Kľúčové slová PGP

ney10

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 9, 2023
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Dobrý večer všetkým.

V súčasnosti hľadám informácie o PGP, presnejšie o vyhľadávaní informácií prostredníctvom "databázy kľúčov". Nedávno som diskutoval s veľmi zaujímavými ľuďmi, ktorí dokázali identifikovať e-mailovú adresu výlučne na základe odtlačku PGP. Na svoj výskum použili databázu kľúčov, ktorá obsahuje zoznam odtlačkov PGP.

Tento pojem "keybase" mi však nie je veľmi známy. Mohol by mi niekto vysvetliť, ako to presne funguje? Aké sú výhody a obmedzenia tejto metódy vyhľadávania informácií?

Ak máte príklady "keybase" alebo zdroje, ktoré mi môžete odporučiť, aby som sa dozvedel viac, budem vám veľmi vďačný.

Vopred vám ďakujem za pomoc a radu.
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
156
Points
43
Pri vytváraní kľúča PGP doň môžete v prípade potreby zahrnúť svoj e-mail. Svoje verejné kľúče môžete tiež nahrať na verejný keyserver.

Nemali ste diskusiu so zaujímavými ľuďmi, ktorí vykonávajú "výskum". Toto sú bežné funkcie pgp. Nepoužívali ste GnuPG? Stačí si prečítať príručku.
 

cubesquare

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 11, 2022
Messages
150
Reaction score
97
Points
28
Je veľmi zlý nápad a) pripojiť e-mail ku kľúču PGP a b) načítať ho na verejný server.

Teda, chcete ho utajiť alebo nie?
 

HustlerFox

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Oct 11, 2023
Messages
77
Reaction score
46
Points
18
Každý, kto vie, ako funguje pgp, to môže urobiť. a je to naozaj veľmi hlúpy nápad pripojiť si mail k svojmu kľúču.
 
Top