Možná extrakcia pre metamfetamín?

yin-yang

Don't buy from me
Resident
Joined
May 18, 2022
Messages
58
Reaction score
29
Points
18
Mám prístup k obom pseudo/efedrínu, ale všetky obsahujú povidón. Dočítal som sa, že je s ním ťažká práca a znemožňuje extrakciu A/B. Tento ho neobsahuje. Je možné z neho extrahovať čisté pseudo? ako by som to urobil krok za krokom? Našiel som tu recept na metamfetamín, len potrebujem pomoc, aby som mohol začať

Možnosť č. 1
1 filmom obalená tableta obsahuje 60 mg pseudoefedríniumchloridu a 150 mg ibuprofénu

Obsah pomocných látok:

Obsah jadra tablety: fosforečnan vápenatý; kukuričný škrob; glykolát sodný; hypromelóza E-5; stearan horečnatý

Obsah filmovej vrstvy tablety: hypromelóza E-5; makrogol 6000; talk; oxid titaničitý; farbivo Ponceau 4R lak 22 % (E124)



ak niekto vie, ako sa vysporiadať s povidónom a inými sračkami, možnosť č. 2

pseudoefedrín (oveľa viac) loratadín (5 mg)

Pomocné látky:
Jadro tablety obsahuje: monohydrát laktózy; kukuričný škrob; povidón; stearan horečnatý.
Obal tablety obsahuje: sacharózu; síran vápenatý, bezvodý; síran vápenatý, dihydrát; hovor; kaučukovú živicu;
arabskú gumu; zeín; oxid titaničitý; kyselinu olejovú; mydlo (vo forme prášku); celulózu, mikrokryštalickú; karnaubu
vosk; biely vosk.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
Viete nájsť éter na extrakciu? Povidón sa nerozpúšťa v éteri, ale rozpúšťa sa vo vode. Éterom sa extrahuje báza efedrínu. Existuje možnosť oddeliť
 

yin-yang

Don't buy from me
Resident
Joined
May 18, 2022
Messages
58
Reaction score
29
Points
18
Toto je môj 3# oprion

Účinná látka: Každá tableta obsahuje 50,0 mg efedríniumhydrochloridu.

Ďalšie zložky: povidón, stearan horečnatý, , kukuričný škrob, mastenec a monohydrát laktózy (120,0 mg).


Áno, pane, môžem dostať dietyléter. Ktorá možnosť je pre môj účel najvhodnejšia? Môžete mi povedať všetky potrebné rozpúšťadlá a postup krok za krokom na získanie krásneho prekurzora?
 
Last edited:

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Rozdrvením tabletiek čo najjemnejšie a následnou jednoduchou extrakciou vodou by ste pravdepodobne skončili s gélovou kašou. Stearan horečnatý je vo vode nerozpustný a mastenec a kukuričný škrob vám spôsobia viskóznosť vody. Horšie to bude, ak vodu zohrejete, preto používajte vodu izbovej teploty. Použite veľa vody.
Povidón je vo vode nerozpustný. Efedrín je vo vode veľmi dobre rozpustný. Nechajte odstáť. Nerozpustné látky nakoniec klesnú na dno. Tekutinu prelejte do filtra a sliz vlejte ako posledný. Stlačte ju alebo vákuovo prefiltrujte, aby ste z nej dostali čo najviac vody.

Voda teraz obsahuje laktózu a efedrín. Bazifikujte ju hydroxidom sodným. Voľná efedrínová báza by sa mala objaviť ako olejovitá vrstva na povrchu. Prilejte éter a pretrepte, najlepšie v separačnom lieviku s veľmi častým odvzdušňovaním. Éterová vrstva by teraz mala obsahovať efedrínovú freebázu, zatiaľ čo laktóza zostane vo vode. Vodnú vrstvu (spodnú) sceďte a zlikvidujte. Do oddeleného éteru nasypte trochu bezvodého síranu horečnatého (sušená epsomská soľ), zatočte a nechajte odstáť, aby sa odstránila všetka zostávajúca voda.
Teraz prebublávajte plynný HCl alebo po kvapkách pridávajte HCl, aby sa roztok okyslil a vrátila sa efedrínová soľ, ktorá sa vyzráža. Prefiltrujte, odparte zachytený éter. Hotovo. Pokračujte vo varení D-methu jedným z mnohých možných spôsobov.
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
Našiel som aktívnu zložku roztoku povidón-jód: "Povidón-jód %10 (%1 aktívneho jódu)".
Predpokladám, že to nie je optimálny produkt na extrakciu kryštálu jódu?
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
Ospravedlňujem sa za zdanlivo nesúvisiacu odpoveď. Chcel som k tomu dodať viac, ale medzitým mi to utieklo.
Každopádne, s povidónom sa snáď dá zaobchádzať rovnako ako s jódovým povidónom.
K povidón-jódu sa pomaly pridáva roztok 20 % NaOH v H2O. Zmes sa potom zahreje a prefiltruje. Táto povidónová polymérová kaša sa zachytí vo filtri a po odstránení zo zdroja tepla začne tvrdnúť. Možno sa táto metóda dá použiť na vaše tabletky, samozrejme, v kombinácii s niektorými ďalšími postupmi, pretože si nemyslím, že to samo o sebe vyrieši všetky vaše problémy. Napríklad možno extrakcia studenou vodou a rôznymi rozpúšťadlami (metanol?) a nie nevyhnutne v tomto poradí alebo opätovné okyslenie a vyzrážanie soli po odstránení nečistôt, ako je uvedené vyššie.

Dôrazne odporúčam pozrieť si NileRedovo video na tému "ako extrahovať chemikálie z voľnopredajných výrobkov" a oboznámiť sa s postupom, ktorý uvádza pri plánovaní extrakcie. Všetko, čo potrebujete vedieť, sa tak môžete naučiť sami. Dajte človeku udicu, nielen rybu. o7
 
Top