Putin hovoril o stretnutí s Durovom

ShootOuts

Don't buy from me
New Member
Language
🇪🇸
Joined
Aug 24, 2024
Messages
16
Reaction score
5
Points
3
YtKiMFdpq5

Ruský prezident Vladimir Putin v odpovediach na otázky účastníkov Východného ekonomického fóra uviedol, že sa raz stretol so zakladateľom Telegramu Pavlom Durovom. Podľa agentúry RBC sa tak stalo v Moskve.
"S pánom Durovom som sa stretol raz v Moskve pred mnohými rokmi, hovoril len o svojich plánoch - s podnikateľmi sa stretávam pravidelne. A tak bol aj na jednom zo stretnutí, bolo to v Kremli, už si nepamätám kedy, ale pred mnohými rokmi," povedal Putin.
Hlava štátu zároveň poprela fámy, že sa s Durovom stretol niekoľko dní pred zadržaním podnikateľa v Paríži. Vtedy boli v Baku v rovnakom čase: šéf Telegramu bol na súkromnej návšteve a Putin na štátnej návšteve.
"Nikdy sme s ním neudržiavali kontakty, prečo by sme sa mali stretnúť v Baku? Ani som nevedel, že tam bol. Vo všeobecnosti som predpokladal, že žije v Moskve," zdôraznil Putin.
V komentári k možným budúcim stretnutiam ruský líder podotkol, že ak by mal Durov takúto túžbu, Putin by si našiel čas vo svojom programe, ale ani on o túžbe samotného miliardára nič nevie.
Keď hovoril o samotnom fakte trestného stíhania zakladateľa komunikátora, Putin poznamenal, že Rusko nemá voči Telegramu žiadne nároky. Zároveň ich má mnoho iných krajín, čo vyplýva z popularity aplikácie medzi ľuďmi a štruktúrami, "ktoré môžu svojou činnosťou spôsobiť škodu." Zároveň sú podľa prezidenta "všetky platformy tohto druhu vinné", a keďže francúzske orgány sa rozhodli stíhať Durova, potom "je potrebné urobiť to isté aj s ostatnými".
 
Top