Otázka týkajúca sa amínov na syntézu 1-fenyl-2-nitropropénu?

tucosalamanca

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 24, 2022
Messages
3
Reaction score
1
Points
1
Hľadal som spôsoby výroby chemikálií uvedených nižšie. vidím, že je možné použiť rôzne amíny, ale možno najprv: existuje nejaká súvislosť medzi rôznymi amínmi a výťažkami? a je možné nahradiť ich akýmkoľvek iným primárnym amínom, ktorý nie je uvedený v tomto vlákne?

a druhá otázka: vie tu niekto, ako sa niektorý z nich vyrába, alebo ešte lepšie, vyrobil ich tu už niekto?

ako som pochopil: cyklohexylamín - hlavnou cestou je úplná hydrogenácia anilínu pomocou nejakých katalyzátorov na báze kobaltu alebo niklu. ako by sa to dalo urobiť?

ako som pochopil: N-butilamin - vyrába sa reakciou amoniaku a alkoholov nad oxidom hlinitým. Ako to funguje?

Existuje frustrujúce množstvo stránok, ktoré "vysvetľujú" syntézu, ale v skutočnosti nevysvetľujú ani hovno. uvádzajú činidlá a niektoré ukazujú výpočty reakčnej schémy. takže ako poslednú možnosť som prešiel rôzne fóra a dokonca som poslal e-mail môjmu starému učiteľovi chémie na vysokej škole, aby som sa opýtal. a zatiaľ nikto nevie? dúfam, že niekto tu má odpoveď tho?
 

Mclssmxxl

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 28, 2022
Messages
74
Reaction score
32
Points
18
Nemôžem hovoriť za syntézu amínov, ale hlavným faktorom výťažku, ak je prítomný adekvátny katalyzátor,primárny amín, ktorý viete 100 % katalyzovaťz reakcie(vami uvedené 2), je odstránenie vody.
Jednoducho povedané, reakcia je reverzibilná a čím viac vody zo systému odstránite, tým viac sa reakcia posunie smerom k tvorbe väčšieho množstva styrénu.Bez odstránenia vody vytvorenej v reakcii je maximálny teoretický výťažok 50 %.
Pokiaľ viem, aspoň pokiaľ viem. ak niekto z veľkých ľudí vie niečo iné, prosím, ozvite sa.
 

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
436
Reaction score
663
Points
93
Prečo syntetizovať tieto amíny?

Sú ľahko dostupné, jednoduchšie je kúpiť hotové katalyzátory pre Henryho reakciu.

Ak sú ťažkosti s cyklohexylamínom alebo butylamínom, možno použiť bezvodý octan amónny.
 

handle

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 16, 2023
Messages
104
Reaction score
65
Points
28
Nič nie je ľahko prístupné! Okolo týchto častí ! Govt tak plný strachu. Takže teraz sa rozhodnem buď vyrobiť, (bezvodý octan amónny alebo zriedený vodný metylamín.)
Čo navrhujete?
 
View previous replies…

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,663
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Prečítajte si o tom tému syntézy a časť s komentármi. Vaše otázky už boli položené a zodpovedané.
 
Last edited:

handle

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 16, 2023
Messages
104
Reaction score
65
Points
28
1. Butylamín
2. Cyklohexamín
3. Metylamín
4. (Bezvodý) octan amónny.
5. Nie
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,663
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
5. Nemyslím si to, metylamín pomerne slabá Lewisova báza. Je to len teoretický predpoklad.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,663
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Dobrý deň, neviem presne povedať čo, ale myslím si, že áno.
Áno, ale pripravte sa na nízky výťažok
Ako povedal @HIGGS BOSSON, oplatí sa ich kúpiť. Je to zdôvodnené komerčnou životaschopnosťou vašej syntézy. Budete vyrábať amín z nitrozlúčeniny na redukciu inej nitrozlúčeniny %) Iné syntézy amínov vyžadujú niekoľko reakcií a zaberajú veľa času a činidiel. Napríklad syntéza n-butylamínu.

0FlcyKesxm


tiež potrebujete prístroj na zvýšenie tlaku

Aké vysvetlenie hľadáte? Existuje jasne napísaný návod so zoznamom činidiel, zariadení a manipulácií. Okrem toho sú k dispozícii videá o syntéze! Videli ste niekedy nejaké webové stránky s videom syntézy P2NP? Som si istý - nie. Naozaj nerozumiem vášmu sklamaniu a tomu, čo hľadáte. Potrebujete, aby to niekto syntetizoval namiesto vás a vy ste za to len povedali "Ďakujem"?

 
Top