P2np nerozpúšťa, moja prvá syntéza.

enzym

Don't buy from me
New Member
Joined
May 2, 2023
Messages
19
Reaction score
1
Points
3
Ahoj, práve som neuspel pri svojej prvej syntéze. ( AMF AI/Hg)
zmenšená o 1/2 všetkého ( porovnaj s :how-to-video, takže 5 gramov p2np)
Myslím, že môj amalgám bol nesprávny, ( prečítal som si vlákno od gpatreon o amalgámovaní)
ale je normálne, že môj p2np v roztoku IPA a vody sa stal kašovitým? ( najprv sa nechcel zmiešať, so STUDENOU IPA,) GAA som pridal tesne predtým, ako som ho dal do amalgámu.
potom zmes, robila plyn, ale nebola bublinková a málo sa zahrievala ( skúšal som ju zahriať sollution v ohrievacom plášti, ale bez úspechu.
potom som pridala Naoh sollution a v banke sa vytvorila hnedosivá bublajúca horná vrstva a tmavá takmer čierna spodná vrstva.
Tiež som použil demineralizovanú vodu namiesto destilovanej.
Nejaká pomoc? nejaké triky?
a musím sa tak veľmi obávať ortuti (príliš sa pred ňou chránim, vymenila som si asi 4 kusy oblečenia, 2 výplachy, 100x som si umyla ruky, ...
Grt.
 

Never to sleep

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 31, 2022
Messages
128
Reaction score
158
Points
43
Po pridaní P2NP do IPA získate roztok, v ktorom stále plávajú kryštály. Rozpustnosť P2NP v IPA je obmedzená, ale následné pridanie GAA to zohľadňuje. Máte pravdu o pridaní GAA tesne pred zmiešaním s amalgámom. Po pridaní GAA a miernom zahriatí roztoku na zvýšenie rozpustnosti by ste mali získať priehľadný žlto-zlatý roztok bez zákalu.

Môže to závisieť od činidiel a podmienok, za ktorých sa reakcia uskutočnila, ale podľa mojich skúseností po pridaní roztoku P2NP dochádza k miernemu okamžitému bublaniu/rozpúšťaniu. Ak po pridaní nitrostyrénu (P2NP) k redukčnému činidlu (Al/Hg - amalgám) nevidíte žiadne bublinky, je to znakom toho, že redukcia zlyhala. Bublinky sú výsledkom tvorby plynu H₂, ktorý je nevyhnutný na fungovanie redukcie.

Po pridaní alkalického roztoku je H₂O čiastočne nasatý NaOH, čo vedie k oddeleniu vrstiev, kde sa alkohol presunie do hornej vrstvy. Očakáva sa mierne bublanie, pretože NaOH reaguje aj so zvyškami amalgámu. Mal by som zdôrazniť, že k oddeleniu vrstiev nemusí dôjsť okamžite. Podľa mojich skúseností v závislosti od podmienok môže oddelenie vrstiev trvať ~ 30 min - 1 h. Vrchná vrstva vrstvy by mala byť priehľadná a bezfarebná alebo žlto až oranžovo sfarbená (ak je nečistá). Šedá farba, ako uvádzate, naznačuje zvyškový Al z amalgámu, ktorý uviazol v hornej vrstve. Možno ste použili príliš veľa Hg soli, čo spôsobilo presýtenie amalgámu. V skutočnosti nie je také jednoduché odvážiť soľ. Uistite sa, že na to používate presnú váhu. Videl som prípady, keď ľudia omylom pridali príliš veľa soli, pretože ich váha nebola dostatočne citlivá.

Destilovaný H₂O nie je pri tejto reakcii nevyhnutne potrebný, hoci sa odporúča. Aj keby ste použili pitný H₂O, nemalo by to reakcii brániť natoľko, aby zlyhala, takže si nemyslím, že to nie je váš hlavný problém.

Na vašom mieste by som hľadal zdroj čistejšej Al fólie/prachu. Skontrolujte, či naozaj navážam správne množstvo Hg soli. Pre istotu by som prešiel na používanie destilovaného H₂O. Prejsť na chemicky čistý NaOH namiesto technického. A predovšetkým by som prekryštalizoval P2NP z EtOH. Tiež je dosť dôležité, ako dlho tvoríte amalgám. Nenechávajte ho reagovať dlhší čas, keď ho tvoríte. Keď už cez banku s amalgámom nevidíte, pretože sa stal sivým, a vidíte rýchlo sa vyvíjajúce bublinky, je to ideálny čas na to, aby ste pridali P2NP, uistite sa, že ho máte pripravený presne v tomto bode namiesto toho, aby ste sa ho pokúšali zahrievať a rozpúšťať ešte niekoľko minút.

Teraz najdôležitejšia časť - NIKDY, NIKDY, ZA ŽIADNYCH OKOLNOSTÍ NEPOKLÁDAJTE KALHÚTKY OBSAHUJÚCE ČOKOĽVEK SÚVISIACE S MERKÚROM DO BLÍZKOSTI VÁŠHO KOTLA NA OHREV. Ani nič kovové (napríklad špachtle, laboratórne stojany...). Pary Hg reagujú s akýmkoľvek kovom (s výnimkou čistého Fe). Nejde ani tak o dotyk s roztokom, ako o pary, ktoré sa pri tejto reakcii uvoľňujú, pretože v skutočnosti sa uvoľňuje značné množstvo horúcich pár Hg, najmä keď sa zahrieva po pridaní P2NP. V skutočnosti ste práve kontaminovali svoj vykurovací plášť Hg na večné časy. Pod okrúhlym krytom, na ktorý ste položili banku v ohrievacom plášti, je hromada peny, ktorá je mimoriadne porézny materiál. Pórovité materiály absorbujú Hg vo svojej matrici a pomaly ho uvoľňujú v priebehu času. Odporúčal by som vám vymeniť tento ohrievací plášť, inak sa budete neustále otravovať výparmi Hg. Táto reakcia sa musí vykonávať v digestore alebo vonku. Najmenej počas niekoľkých nasledujúcich dní vetrajte celú miestnosť. Ak hovorím z vlastnej skúsenosti, Hg nie je niečo, s čím by ste sa chceli zahrávať. Neviditeľné výpary kontaminujú takmer všetko, ak nie ste super opatrní, a naozaj sa tomu nedá úplne vyhnúť. Výmena oblečenia je v podstate zbytočná, pretože sa aj tak kontaminuje Hg. Nepodliehajte dojmu, že ho môžete vyprať H₂O alebo v práčke. Nemôžete.

Ako poznámku od priateľa by som vám odporučil, aby ste sa Hg úplne vyhli a namiesto toho sa rozhodli pre redukciu pomocou NaBH₄. Chápem, že je smutné počuť to po tom, čo ste práve získali všetky činidlá, ale je to spravodlivá poznámka.

Keďže viem, že túto radu pravdepodobne nepočúvnete, poskytnem aj ďalšiu, ktorá vám pomôže túto kontamináciu o dosť znížiť. Najlepším laboratórnym odevom na túto reakciu je plastový plášť do dažďa, ktorý neabsorbuje Hg. Môžete ju ľahko vyprať (vonku) s H₂O. To tiež chráni väčšinu vášho oblečenia pred absorbovaním vysokého množstva Hg, najmä ak pracujete vonku. Hg absorbuje aj sietnica vo vašich očiach, čo ma privádza k ďalšiemu bodu. Počas celej reakcie by ste mali nosiť respirátor, aj keď pracujete vonku.
 

Never to sleep

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 31, 2022
Messages
128
Reaction score
158
Points
43
Ach áno, a tiež NIKDY NEPOMYSLITE NA TO, že by ste zvyšky z tejto reakcie mali vymyť do kanalizácie. Hg soľ by sa mohla vo vašom vodovode zredukovať na Hg a nadčasovo vás otráviť výparmi. To sa výrazne zhorší, ak žijete v oblasti, kde majú budovy spoločnú kanalizáciu. Mohli by ste otráviť nielen seba, ale aj ďalších ľudí. Katastrofou sa to môže skončiť aj vtedy, ak máte na odvádzanie vody kovové potrubia. Hg sa na nich bude držať a spôsobovať koróziu. Aj keď použijete PVC rúrky všade tam, kde vedie vaša kanalizácia, tomu, kto sa o ňu stará, sa nebude páčiť, že ióny Hg kontaminujú H₂O, dokonca aj mestské zariadenia na čistenie H₂O majú problémy s odstraňovaním Hg z H₂O, ktoré tam vypúšťate do potoka. To sa vám môže v budúcnosti vrátiť.

Jediný "správny" spôsob, ktorý je ako-tak etický, je skladovať všetok odpad z tejto reakcie v sklenených fľašiach od činidiel s tesným uzáverom (inak sa opäť bude Hg uvoľňovať v podobe pár a bude vás naďalej nadčasovo otravovať). Keď budete pripravení na nakladanie s odpadom, prelejte ho do oveľa väčšej sklenenej nádoby (možno do veľkej fľaše od činidla). Uistite sa, že nepresahuje polovicu výšky akejkoľvek nádoby, ktorú používate. Kvôli ďalšiemu kroku sa vyhnite plastom. Potom pridajte neazeotropný HNO₃ (s koncentráciou nad 68 %). Toto vykonajte vonku alebo v dobre vetranom priestore. Reakcia po pridaní kyseliny je veľmi prudká v dôsledku zásaditosti odpadu zo zvyškov NaOH, ktorý je silnou zásadou, a tak dochádza k prudkej acidobázickej reakcii (kyselinu pridávajte pomaly, dbajte na to, aby nebublala nad nádobou). Keď sa neutralizuje všetka zásada a už sa nevyskytujú bublinky, pokračujte v pridávaní ďalších kyselín, aby ste dosiahli pH približne 5. Potom fľašou jemne zatočte, aby sa všetko premiešalo. Uzavrite ju a nechajte stáť jeden alebo dva dni. Keďže ióny Hg vznikli redukčnou reakciou, váš roztok obsahuje určité množstvo dusičnanu ortuťnatého(I) ako výsledok redukcie z dusičnanu ortuťnatého(II). V ďalšom kroku musia byť všetky dusičnany v oxidačnom stave +2. To sa dá dosiahnuť zahrievaním pri vysokých teplotách (čo úplne neodporúčam, ako je vysvetlené vyššie) alebo vystavením roztoku silnému zdroju UV žiarenia na niekoľko dní (majte na pamäti, že UV žiarenie je škodlivé pre všetky formy života vrátane človeka, pri práci s ním noste vhodné okuliare na blokovanie svetla, inak by ste mohli za chvíľu oslepnúť (to nie je vtip). Všetky zvyšné ióny Hg ste práve premenili na vysoko reaktívnu dusičnanovú soľ Hg oxidačného stavu +2 (rovnakú, akú používate na vytvorenie amalgámu). Je rozpustená v roztoku. Znovu zmerajte pH. Teraz pridajte jemnú zásadu, napríklad uhličitan sodný, až kým pH = 8. Nakoniec dosiahnete bod, v ktorom sa pH už nebude meniť, pretože vaša zásada je slabá. Tento roztok sa označuje ako tlmivý roztok a je potrebný pre ďalší krok. Teraz vezmite sulfid sodný a rozpustite časť v H₂O, aby ste vytvorili roztok. Tento roztok nalejte do nádoby obsahujúcej teraz základný roztok. Zrážanie sulfidu ortuťnatého prebieha pozoruhodne ako čierna hmota, ktorá je nerozpustná v H₂O. Teraz musíte pridávať roztok dovtedy, kým sa nevytvorí ďalšia zrazenina. To sa stáva ťažko pozorovateľným, pretože roztok sa mení na tmavočierny. Prítomnosť zvyšných iónov Hg môžete okamžite otestovať tak, že časť roztoku nalejete do samostatnej banky s oddeleným roztokom sulfidu sodného a pipetou prenesiete do banky malú časť roztoku zrazeniny zo samého vrchu (ktorý je najčistejší). Ak jasne vidíte, že sa tvorí viac čiernej zrazeniny, musíte pokračovať v pridávaní roztoku. V opačnom prípade môžete nádobu uzavrieť a vrátiť sa k nej o deň alebo dva. Väčšina sulfidu ortuťnatého sa usadí na dne v dôsledku gravitácie. Potom môžete pokračovať v pridávaní roztoku a sledovať, či sa vytvorí viac zrazeniny. Keď sa už nevytvorí žiadna zrazenina, prefiltrujte celý roztok cez približne 1 cm hrubú vrstvu celitu (diatometickej zeminy). Toto je jediný spôsob, ako z roztoku odfiltrovať jemné častice sulfidu ortuťnatého. Hotovo, teraz môžete roztok zlikvidovať bez akéhokoľvek rizika.

Myslím, že v tejto chvíli je už celkom jasné, prečo by ste to nemali vylievať do kanalizácie. Čističky vody majú presne tento istý problém, a preto veľmi dobre neznášajú, keď ľudia vylievajú Hg do odtoku.
 
Last edited:
View previous replies…

Never to sleep

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 31, 2022
Messages
128
Reaction score
158
Points
43
Bonusom pri čistení tohto posratého odpadu je, že takto môžete získať späť použitú ortuť v počiatočnej amalgámovej reakcii. Sulfid ortuťnatý potom môžete ľahko premeniť späť na kovovú ortuť, ktorú potom môžete opäť premeniť na soľ Hg. Uznávam, že amalgám je celkom OP, keď sa nad tým takto zamyslíte, pretože v podstate získate späť takmer všetku ortuť, ktorú ste pôvodne použili. Stále platí, že redukcia borohydridom sodným je konečný spôsob reduktívnej aminácie.
 

enzym

Don't buy from me
New Member
Joined
May 2, 2023
Messages
19
Reaction score
1
Points
3
-prvé poďakovanie za ur príspevok ja ďakujem!
ale zabudla som spomenúť, že som použila : chlorid vo verzii 0,15 g.
Vždy som nosila polomasku 3m s novými plynovými náplňami.
amalgamáciu som robil vonku, ale oplachovanie vo vnútri som robil 3x (vo vedre, ktoré som mal oddelené).
a ohrievací plášť sa použil až po chvíli, keď roztok nezačal reagovať (roztok p2np v amalgáme)
a plyn nikdy neunikol z kondenzátora. nemám radosť, keď počujem, že môj úplne nový ohrievací plášť je na smetisko... :(.
tiež som si vedomý toho, aby som nevyhadzoval pás do kanalizácie ( premýšľam o tom, že ho budem zbierať a vynesiem ho pred centrálu na likvidáciu alebo niečo podobné).
Ešte raz ďakujem u ure vstup jeho zlaté informácie pre mňa.
-
Nezaujíma ma, že môj amalgram nefungoval, alebo že som dostal nejaké chemikálie späť.
Jediná vec, ktorá ma najviac trápi, je
1: je môj úplne nový vykurovací plášť na odpadky?
2: takže všetko v mojej vetranej garáži je kontaminované ortuťou? / ( aj keď som videl, ako mi jeden chlapík vo videotéke radil, že sa nemusím obávať výparov ortuti, pretože ju kondenzátor privádza späť do reakčnej banky)
 

Never to sleep

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 31, 2022
Messages
128
Reaction score
158
Points
43
Chápem vaše obavy týkajúce sa nákladov na výmenu položiek. Samozrejme, v budúcnosti si pri tejto reakcii oblečte nejaké lacné oblečenie.

Nie ste úplne v prdeli. Podľa vášho opisu expozícia nepokračovala dlhší čas, takže mám dva nápady, ako by ste sa mohli pokúsiť odstrániť väčšinu Hg z vášho vykurovacieho plášťa a pokračovať v jeho používaní.

Po prvé, menej nebezpečný spôsob krátkodobo by bolo umiestniť váš vykurovací plášť vonku pod strešnú krytinu (v prípade dažďa to zachráni váš plášť, ak sa do neho dostane H₂O, je po ňom). Rovnako ako radili, neumiestňujte ho nikam do blízkosti čohokoľvek kovového. Ideálne by bolo rozobrať vykurovací plášť, aby ste vybrali penu, ktorá je vo vnútri, rozptýliť ju na doske alebo niečom inom a nechať ju takto odísť (uistite sa, že pena neodletí kvôli vetru lmao). Ak to necháte takto nejakých 14 dní, podľa mňa sa z peny odparí značná časť Hg bez toho, aby vás otrávil. Nejaká časť v nej nevyhnutne zostane uviaznutá, ale to nie je také zlé, pravdepodobne sa vám nič moc nestane, ak budete často vetrať miestnosť, v ktorej je uložená. Za žiadnych okolností by som sa vyhol umiestneniu do miestnosti s niečím poréznym, ako je koberec, inak si to značne pokazíte. Demontáž plášťa je celkom jednoduchá. V skutočnosti sú konštrukčne oveľa jednoduchšie, než si ľudia podľa ich vzhľadu predstavujú. Teraz to závisí od toho, aký vykurovací plášť máte, ale najčastejšie sa plášť/kryt plášťa pripevňuje len pomocou niekoľkých skrutiek. Vezmite si skrutkovač a odskrutkujte ich. Teraz pozorne počúvajte! Väčšina vykurovacích plášťov obsahuje kovový drôt, ktorý je neustále skratovaný doskou plošných spojov, ktorá sa zvyčajne nachádza v spodnej časti jednotky. V závislosti od výrobcu môže byť tento drôt veľmi krátky a pri použití veľkej sily by sa mohlo stať, že sa držiak odtrhne od dosky s plošnými spojmi. Po odstránení skrutiek pomaly posúvajte jednotku s penou smerom od dosky s plošnými spojmi, aby ste udržali upevnené vodiče. Keď ich vytrhnete, je veľmi nepríjemné namontovať ich späť na miesto. Získate tak dostatok priestoru na odstránenie peny z vnútornej strany. Opäť to robte pomaly, vyberajte malé kúsky peny, aby ste nenarušili vodiče. Po odstránení peny ju môžete umiestniť oddelene od zvyšku vykurovacieho plášťa a nechať vyvetrať výpar. Opätovné zloženie plášťa je úplne rovnaké. Len vložíte penu späť dovnútra a všetko upevníte pomocou skrutiek. PENU NEUMÝVAJTE ŽIADNOU TEKUTINOU, ktorá ju zničí a zlepí. Nechajte ju len vyvetrať do sucha.

Iný spôsob, ktorý je nebezpečnejší, ale nevyžaduje si demontáž plášťa, je jednoducho ho umiestniť vonku a zahriať ho na teplotu približne 120 °C. Teplotu nenechávajte oveľa vyššiu, inak by ste mohli zredukovať dusičnan ortuťnatý, ktorý sublimoval do peny, na kovovú ortuť, čo by situáciu ešte zhoršilo. Nechajte to takto bežať asi 3 dni (robiť to vonku, horúce pary Hg sú smiešne nebezpečné).

Ktorákoľvek z týchto metód pravdepodobne odstráni väčšinu pár Hg z peny. Taktiež keď to dáte von, dajte to niekam ďalej od miesta, kde ste pôvodne spustili reakciu, inak by ste to mohli ďalej kontaminovať.

Osobne by som plášť úplne vymenil, ale chápem, že to nemusí byť možnosť pre každého.

Som rád, že pri tejto reakcii používate respirátor.

Pokiaľ ide o plášť, ak ho nechcete zlikvidovať, tiež by som ho nechal vyvetrať vonku na nejakých 14 dní. To by malo odstrániť väčšinu Hg, ktorý v bunde uviazol. Nie všetok, ale malo by to byť v poriadku.

Pokiaľ ide o vašu garáž, často ju na nejaký čas vyvetrajte a výpary by sa mali opäť z väčšej časti odstrániť. Našťastie sa kvôli tomu nemusíte sťahovať na iné miesto.

Nakoniec, čo sa týka použitia spätného kondenzátora. Niektoré pary stále unikajú, najmä ak sa nepoužíva veľmi studený H₂O. Laboratóriá to riešia odvádzaním pár von alebo do uzavretého priestoru s aktívnym uhlím. Chlapík vo videu, ktoré ste si pozreli, je bohužiaľ idiot, keď si myslí, že ho to pred tým zázračne zachráni. Netvrdím, že to nepomáha, len že to nie je dokonalé.

Ľudia sú pri používaní Hg neopatrní, ale len dovtedy, kým neutrpia negatívne zdravotné následky. Nezabúdajte, že sa bioakumuluje po loooooooolú dobu. Keď sa dostane do krvného obehu, má schopnosť prekročiť hematoencefalickú bariéru a dostať sa do mozgu, kde sa môže prilepiť na neuróny, ktoré majú vysoký obsah tuku. Hg je vysoko lipofilný, správa sa ako olej a hromadí sa v tukových tkanivách v tele. Polčas rozpadu (to znamená, ako dlho trvá, kým polovica z neho zmizne) Hg v krvnom obehu je približne 1 - 2 mesiace a líši sa podľa osoby. Najnebezpečnejšie je to, čo uviazne v mozgu. Polčas rozpadu Hg v mozgu je približne niečo vyše 20 rokov, počas ktorých môže spôsobiť veľké neurologické poškodenie. Keď sa už raz v mozgu usadí, nemôžete urobiť nič iné, než užívať chelátory (lieky len na predpis). Chelatačná liečba má vplyv na funkciu pečene a obličiek, preto sa používa len v závažných prípadoch.

Nechcem vás príliš strašiť. S najväčšou pravdepodobnosťou, ak vyvetráte výpary, ktoré uviazli v čomkoľvek, mali by ste byť úprimne v poriadku. Len zvážte tento faktor v budúcnosti.

Prajem vám veľa úspechov pri obnove vášho vykurovacieho plášťa.
 

Never to sleep

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 31, 2022
Messages
128
Reaction score
158
Points
43
Ach áno, a ešte by som vám odporučil použiť ochranu pred výparmi, ktorá je síce veľmi lacná, ale len dočasná. Môžete si kúpiť aktívne uhlie (alias aktívne drevené uhlie). Trochu ho dajte najlepšie do misky alebo do pohára. Naplňte ich takto niekoľko a položte ich všade tam, kde by sa mohli výpary zdržiavať. Aktívne uhlie je veľmi účinné a adsorbuje výpary Hg na svojom povrchu s kapacitou až 7 % hmotnosti. Aj keby výpary Hg zostali v miestnosti, toto ho bude aktívne naďalej odstraňovať. Aktívne uhlie potom môžete jednoducho vyhodiť do koša namiesto toho, aby ste výpary vdychovali do pľúc. Takto by som postupoval nasledujúce dva mesiace, pričom by som aktívne uhlie vymieňal približne po dvoch týždňoch. Nekupujte farmaceutické tabletky obsahujúce aktívne uhlie, sú smiešne predražené. Kúpte si hromadné množstvo aktívneho uhlia (je naozaj veľmi lacné). A v budúcnosti ho nepoužívajte na nič iné. Ak to urobíte, myslím si, že šanca, že vám výpary ublížia, je do tej doby veľmi nízka.

Vlastne, keď nad tým teraz rozmýšľam, mohol by si dať aktívne uhlie do sušiacej trubice a pripevniť ho na vrch spätného chladiča pri tejto reakcii. Podľa môjho názoru by to zabránilo úniku takmer všetkých pár. Chlapci, toto vlastne znie ako dobrý nápad, mali by ste to urobiť, ak používate spätný chladič na túto reakciu. :cool:
 

Never to sleep

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 31, 2022
Messages
128
Reaction score
158
Points
43
Napokon pokiaľ ide o reakcie. Aký veľký rozsah mala reakcia? (Koľko P2NP a Al ste použili)? Myslím, že by som mohol mať predstavu, čo reakciu v prvom rade posralo.
 

enzym

Don't buy from me
New Member
Joined
May 2, 2023
Messages
19
Reaction score
1
Points
3
Uhm odpoviem v rýchlosti, chystám sa ísť von.
Ešte raz ďakujem za ur imput , všetko, čo ste povedali, je enterying my lvl of knowledghe.
ale čítala som, že do mozgovej bariéry sa dostáva len dimetylortuť (Hg(CH 3) 2) a možno niekoľko ďalších (pozri otravu Karen Wetterhan), myslela som si, že chlorid ortuťnatý sa do mozgu nedostane.
a celkovo najvyššia koncentrácia, ktorá môže byť na niečom založená, je 0,15 g ( ktoré som opláchla, a tak ďalej) je to tak toxické pri všetkých meraniach, ktoré som urobila? keďže moje amalgámy na zuboch vydávajú ortuť pri každom žutí ( čítala som)

a druhá odpoveď, všetko z ingrediencií vo videu som vydelila dvoma.
takže 5 g p2np a 6 g hliníkového papiera pre domácnosť ( nie vystrihnutého siccorsom, pretože by sa lepil, ale trhaného po kúskoch, takže všetko má miesto na spojenie s vatou)

Nečítal som vašu odpoveď úplne, ale ponáhľal som sa. ako som povedal, musím ísť. večer budem mať viac času.
dovtedy a ešte raz veľké thx
 

enzym

Don't buy from me
New Member
Joined
May 2, 2023
Messages
19
Reaction score
1
Points
3
O tomto uhlíku na výstupe z kondezátora nápad znie naozaj ako dobrý nápad.
a mimochodom, používam aktívne uhlie v ochrannej plynovej maske ( aká je životnosť od otvorenia vrecka? nikto v obchode nevedel dať dobrú odpoveď
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,663
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
> Mimochodom, používam aktívne uhlie v ochrannej plynovej maske ( aká je životnosť od otvorenia vrecka ?

Veľmi to závisí od intenzity používania. Jeho kapacitu možno merať podľa objemu vzduchu, ktorý sa vypustí cez filter. Nikto nevie, ako ho budete používať. Ak budete s maskou pracovať v laboratóriu každý deň, odporúčam vám ju meniť každých pár mesiacov alebo častejšie.
 

enzym

Don't buy from me
New Member
Joined
May 2, 2023
Messages
19
Reaction score
1
Points
3
Ako môžem pridať niekoho, kto by vyjadril svoj názor ? chcel by som pridať/uviesť 2 členov na túto tému .
@gpatreon
druhého človeka budem hľadať
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,663
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Kto je @gpatreon? lol

Vo všeobecnosti súhlasím s @Never to sleep. Podľa môjho názoru môžete laboratórium vyčistiť od Hg a pokračovať vo všetkých bezpečnostných opatreniach. V súlade s vašou reakčnou záťažou si nemyslím, že ste príliš znečistili.
 
View previous replies…

enzym

Don't buy from me
New Member
Joined
May 2, 2023
Messages
19
Reaction score
1
Points
3
myslím, že ste v téme, ktorú ste napísali ( o amalgámoch), uviedli, že máte informácie , o tom, že zostávajúci hg v amalgámoch, ak sa neopláchnu ( ale pustia len vodu), je približne 0,0000... v konečnom produkte?
Môžete to potvrdiť?
Moja hlavná obava je, že hg je teraz v konečnom produkte.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,663
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Žiaľ, nemôžem to potvrdiť podľa dokumentov. Túto informáciu mám od chemika na tomto fóre, ktorý mal prístup k fotoelektrickému plameňovému fotometru. Môžete si to overiť sami. Aj metóda Al/Hg je veľmi rozšírená. Touto metódou sa syntetizovali desiatky ton amfetamínu a úspešne sa spotrebovali.
 

enzym

Don't buy from me
New Member
Joined
May 2, 2023
Messages
19
Reaction score
1
Points
3
Čo máte na mysli, keď si chcete skontrolovať ( Hg v konečnom výrobku)?
Čistotu konečného produktu môžem skontrolovať len tak, že skontrolujem bod varu.
Ale ak sa bod varu nedosiahne v požadovanom teplotnom rozsahu, jediná vec, ktorú viem, je, že je nečistý ( mohli by to byť iné nečistoty z procesu).
Nie som chemik , všetky informácie, ktoré som si prispôsobil, sú z tohto fóra.

Takisto som si tak neistý, pokiaľ ide o zvyšky Hg, tu, kde žijem, je to všetko/jediná bmk leukartová reakcia v hromadnej výrobe. a získavanie nečistého produktu ( vynechávajú veľa koncových procesov na čistenie, kvôli menšej strate času a väčšiemu množstvu výroby.
To je hlavný dôvod, prečo si ho chcem vyrábať sám (aj keď ma to stojí viac, ako keby som si mal kúpiť nejakú posratú mokrú pastu.

Môžem tiež skladovať (zvyšný) roztok kyseliny ipa/acetónovej na ďalšiu syntézu?
A skladovanie chloridu Hg by bolo dobré vo vzduchotesnej fľaši (pri izbovej teplote)?

A aký je dôvod, prečo sa nemôže použiť premixter roztoku IPA, p2np , H20, GAA? ( ako sa pripravil noc predtým)

A hlavný dôvod na pridanie GAA tesne predtým, ako sa roztok vloží do amalgámu?

Ďakujem.
 

enzym

Don't buy from me
New Member
Joined
May 2, 2023
Messages
19
Reaction score
1
Points
3
Verím, že sa takto vyrába a spotrebúva veľa ( v podstate preto, že je to také jednoduché na výrobu, a ľahko sa používa alternatíva drahého skleneného oblečenia, varných dosiek, plášťov... ako sú poháre a hrnce, a používanie horúcej vane v umývadle).
Ale veci, ktoré som videla na tomto fóre ( nechcem sa na neho vyhovárať, ale áno, je nebezpečný pre všetko/každého ).
((robil to v kuchyni medzi zeleninou, použil kuchynský nôž zo stola, aby nabral svoje množstvo Hg , a potom len odfúkol nôž a dal ho zamiesť zatvorenou kuchynskou utierkou, ktorá bola k dispozícii.
Rozpúšťadlá schnúce v kuchynskej rúre, ...)).
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,663
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Áno, presne
ofc nie
áno

Nemôžete vôbec používať GAA, ako som uviedol vo svojom návode tu.
 

enzym

Don't buy from me
New Member
Joined
May 2, 2023
Messages
19
Reaction score
1
Points
3
zajtra urobí ďalšiu syntézu (ak sa im pošťastí 2).
Takisto ma veľmi znepokojuje ortuť v konečnom produkte.
Budem svoj amalgám 2X umývať.
a na rozpustenie p2np použijem horúcu IPA.
 

enzym

Don't buy from me
New Member
Joined
May 2, 2023
Messages
19
Reaction score
1
Points
3
Oke ďakujem u za príspevok. pri mojej prvej syntéze/prvom pokuse. som použil kolled IPA a veľa som miešal so sklenenou tyčinkou, ale nerozpustil som ( p2np). Potom som to zahrieval op ( pričom som mal v hlave, že teplota varu IPA je len 60 stupňov),
urobil som Mcguyver a snažil som sa to nejako zohriať v 1L ohrievacom plášti ( urobil som to v 3hlavovej 250ml banke).
Urobil som to na najnižšom stupni , ale myslím, že to bolo príliš horúce. ( bol to môj prvý pokus s ohrievacou melódiou, takže neviem, aký je teplotný rozsah). Začalo ma to veľmi páliť v očiach (takže som prestala, zdravie je dôležitejšie).
(( p2np sa rozpustil, ale po odstránení z ohrievacieho zdroja sa z neho stal kašovitý nadýchaný roztok).
Otázka: je to normálne ? alebo nie ? ( pocit pálenia alkoholu v očiach)

Opäť je pre mňa všetko nové, bol to môj prvý pokus s chemikáliami ako p2np.
Zajtra mi príde 2l varná doska (so stearingom) z amazonu.
 

enzym

Don't buy from me
New Member
Joined
May 2, 2023
Messages
19
Reaction score
1
Points
3
Tiež sa vrátim k svojej prvej syntéze, roztok ( pridaním alki do roztoku rozpusteného amalgámu p2np) prišiel s čírou vrstvou na vrchu, ktorú som zozbieral v pomere iPA 50/50. ( pre ďalšiu syntézu)
ale zábavné je, že po odstránení vrchnej vrstvy som celú zmes premiešala a po 24 hodinách sa na vrchu opäť objavila svetložltá vrstva.
 
Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
296
Points
63
Čo ste získali z dvoch vrstiev (čírej a žltej)? Okyslili ste ju?
 

enzym

Don't buy from me
New Member
Joined
May 2, 2023
Messages
19
Reaction score
1
Points
3
Zatiaľ neviem, nekyslil som to, lebo by som si nechcel dať čas a námahu do tohto neúspešného pokusu ( 2 vrstvy oleja som nechal oddelené, okyslí ich po mojej novej syntéze. potom už mám po ruke roztok kyseliny/acetónu, takže nemusím strácať 3x viac času na to. )
(( okyslím ich samozrejme nie spolu v jednom mixéri!))
A náhodná poznámka: roztok som opäť držal 24 hodín a objavila sa ďalšia (ale plechová a tmavšia žltá) vrchná vrstva.
 
Top