Problém s generovaním soli v toluéne (2cb) pomoc :(

Babazik

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 4, 2022
Messages
13
Reaction score
0
Points
1
v týchto dňoch som sa pokúšala vyrobiť 2cb , v poslednej fáze po bromovaní som pridala NAOH, aby 2cb prešiel do toluénovej vrstvy (ktorá sa pridala o niečo neskôr), toluén sa odsal a mal vytvoriť 2cbHCL pri pridaní hcl , ale namiesto toho sa vytvoril len čierny sliz, ktorý klesol na dno, skúsil som vziať len najkoncentrovanejší toluén, z vrchu, a skúsiť generovať len v ňom (mysliac si, že vyššia koncentrácia bude jednoduchšia na generovanie soli) a mal som tento problém, že liek jednoducho nechce generovať soľ v rozpúšťadle?
 

Babazik

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 4, 2022
Messages
13
Reaction score
0
Points
1
foto
 

Attachments

  • ETS0vsdNPB.jpeg
    ETS0vsdNPB.jpeg
    69.3 KB · Views: 361

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Prečo používate toluén? Skúste to urobiť pomocou CH2Cl2, ako je opísané tu.
 

Babazik

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 4, 2022
Messages
13
Reaction score
0
Points
1

Mám teraz kopu blbosti, pridala som 35 % hcl do toluénu a mala by sa vytvoriť soľ 2CB hcl , ale netvorí sa, zajtra sa informujem u svojho dodávateľa chemikálií o DCM, máte nejaký nápad, prečo sa soľ netvorí? Ak pridám do toluénu hcl s 2cb, potopí sa ako tmavý olej?
 

Babazik

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 4, 2022
Messages
13
Reaction score
0
Points
1

Ahoj, oppened som novú hrozbu s procesom dúfam, že mi môžete pomôcť


Dúfam, že mi tam pomôžete , tiež mám prístup k DCM ' a čo si myslíte o redukčnej fáze so ZINC a ipa extrakcii pre 2ch.
Vďaka dúfam, že na to prídem.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Vyzerá jednoducho, počítali ste výťažok?
 

Babazik

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 4, 2022
Messages
13
Reaction score
0
Points
1
asi 45-60 % z 2,5 dmba jediný problém je, že to musí bežať pri veľmi nízkych podmienkach (asi 0 oC) ja to spúšťam v mrazničke, ale stačí aj ľadový soľný kúpeľ , spúšťam to asi pri 10 oC a 2ch vychádza tmavý a viem, že by mal byť svetložltý, môžete to vidieť na druhej fotke IPA vľavo, možno mi tmavý 2ch vyšiel nie veľmi dobre, čo ovplyvnilo bromovanie a tvorbu slizu, máte nejaký nápad, čo sa môže stať, že pri vyššej teplote stmavne? Ako 10oC čo nie je horúce na slovíčko , urobím reakciu dnes pri 0C ako mi povedal kamarát a podám správu o farbe.
 
Last edited:

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Iný spôsob reakcie a iné produkty. Pred nasledujúcimi reakciami si musíte skontrolovať teplotu topenia 2C-H*HCl. Teplota mp je 138-139 °C. Bod varu voľnej zásady je 80-100 °C pri 0,4 mm/Hg.
 
Last edited:
Top