Otázka - rekryštalizácia

noMercyy

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 21, 2023
Messages
2
Reaction score
1
Points
3
Môže mi niekto vysvetliť, prečo sa 3cmc po rekryštalizácii v krátkom čase objaví biely a ako môžem získať trvalé kryštály skleneného vzhľadu? skúšala som v ipa, acetóne a len vo vode. Výsledky sú veľmi uspokojivé, ale to, že sa vyskytuje biela v priebehu času, je hlavný problém. Ďalším problémom sú hnedasté škvrny na vrchnej časti kryštálov. Má niekto riešenie/radí mi niekto? Prečítal som celú tému o kryštalizácii 4mmc a nenašiel som žiadnu pomoc.
 

azides

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 5, 2024
Messages
48
Reaction score
9
Points
8
Prvá. Použili ste filtračný papier a filtrovanie, aby ste najprv odstránili všetky vlasy a nečistoty?

Po druhé. Ako rýchlo robíte rekryštalizácie? Všimol som si, že keď zvyčajne pracujete s amínmi alebo dokonca 4mmc. Po viacerých rekryštalizáciách na konečnej môžu byť biele. Ale prejsť z cukru na sklo. Idem pomaly. Ako týždne/mesiace ..

Ps Tiež som robil viacnásobné rekryštalizácie z dh20, ako aj bolo takmer vidieť mdma.solute bol číry koncentrovaný... rekryštalizácie po v acetóne alebo etanole hnedá znovu objavila... berte to, čo chcete s amínmi
 

AgamemnonFromTroy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 19, 2024
Messages
75
Reaction score
49
Points
18
K tomu by som chcel ešte niečo dodať. Z mojich experimentov som si všimol, že 4mmc má tendenciu váhavo sa zrážať a kryštalizovať, čo môže byť spôsobené prebytkom metylamínu alebo inými produktmi z vedľajších reakcií, ale tak či onak som z nejakého dôvodu zistil, že ponechanie na chladnejšom mieste, ako je chladnička, podporuje kryštalizáciu
 

azides

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 5, 2024
Messages
48
Reaction score
9
Points
8
Ale keď idem pomaly, robí to jasné veľké kamene
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
Zvyšky kryštalizačného roztoku zaschnú na kryštáloch, a preto sa vykryštalizujú zvyšky produktu vo forme malého povrchového prášku. Na úplné odstránenie kryštalizačného roztoku musíte dôkladne opláchnuť kryštály suchým acetónom. Acetón by mal byť veľmi studený, aby sa zabránilo rozpusteniu povrchu kryštálov. Vysušenie kryštálu bude lepšie v podmienkach vákua (na príklade použitia exsikátora)
 
Top