Farmakológia pyrovalerónov. Prečo je jeho príčinou psychóza?

RWG13

Don't buy from me
Resident
Language
🇷🇺
Joined
Mar 26, 2024
Messages
15
Reaction score
7
Points
3
Dobrý deň, z vedeckého hľadiska ma mimoriadne zaujíma téma pyrovalerónov. Čím sa užívatelia soli do kúpeľa tak odlišujú od užívateľov iných stimulantov? Napríklad metamfetamín je celkom vhodný ako bojový stimulant, športový doping (testované na sebe) a je celkom možné sa pri jeho užívaní venovať produktívnej intelektuálnej činnosti. Ale nikdy som nestretol ani nepočul o užívateľoch a-pvp, ktorí by robili niečo iné ako kompulzívne redávkovanie a hľadanie hmyzu pod kožou. Samozrejme, platí to aj pre závislých od pervitínu, ale konkrétne pre závislých, a nie len pre príležitostných alebo rozumných užívateľov. Študoval som farmakologické pôsobenie týchto látok a zistil som, že sú mimoriadne selektívne rovnako ako NDRI, dalo by sa predpokladať, že psychózy spôsobuje nadmerná dopamínová stimulácia bez zjemňujúceho účinku serotonínu (ako sa to deje napríklad pri tom istom pervitíne alebo kokaíne). Existuje však napríklad rovnaký metylfenidát s identickým princípom účinku, ale ani užívatelia Ritalinu nemajú podobné príznaky. V čom by podľa vás mohol byť problém?
 
Top