Otázka týkajúca sa optického rozlíšenia

kitchenchemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 17, 2023
Messages
13
Reaction score
5
Points
3
Po prvé: áno, prehľadal som fórum a prečítal vlákna o postupe. Teraz hypoteticky, povedzme, že by ste mali prítomné izoméry l aj d, pričom by bol prítomný ďalší achirálny izomér... ako by tento achirálny izomér ovplyvnil postup/výsledky rozlíšenia?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,663
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Dobrý deň, o akej látke hovoríte?
 

kitchenchemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 17, 2023
Messages
13
Reaction score
5
Points
3
Môžeme povedať, že je to len kuriozita? Scenár typu "zaujímalo by ma, čo by sa stalo, keby..."?
 
View previous replies…

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,663
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Každá látka má vlastné chirálne centrum (centrá), a teda rôzny počet izomérov.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
281
Points
63
Obávate sa "mezo" formy, ako napríklad v prípade kyseliny vínnej? Je to najbližšie, na čo môžem extrapolovať vašu otázku...
 

kitchenchemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 17, 2023
Messages
13
Reaction score
5
Points
3
nerád pridávam podrobnosti, pretože bez ohľadu na fórum sa vždy vyskytne obrovská hádka a vlákno sa dostane na vedľajšiu koľaj..... ale AKO MYSLITEĽNÝ EXPERIMENT, ak by ste mali racemický meth a n-izopropylbenzylamín (achirálny), ako by prítomnosť n-iso ovplyvnila optické rozlíšenie. tiež, dve rýchle odbočky, keďže sa chystám zistiť, bez ohľadu na.... napriek tomu, že je technicky polárna, je dcm prijateľným rozpúšťadlom pre konjugovanú bázu? a existuje pomer pre množstvo kyseliny vínnej k voľnej báze? alebo je akékoľvek množstvo nad DOSTATOK prijateľné? Mám tieto otázky aj po roku a pol, čo sa to snažím vyriešiť. a pravdupovediac, som si dosť istý, že poznám odpoveď...., ale nechcem opakovať chyby, ktoré som urobil počas najhoršej (a mojej prvej) extrakcie a/b na svete (ak sa ma opýtate, vysvetlím vám to), chcem si to ujasniť skôr, ako začnem.... Pozor, ak odpoviete na jednu otázku, pravdepodobne sa vás začnem pýtať na všetky otázky, ktoré som kedy mal v súvislosti s chémiou...
 
Last edited:

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
281
Points
63
Dobré ráno, ešte som nemal kávu... Myslím, že potrebuješ stavebnicu s paličkami a guľôčkami, aby si si to mohol vyriešiť sám
 

kitchenchemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 17, 2023
Messages
13
Reaction score
5
Points
3
Takže mi hovoríte, aby som si to vyriešil sám? A ja neviem, ako používať stavebnicu s paličkami a guľôčkami, ani neviem, ako by mi to pomohlo. nemám na to vzdelanie ani prostriedky, ale som tu, aby som sa učil od ľudí, ktorí to vedia. takže bez urážky, ale ak je vaša odpoveď na moju otázku ""choďte sa hrať s hračkami"", prosím, vôbec nestrácajte môj čas odpoveďou. nie som hlúpy a rád sa učím. ale nehodnotím povýšenecké odpovede.

BTW, ak som zle pochopil vašu odpoveď, tak sa vám úprimne ospravedlňujem.
 
View previous replies…

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
281
Points
63
Zorientovať sa sám je najkonštruktívnejší spôsob učenia, vaša otázka je pre mňa dosť nejasná, takže sa ospravedlňujem za to, že ste ju takto hodili. "Hračka" s paličkou a loptičkou sa s veľkým úspechom používa vtedy, keď zložitosť otázky týkajúcej sa molekulárnej štruktúry prekoná priestorový obraz, ktorý si dokážete predstaviť, a je to dosť edukatívne, keďže to bolo vymyslené na prvom mieste. Dá sa tiež ľahko improvizovať z plastelíny alebo hliny a špáradiel. Nechcel som sa vás nijako dotknúť. S láskavým pozdravom!
 

kitchenchemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 17, 2023
Messages
13
Reaction score
5
Points
3
potom sa ešte raz ospravedlňujem za urážku. nemám čas ísť sa učiť všetky základy, ktoré potrebujem. ospravedlňujem sa za to, ale chystám sa založiť asi 35 g racemickej drogy a ak by som rád dostal odpoveď na pár otázok, než pôjdem pridať lúh.... a súhlasím s tým, že sa človek zorientuje sám, ale keďže som dosť na mizine, naozaj nechcem omylom znova spláchnuť 130 dolárov.... (spýtajte sa ma na prvý a/b, ktorý som robil, ak chcete počuť nejaké hlúposti....)
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
281
Points
63
Všetci sme tu, aby sme vám pomohli, ak by sa zdalo, že veci medzi nami dvoma začali zle, sľubujem, že sú tu kompetentnejší ľudia, ktorí vám pomôžu. Teraz, skôr ako budem presne vedieť, čo máte na mysli, môžem sľúbiť, že väčšina reakčných zmesí, ktoré vykazujú známky zlyhania, môže byť v skutočnosti obnoviteľná v menšej než požadovanej miere. Chemický spôsob je vykonávať v malom meradle to, čo chcete robiť v prípravnom meradle, takže skúmavka je prvá, aj keď môžete predpokladať, že izolácia produktu nie je skutočným účelom, preto by ste mali investovať len také množstvo, ktoré si môžete dovoliť stratiť výmenou za získané poznatky týkajúce sa správania reaktantov. Rozlíšenie chirálnych molekúl nie je pre začiatočníkov priateľské a myslím, že nie som jediný s týmto názorom. Mal som svoj dobrý podiel na frustrácii z tohto druhu práce, takže sa vyhýbam tomu, aby som bol oslom, ktorý vás povzbudzuje, ani tým, ktorý odrádza. Prosím, vymyslite jasný postupový zápis (áno, to je opäť ten pedagóg vo mne) a ja sľubujem, že ho s vami podrobne prediskutujem. Vykonanie niekoľkých teoretických pokusov je konštruktívna prax, ktorá sa zhmotní v profesionálnejšom vás, ktorý získate vyššie výnosy a dostanete produkt z akéhokoľvek hnedého slizu niekedy v budúcnosti.
Pán Boh zaplať za šťastie a veľa úspechov!
 

kitchenchemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 17, 2023
Messages
13
Reaction score
5
Points
3
.....i bude zaznamenávať úsilie večerov v nádeji, že spätne nájdem svoje chyby, ale čas nie je na mojej strane pri tomto konkrétnom úsilí. ešte raz ďakujem za váš čas.
 
Top