Problémy PCPy

fuckdissos

Don't buy from me
Member
Joined
Feb 18, 2024
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Dobrý deň, zverejnil som to na vespiary a reddit a nedostal som žiadnu pomoc. Toto je copy and paste z príspevku na reddite. Neviem, či mi niečo chýba, ale v tejto chvíli za pomoc zaplatím.

Medziprodukt PyCC sa vyrába bisulfitovou metódou, kryštalizuje cez noc v chladničke a topí sa okolo 27c, čo je dosť blízko literárnej hodnote.

Grignardové činidlo sa vyrába s bromobenzénom reagenčnej kvality a sušeným thf, tiež sa rozkladá pridaním vody.

PyCC v thf sa pridáva po kvapkách ku grignardovému činidlu v thf, čím sa vytvorí niekoľko bublín, a potom sa refluxuje 3 hodiny. V tomto bode vyzerá všetko v poriadku, ale skúšal som túto blbosť už trikrát a nemôžem získať žiadny produkt.

Z chloridu amónneho a vody sa urobí hasiaca zmes, reakčná zmes sa pridá po kvapkách, čím sa vytvoria kvapky niečoho, čo predpokladám, že sú soli horčíka, ktoré sa po ďalšom pridaní chloridu amónneho a vody rozpustia.

Číra, mierne zásaditá zmes sa dvakrát extrahuje toluénom a potom sa pridá množstvo koncentrovaného hcl rovnomerné množstvu predpokladaného produktu. Azeotropická destilácia sa vykonáva dovtedy, kým nezostane len žltá toluénová kaša a to málo, čo vykryštalizuje po pridaní acetónu, je neaktívne.

Kde v mojom postupe robím chybu? Musím pred azeotropickou destiláciou vykonať acidobázickú destiláciu? Som si na 99 % istý, že problémom je tento postup, pretože všetky predchádzajúce kroky a činidlá fungujú podľa očakávania. Nemám hbr a doslova jediná vec, ktorá mi zostáva na vyskúšanie, je uhasiť zmes hcl namiesto chloridu amónneho.

Edit: nie som si istý, nakoľko je to dôležité, ale nič z toho sa nerobilo na ľade, prídavok PyCC bol pridaný do grignardu po tom, ako bol horčík celý rozpustený a stiahnutý z tepla. Pridanie tohto roztoku do hasiaceho roztoku sa uskutočnilo po 15 minútach sedenia pri izbovej teplote po 3 hodinách refluxu. Ale ani v jednom prípade nedošlo k žiadnej šialenej reakcii, takže nevidím potrebu robiť to na ľade

Edit edit: Ďalší beh sa chystá, dať do mrazničky na hodinu pred hasením, ktoré bolo vykonané len s ľadom a chloridom amónnym. Urobené ešte zásaditejšie so zriedeným naoh a extrahované toluénom. Dean stark namiesto destilácie teraz, thf prišiel ako prvý a teraz čaká na stiahnutie hcl. Stále som otvorený akýmkoľvek návrhom.

Edit edit edit: nemá nič spoločné s teplotami ľadu. Ešte stále kurva nič
 

fuckdissos

Don't buy from me
Member
Joined
Feb 18, 2024
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Po týždni každodenného zlyhávania a prehľadávania všetkých zdrojov, ktoré sa mi podarilo nájsť, mi utkvel v pamäti tento jeden citát z vešpier: "V predchádzajúcej reakcii som si všimol kryštalický vedľajší produkt (ktorý bol vlastne hlavným produktom), ktorý sa rozpúšťa vo vodnej kyseline, ale slabo v éteri a čisto sa taví pri 204 - 206 °C. Možno je to produkt z adície grignardu na nitrilovú skupinu, benzoylcyklohexylpyrolidín, ale nemám referenčnú teplotu topenia." Takže ma to vedie k domnienke, že existujú nejaké špeciálne reakčné podmienky, ktoré nedodržiavam, ale nepodarilo sa mi nájsť nič týkajúce sa tohto adičného produktu vytvoreného z nitrilu a grignardu. Pri hľadaní bruylantovej reakcie sa tiež nenachádza žiadna zmienka o adičnej zlúčenine. Som však zlý vo vyhľadávaní literatúry, preto by som ocenil, keby mi niekto poskytol akékoľvek informácie o tejto reakcii.
 

FENTAMAS

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 2, 2024
Messages
84
Reaction score
64
Points
18
Ako vám môžeme pomôcť, ak ste neuviedli, aké presne metódy používate, a to aj v prípade nitrilu.
Pokiaľ viem, bisulfitová metóda je často na nič, mali by ste použiť kvalitnú kyanidovú soľ.
Vzali ste aspoň 3 molárny prebytok grignardu? Ste si istý, že nie je "mŕtvy" pred rxn?
Chladenie by sa malo vykonávať pomocou drveného ľadu, chloridu amónneho A HYDROXIDU AMÓNU (roztok amoniaku vo vode).
Mali by ste tiež vedieť, že časť HCN sa aj tak uvoľní. Cítili ste jeho zápach?
Alternatívne sa hydrobromidová soľ môže vykryštalizovať v mrazničke, ale v takom prípade sa uvoľní ešte viac HCN.
Hydrochloridová soľ pravdepodobne nekryštalizuje, pretože je príliš rozpustná.
Aj tak zostalo príliš veľa otázok na to, aby som vám dal dobrú odpoveď.
Dúfam, že nie ste začínajúci chemik, aby ste začali s takýmito syntézami.
 

fuckdissos

Don't buy from me
Member
Joined
Feb 18, 2024
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Myslel som si, že bisulfitová metóda je všeobecne známa, pretože ide o metódu, ktorú použil Maddox vo svojej práci z roku 1965. Ale v každom prípade je to prevzaté odtiaľto


Všetko sa robilo rovnako, len v menšom rozsahu, pričom išlo len o 2-násobný prebytok grignardu k PyCC.

Nebol cítiť žiadny hcn, pretože všetko sa robí v digestore.

Prečo hovoríte, že bisulfitová metóda nie je taká dobrá? Keď o tom teraz premýšľam, jediný raz som z toho získal produkt, keď som použil NaCN...
 

fuckdissos

Don't buy from me
Member
Joined
Feb 18, 2024
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Neviem prísť na to, ako upraviť, takže sa ospravedlňujem za dvojitý príspevok.

Pokiaľ ide o mŕtvy grignard, nemyslím si, že je mŕtvy, pretože medzi ním a thf roztokom PyCC vždy prebieha reakcia. Na rozpustenie PyCC sa použil aj toluén. Ak by bol mŕtvy, nemala by nastať žiadna reakcia a jeho pridaním do vody tiež nastane reakcia.

Niekoľkokrát som to skúšal s roztokom amoniaku, ale nepomohlo to. Skúsil som to so zriedeným hbr s nocovaním v mrazničke a nedostal som žiadnu zrazeninu. Ale nenašiel som žiadne údaje o rozpustnosti tejto soli hbr a odparením malého množstva roztoku vzniká rovnaký neaktívny prášok ako predtým
 
Top