OTÁZKA o syntéze 4mmc a 3cmc

Jackson

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 19, 2023
Messages
16
Reaction score
8
Points
3
Dobrý deň. Toto úžasné fórum som objavila asi pred 2 mesiacmi a je plné skvelých a užitočných informácií... až mi je ľúto, že som sa neučila chémiu aspoň na strednej škole...
Pozrel som si všetky videá, ktoré sú tu zverejnené.

Chcel by som vyrábať v strednom rozsahu.

Chcem vyrábať 4mmc a 3cmc. Chápem, že postup je rovnaký, jediný rozdiel je v prekurzore, s ktorým začínate?
Pre 4mmc je to 2-bróm-4-metylpropiofenón alias 2b4mp?
2-bróm-3'-chlórpropiofenón alias 2b3c
Kúpil som nejaké laboratórne vybavenie.
Mám miešačku, 3000 ml kadičku a separačný lievik, ale ak to bude potrebné, môžem kúpiť aj niečo iné.



Najjednoduchšia metóda z môjho pohľadu nooba je táto:

Táto metóda sa zdá byť jednoduchá, ale táto metóda je z
4'-metylpropiofenónu a ak si kúpim
2-bróm-4-metylpropiofenón z fóra, budem musieť postupovať len podľa videa od 3:23. Je to tak?

Po 3:23 sa píše: "Bromovaním 4-metylpropiofenónu vzniká 2-bróm-4-metylpropiofenón v benzéne."
Nemôžem nájsť benzén, ale chápem, že toluén je tiež dobrý.
Takže aby som mohol napodobniť video, musím začať toluénom a pridať 2-bróm-4-metylpropiofenón?

tiež.. Nemôžem nájsť kyselinu chlorovodíkovú HCI, ale našiel som kyselinu hydrobrómovú HBr.
Môžem teda použiť toluén namiesto benzénu a HBr namiesto HCI?
.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Dobrý deň, správne
Nie, čítajte pozorne

Nemali by ste napodobňovať video. Musíte pochopiť, čo tam robíte a aké procesy tam prebiehajú. Zaberie to nejaký čas, ale nie je možné naučiť sa všetko pre začiatočníka. Jednoznačne odporúčam, aby ste sa ponorili do každej manipulácie a kroku, rozobrali všetky otázky predtým, ako začnete so syntézou v malom rozsahu.
Prečítajte si a pozrite si aj túto tému. Ak niečomu nerozumiete, vygooglite si to alebo sa pozrite do sekcie Lab FAQ. Je tam všetko, čo potrebujete vedieť na úspešnú syntézu.
 

Jackson

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 19, 2023
Messages
16
Reaction score
8
Points
3
Videl som túto príručku, ale je určená pre veľké
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Aký problém je proporcionálne ho zmenšiť?
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
365
Reaction score
177
Points
43
Normálne je to x10, takže hádam -10
 

Jackson

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 19, 2023
Messages
16
Reaction score
8
Points
3
áno, chcem začať v malom meradle a po niekoľkých úspešných sériách môžem zväčšiť... ale keďže nemám chemické základy vedomostí, chcem skúsiť vyrábať a naučím sa to praxou, dúfam :))
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
365
Reaction score
177
Points
43
Pretrepať a upiecť s dcm ako pokus id povedať v malom meradle

@Netflix má dobrý zápis
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Áno, namiesto benzénu môžete použiť toluén, môžete použiť xylény. kyselina hydrobrómová dáva špecifický produkt, je trochu odlišná od hydrochloridu.
Dôležité je zvoliť dobrý čas na amináciu a dobrú teplotu, približne 2 hodiny 30 minút a približne 60 stupňov (reakciu nemôžete ohrievať priamo, veľmi vhodné je ohrievať ju cez vodný kúpeľ).
 

Jackson

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 19, 2023
Messages
16
Reaction score
8
Points
3
Bolo mi povedané, že preprava metylamínu je v Číne zakázaná.. a že musím používať
Methylamine hcl

Tieto pokyny som našiel tu na bbgate
je to správne?
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Nepáči sa mi myšlienka pokúsiť sa zhromaždiť voľnú bázu metylamínu v malom objeme horúcej vody, pretože zmes obsahuje chlorid sodný, ktorý vytlačí plynný metylamín. Lepšie je zbierať plyn v oddelenej čistej vode alebo v organickom rozpúšťadle.
 

Jackson

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 19, 2023
Messages
16
Reaction score
8
Points
3

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
Hydroxid sodný je potrebný, ak používate metylamín hcl. Správne množstvo je približne 1 kg NaOH na 1 kg BK4 (s malým prebytkom)
 
Top