Programovateľná varná doska v Európe

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
premýšľam o darčeku k narodeninám pre seba. najlepšou možnosťou je podľa mňa programovateľná varná doska.
aká je najlepšia možnosť vzhľadom na cenu/funkčnosť takéhoto zariadenia v EÚ?
Nemyslím si, že ho budem používať na nejaké zložité syntézy. ale predviesť rekryštalizáciu - to áno!
 

Loki12

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 18, 2022
Messages
52
Reaction score
25
Points
8
Zameral by som sa na IKA/Corning/VWR, Fischer je tiež možnosťou, ale v poslednom čase koluje názor, že je to Walmart vedeckých značiek. Môžete zohnať použitú za lacný peniaz, otázkou však zostáva, ako veľmi bude bitá a ako dlho vám bude slúžiť. Treba zvážiť aj veľkosť varnej dosky, bude sa hodiť na veľkosť skla, ktoré budete používať (teplo bude vychádzať zo stredu), alebo bude sklo z nej nešikovne visieť a prípadne sa prevráti?

Ďalšou otázkou je magnetické miešanie, predpokladám, že pre re-x ho budete chcieť mať v cene. Miešacia kapacita motorov, ktorú uvádzajú výrobcovia, sa vzťahuje na miešanie H2O v najlepších podmienkach, ak budete miešať 3 l zmesi, ktorá pripomína kašu, 3 l magnetické miešadlo to nezvládne.

Materiál - budete na ňom destilovať kyselinu sírovú? Potom možno budete chcieť to najlacnejšie. Ak to má byť zariadenie, ktoré po každom použití utriete a odložíte, potom môžete ísť rovno do všetkého a kúpiť sklo pokryté keramikou.

Toto všetko som sa naučil za pochodu, ak by ste chceli môj osobný názor na cenovo najvýhodnejší zdroj a model, pokojne mi napíšte PM. Týmto tvrdením nepodporujem gate-keeping, len realita je taká, že odkazy na konkrétne webové stránky, ktoré poukazujú na konkrétne modely, by sa nemali zdieľať, pretože by sa mohli ľahko stať označenými (ako to bolo v prípade 20L(?) banky, ktorá bola zaradená na zoznam sledovaných DEA v čase, keď vychádzali príručky na výrobu pervitínu, všetky odporúčali rovnakú kapacitu).
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Nikdy som nevidel ani programovateľnú varnú dosku, musia byť drahé. Keď budem potrebovať túto funkciu, pravdepodobne jednoducho zapojím niekoľko PID regulátorov. Pár ich mám odložených, sú naozaj lacné, asi 25 dolárov. Potreboval by si termostat, ale ten pidgin by mal len sondu a relé by bolo v sérii s drôtom vykurovacieho telesa a ty by si otočil gombíkom na najvyššiu hodnotu a nechal by si pid riadiť. Pre rekryštál by ste nemiešali, chcete len kontrolovať pokles teploty na 1-2°/hodinu, že?
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Dobrý nápad. Musím si znovu pripomenúť niektoré svoje vedomosti z oblasti návrhu obvodov.

Na internete som videl niekoľko použitých 2L horúcich platní okolo 150 EUR, ale všetky sú z USA. Vzhľadom na moju situáciu to nestojí za námahu na vyčistenie.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
ou stačí dobrý PID regulátor a môžete premeniť akýkoľvek zdroj tepla na programovateľný. REX-C-100 boli v minulosti dobré a lacné, ale teraz sú to šmejdy - vyhnite sa im! Ak potrebujete niečo viac ako termostat. Mám taiwanský "VERTEX", ktorý je dobrý, má všetky funkcie nábehu/spustenia a oveľa viac. K dispozícii je aj Open Source PID regulátor za myslím 50 dolárov, ten dokáže všetko a dá sa pripojiť aj k notebooku. To by bola moja voľba v súčasnosti.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Áno, všetko, čo naozaj potrebujete, je tem0 p4obe a relé a niečo, čo môžete použiť ako rozhranie k počítaču alebo telefónu. Táto konkrétna funkcia by sa dala ľahko nakódovať
 
Top