Oxidačné štiepenie piperínu na piperonal ozonolýzou

halohydrin

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 22, 2022
Messages
21
Reaction score
22
Points
3
Po veľkom safrolovom suchu sa objavilo mnoho ďalších prekurzorov a metód syntézy. Toto je jedna z nich vychádzajúca z piperínu (extrahovaného z čierneho korenia). Osobne to považujem za najjednoduchší zdroj prekurzora MDMA. Má však určité nečistoty v produkte a ako zdroj oxidačného činidla používa ozónový generátor - ktorý spotrebuje veľa elektrickej energie.
Všeobecný postup :
1, Roztok piperínu sa pripraví rozpustením piperínu v 5% roztoku vody v acetóne.
2, Zapne sa generátor ozónu a cez roztok 1 sa preženie prúd.
3, Po uplynutí niekoľkých hodín sa generátor ozónu vypne a roztok sa 2-krát extrahuje éterom.
4, Spojené éterové extrakty sa vysušia nad bezvodým NaSO4 a éter sa odstráni destiláciou.
5, zvyšný olej stuhne ochladením.

Najdôležitejšou časťou reakcie je reakčný čas. Dalo by sa použiť ozónový generátor s vyššou účinnosťou a rovnomerný plynový bublinkovač, aby sa zväčšil reakčný povrch.
Reakčný čas určuje veľkosť dávky. Pri menších dávkach, ktoré som robil (asi 1 ~ 2 g piperínu), som nechal reakciu pokračovať cez noc - asi 8 ~ 10 hodín a všetok piperín sa premenil (skontrolované pomocou TLC a GC/MS). V polovici reakcie som nekontroloval rýchlosť konverzie, takže reakcia mohla skončiť skôr.
Nemám skúsenosti s väčšími operáciami, takže nemôžem určiť reakčný čas. Som si však istý, že bude potrebovať viac reakčného času kvôli väčšiemu množstvu prítomného piperínu.

Nečistoty produktu sú rôzne produkty štiepenia na rôznych uhlíkových väzbách. Ale piperón je najdominantnejší. - Približne 80 %.
Proces oddeľovania je dosť zložitý, pretože rozpustnosť a zloženie nečistôt a piperonalu sú podobné. Pomohla by frakčná destilácia alebo presná stĺpcová chromatografia.
 

Sneaky.Base

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 17, 2022
Messages
32
Reaction score
10
Points
8
Ozonolýza piperínu na piperonal, to je to, čo hľadám, ale úplne podrobne, čítal som článok sci im určite aj vy,
Urobili ste túto reakciu? Nie teória
Alebo iný spôsob získania piperonalu z kyseliny piperovej (oxidácia pomocou kmno4 bez periodátu draselného)?
 

Macondor

Don't buy from me
Resident
Joined
May 14, 2023
Messages
42
Reaction score
8
Points
8
Použitie veľkého množstva elektriny? možno na prevod 100 kg piperínu.
Myslím, že s generátorom 10 gramov za hodinu môže vstrekovanie kyslíka viesť k 50 gramom ozónu za hodinu. a dokáže vyklírovať 500 gramov piperínu za 8 hodín
 

Sneaky.Base

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 17, 2022
Messages
32
Reaction score
10
Points
8
Áno, funguje to dobre a výkonný generátor ozónu je kľúčom k tomu, aby bol tento postup hodný.
 

Macondor

Don't buy from me
Resident
Joined
May 14, 2023
Messages
42
Reaction score
8
Points
8
chcem len vedieť, či sa dá urobiť viac koncetrátu , napríklad 100 grm piperínu v 500 ml, pretože ..je to osina v zadku alebo príliš veľký objem rozpúšťadla na použitie.. alebo menej 500 g v 10 litroch acetónu.
 

arundo

Don't buy from me
New Member
Language
🇪🇸
Joined
Sep 1, 2024
Messages
19
Reaction score
3
Points
3
Vyskúšal niekto z vás generátory ozónu na vodu od spoločnosti ali**press? Niektoré z nich uvádzajú 10 g/h.
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
363
Reaction score
177
Points
43
na YT je k dispozícii video
 

arundo

Don't buy from me
New Member
Language
🇪🇸
Joined
Sep 1, 2024
Messages
19
Reaction score
3
Points
3
Neviem, či je to ten, ktorý som videl, a nakoniec neurčil, akú zlúčeninu získal.

 
View previous replies…

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
363
Reaction score
177
Points
43
rozhodne vysvetľuje, čo získal a koľko ozónu mal použiť
 

arundo

Don't buy from me
New Member
Language
🇪🇸
Joined
Sep 1, 2024
Messages
19
Reaction score
3
Points
3
Pravdepodobne potrebuje čistý O2 a výkonnejší generátor O3. Preto sa pýtam na tie, ktoré sľubujú 10 g/h.

Mimochodom, o3 by reagoval s N2 a zasahoval by do procesu?
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
363
Reaction score
177
Points
43
Rozumeli ste vôbec tomu, čo vo videu hovorí
 

arundo

Don't buy from me
New Member
Language
🇪🇸
Joined
Sep 1, 2024
Messages
19
Reaction score
3
Points
3
Myslím, že po tom, čo som v priebehu rokov syntetizoval 2cb, alkylnitrity, niekoľko ciest k p2p a úspešne vykonal niekoľko typov extrakcií alkaloidov, som schopný pochopiť proces vo videu. Vidím, že sa tu registruje veľa ľudí, ktorí o chémii nič nechápu, ale ak mi viete odpovedať na moje konkrétne predpokladané príčiny, prečo ledva získa stopy piperonalu, nemusím strácať čas vysvetľovaním, čomu alebo čomu nerozumiem.
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
363
Reaction score
177
Points
43
Vo videu doslova hovorí, v čom sa mýli
 

arundo

Don't buy from me
New Member
Language
🇪🇸
Joined
Sep 1, 2024
Messages
19
Reaction score
3
Points
3
No budem si to musieť pozrieť znova, pretože som to videl pred niekoľkými týždňami a pamätám si len to, že nevedel presnú príčinu a musel sa obrátiť na niekoho, kto analyzuje získanú zlúčeninu.
 
Top