšikov.)
ako ste spomenuli: 2 stupne filtrácie ( vstup uhlíkového filtra ide do ventilátora, ventilátor existuje ide pravda krabica s vodou / na dne, takže vzduch ide do vody, je 1 ventilátor)
+ ďalší ventilátor: nasávanie je vyčistený vzduch z vodného boxu, (takže z boxu nad vodnou hladinou) a výstup je do vonkajšieho prostredia ( +môžete pridať ďalší filter vyrobený z uhlíkových dosiek tesne pred tým, ako vzduch ide von).
Môžete sa pohrať s nastavením a pridať ďalšie, ale toto nastavenie je pre MŇA minimum, ktoré musím mať pre prijateľný zápach. ( to povedie k zápachu, ktorý nie je tak podozrivý, ľudia si budú myslieť, že robím niečo súvisiace so zváraním alebo niečo podobné, keďže zváram/brúsim vonku)
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Do budovy môžete viesť hadicu a predlžovací kábel, nemôžu vám v tom jednoducho zabrániť. 20 metrov?! Je sakramentsky blízko, určite tam budú zvuky. Keby ste sa mohli napojiť na kanalizáciu alebo septik, spustiť potrubie cez lapač vody, všetky vaše problémy so zápachom by okamžite zmizli. Ďalším nápadom je spaľovňa vášho zápachu, potrubie na odvod vzduchu cez pec a von strechou.
 

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
201
Reaction score
65
Points
28
Som si istý, že keďže pôjde o malý rozsah (pravdepodobne najväčšia banka bude mať 2 litre), môžem prísť na spôsob, ako v podstate viesť výpary cez sériu vodných lapačov, čítal som o tom, že sa to robí. Možno je to najlepší nápad, jednoducho všetko prehnať cez nejaké lapače.

Čo sa týka hluku, som vo všeobecnosti na vrchole. Pozerám sa v podstate na hrubé ťažké deky na utlmenie zvuku, ktoré pravdepodobne pôjdu cez penové panely určené na utlmenie zvuku. Pravdepodobne to bude obrovská bolesť v zadku pri montáži, ale väzenie je horšie.

Tiež si myslím, že vymyslieť, ako tam uskladniť chemikálie, by bol dobrý nápad, a skladovanie všeobecne. Uvažujem o tom, že si kúpim jeden alebo dva truhlicové chladiče a nastavím ich s vecou, ktorá bude zapínať kompresor v nastavených rozsahoch, takže v podstate bude udržiavať chemikálie pri izbovej teplote. Ľudia robia rovnaké nastavenie, ale pre chladničky Temps, pretože mrazničky sú oveľa lepšie izolované. Potom zapnúť zásuvkovú klimatizačnú jednotku, keď potrebujem chladenie pre reakciu, alebo možno robiť väčšinu mojich syntéz v miernejšom období, ako je neskorá jar alebo skorá jeseň, alebo niektoré ako Sandmeyerova gaba reakcia v zime, takže to zostane chladné.
 

xile

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 25, 2023
Messages
102
Reaction score
50
Points
28
SOUND môžete znížiť pomocou kartónov na vajcia alebo pyramídových podložiek Form mat. STELU potrebujete viac ako uhlíkový filter a viditeľnosť musíte plánovať s budovou.🤷‍♂️ A snažte sa získať chladničku alebo mrazničku rund asi pod bodom stuhnutia a nad bodom mrazu od všetkých vašich inreadientov alebo použite inú chladničku pre každého.

 
Last edited:
Top