Question Otázka o dlhodobej stabilite mefedrónu a iných katinónov

Ksalos

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 17, 2024
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Z tohto dokumentu vyplýva, že mefedrón, ako aj iné katinóny sú nestabilné v určitých roztokoch (MeOH, ACN).

Má niekto spoľahlivé informácie o dlhodobej stabilite mefedrónu a iných katinónov mimo roztoku?

Čo sa dá urobiť okrem chladného, suchého, vzduchotesného a svetlom chráneného skladovania na zabezpečenie čo najdlhšej stability?
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
358
Points
63
používajte vysúšadlá. schovajte si tie malé silikagélové balíčky a vložte ich k svojim sračkám. nikdy som to nerobil s mefedrónom, ale funguje to na huby lol

farebné alebo nepriehľadné sklo ho môže chrániť pred svetlom viac ako obyčajné sklo. možno skúsiť jantárové sklo? je špeciálne vyrobené na ochranu vecí pred svetlom :3

príliš by som sa nebál, pokiaľ vykonáte štandardné opatrenia, malo by to byť v poriadku. afaik je mefedrón relatívne stabilný
 

Ksalos

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 17, 2024
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Ospravedlňujem sa, že som taký neodbytný, ale našiel som toto vlákno, ktoré naznačuje, že mefedrón by mohol podliehať degradácii ako metylón a metakatón:

Nemám dostatočné vedomosti z chémie, aby som si sám spoľahlivo preskúmal body.

Dlhodobá stabilita je pre mňa naozaj dôležitý bod, pretože rád zbieram svoje chemikálie a zvyčajne ich neberiem veľmi často.

Chcel by som si dať poriadne množstvo mefedrónu na dlhodobé skladovanie (možno 10 rokov+) a bolo by naozaj zlé, keby som skončil s kopou nepoužiteľného odpadu.
 
Last edited:

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
358
Points
63
Prečítal som si príspevok, ktorý ste poslali! tu je niekoľko užitočných odpovedí:

"Iní navrhli, že mefedrón uzavretý vo vzduchotesnom vrecku so zipsom (môj návrh je použiť dve vrecká a v oboch prípadoch vytlačiť všetok vzduch) možno skladovať dva roky (príspevok Mony Lisy) bez straty účinnosti. Skladujte vo vzduchotesnom prostredí bez vlhkosti."

"Nedávno som dokončil dávku metylonu starú 4 roky a bola rovnako dobrá ako pri prvom nadobudnutí. Skladovaný v tenkom zipsoku pri izbovej teplote v tme a suchu."

"Na inom pomerne známom fóre je niekto znalý chémie, kto naznačuje, že mefedrón aj metylón by mali byť pomerne stabilné, keďže sú to bk-ketóny, hoci je to len domnienka. Povedal, že "väčšina fenetylamínov má dlhú životnosť, ak sa uchováva na suchom a tmavom mieste (napríklad roky!)"... ale kto vie. Ja som však našiel metylón starý viac ako dva roky, ktorý bol stále účinný a bol len uskladnený v uzavretom plastovom vrecku pri izbovej teplote, hoci mimo dosahu svetla. Všimla si však mierne zhoršenie účinnosti u niektorých starých neodoviek a liehovín prvej generácie zo začiatku roka 2007, čo by mohlo naznačovať určitú degradáciu mefedrónu (ich hlavnej údajnej záhadnej zložky)..."

ak dokáže prežiť 2-4 roky v zasranom vrecku na zips (ik jedna z odpovedí hovorila o metylóne, ale nemyslím si, že by mefedrón degradoval oveľa rýchlejšie), myslím, že budeš v pohode, ak ho vložíš do vzduchotesnej jantárovej sklenenej nádoby a hodíš tam nejaké balíčky silikagélu. skladuj ho na chladnom mieste s veľmi malým množstvom svetla ofc.
 
Top