Pyridín

xoxorthadox

Don't buy from me
New Member
Joined
May 7, 2022
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Pyridín Je to vysoko horľavá, slabo alkalická, vodou miešateľná kvapalina s výrazným, nepríjemným rybím zápachom. Väčšinou sa dá jednoducho vyrobiť ako pre tých, ktorí nemajú ľahký prístup k takýmto prekurzorom. Toto je stručná informácia o výrobe pyridínu.
Niacín+chromit medi= (dekarboxylácia) niacínu= pyridín. Momentálne zhromažďujem to, čo potrebujem na prípravu medeného chromitu. ale potrebujem pripraviť hliníkový di-chromit a na základe neho vyrobiť hliníkový chromit, potom môžem začať s výrobou medeného chromitu. Viac napíšem, keď budem mať aktuálne informácie o pokroku akékoľvek otázky alebo návrhy, alebo dokonca nápady na získanie pyridínu, prosím, zanechajte komentár. Tam, kde som, je pyridín regulovanou a sledovanou chemikáliou podľa zoznamu II...
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
410
Points
63
Úžasné. Čo naplánujú nabudúce :). Čoskoro budem vyrábať pyridín ako súčasť výroby talidomidu (čo je málo známa rekreačná droga, známejšia pre svoje teratogénne účinky). Mám prístup k dichrómanu draselnému, ale rovnako dobre by ste mohli použiť oveľa dostupnejší uhličitan meďnatý. Ako to urobil NileRed:
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
410
Points
63
Syntézu pyridínu som teda vykonal so zmiešanými výsledkami. Vzhľadom na dostupnosť činidiel som sa rozhodol pre deštruktívnu dekarboxyláciu niacínu pomocou tepla, pričom ako katalyzátor slúžil chlorid meďnatý. Použitie chromitu meďnatého zrejme prináša lepší výťažok, ale namiesto toho, aby som sa týždne trápil s dokonalým katalyzátorom, urobil som to jednoduchým, lacným a dostupným spôsobom.

Všetko išlo hladko, ale určite som reakčnú hmotu prehrial a netrpezlivosťou som stratil veľké množstvo produktu. Destilačné zariadenie bolo preplnené parami a väčšina z nich unikla bez kondenzácie (pozri obrázok). Takže pri zahrievaní to zopakujem s väčšou opatrnosťou.

Získal som však pekný malý výťažok v podobe surového, nečistého, žltého pyridínu, ktorý som potom vydestiloval do pavúka, prvú žltú časť som vyhodil z prchavejších nečistôt v vydestilovanej kvapaline a zvyšok som ošetril čerstvo vysušeným síranom horečnatým. Výsledkom bol pekný, číry pyridín bez vody. Výťažok bol rovnako hrozný ako zápach, ale mám ho dosť na nasledujúcu skúšobnú prevádzku.
 

Attachments

  • T9nxr45yHm.JPG
    T9nxr45yHm.JPG
    3 MB · Views: 785
  • OqS8BmpXiG.JPG
    OqS8BmpXiG.JPG
    2.2 MB · Views: 744
Top