Question Otázky smerom k čínskym dodávateľom

blacky2340

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 28, 2023
Messages
37
Reaction score
26
Points
18
Nákup z Číny teoreticky znie úžasne, odhliadnuc od dlhších dodacích lehôt. Teraz mám niekoľko otázok.
  1. Čo znamená mať sklad v Poľsku alebo v iných krajinách?
    Povedzme, že si chcem objednať kontrolovanú látku, ako je borohydrid sodný alebo pregabalín, na adresu v Poľsku.
    Ako to funguje po dokončení platby? Odošlete výrobok z Číny do uvedeného skladu pre tento príklad v Poľsku a opätovne ho zašlete na adresu zákazníka v tuzemsku, alebo je výrobok už v Poľsku a zasiela sa priamo zákazníkovi?
  2. Kto je zodpovedný za colné konanie pri vstupe zásielky do Európskej únie do uvedeného skladu? Zákazník alebo predajca?
  3. Pri prevzatí výrobku sa považuje za zásielku z Číny alebo za zásielku z Poľska?
  4. Vnútroštátna preprava z Poľska do Poľska nepredstavuje takmer žiadne riziko, hoci preprava z Číny do Poľska áno. Nepredstavuje nákup od čínskeho predajcu žiadne riziko, keďže výrobok je odoslaný z domáceho skladu?
  5. Kto sa postará o prípadné dovozné dane?
  6. Čo presne je domáci sklad? Vlastníte súkromný sklad v uvedenej krajine alebo si prenajímate priestor vo verejnom sklade? Príklad, napríklad fotografia alebo adresa, by veľa objasnil
  7. Vezmite si napríklad whwingroup Jeissychem621. Reklama na miestne zásobovanie Poľska. Znamená to, že môžem zadať objednávku a dostať vnútroštátnu zásielku z Poľska na svoju poľskú adresu bez rizika, že sa zásielka stratí alebo bude zabavená, a všetko, čo súvisí s dovozom z Číny do Európy, sa ma netýka. Mám pravdu?

    Tieto otázky kladiem preto, aby som jasnejšie pochopil proces predtým, ako sa pokúsim objednať od čínskeho dodávateľa. Viem, že vy, chlapci, číhate na každé vlákno, aby ste si urobili reklamu, tak prosím urobte to isté aj tu a dúfam, že mne a ostatným, ktorí uvažujú o objednávke z Číny, všetko objasníte. ❤️
 

flyrc

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Sep 19, 2023
Messages
167
Reaction score
90
Points
28
Deals
18
Hello Sir:
v prvom rade som poctený, že ste ma zaradili do zoznamu čínskych dodávateľov, rád s Vami budem diskutovať o týchto otázkach a každému podám potrebné vysvetlenia, nasledujúce informácie sú len ako pohľad nášho tímu a nie sú namierené proti žiadnej spoločnosti alebo jednotlivcovi:
1. Poľské sklady alebo zahraničné sklady v iných krajinách znamenajú, že dodávateľ prepravuje tieto lokálne kontrolované výrobky, ako je Prebutaline atď. z Číny do týchto verejných skladov a potom ich zasiela zákazníkovi, keď ich zákazník potrebuje prostredníctvom špeditéra verejného skladu. Samozrejme, že to má výhodu v tom, že sa zabezpečí rýchle dodanie, ale zároveň je potrebné zvážiť určité bezpečnostné otázky, pretože, ako ste povedali, mnohé z týchto látok sú lokálne kontrolované, takže ak jeden zo zahraničných skladov dodávateľa skontrolujú orgány alebo ak je zákazník (príjemca), ktorému dodávateľ odoslal tovar zo zahraničného skladu, zatknutý alebo sa vyskytnú nejaké bezpečnostné otázky, znamená to, že všetci odberatelia, ktorí odoslali tovar cez tento sklad, budú vystavení riziku, že ich tovar bude skontrolovaný alebo bude odoslaný do skladu dodávateľa. Ak jeden zo zahraničných skladov dodávateľa skontrolujú orgány alebo ak je zákazník (príjemca) zásielok dodávateľa zo zahraničného skladu zatknutý alebo sa vyskytne nejaký bezpečnostný problém, znamená to, že všetci kupujúci, ktorí odosielajú tovar cez tento zahraničný sklad, sú vystavení riziku, že budú skontrolovaní alebo im bude účtovaný poplatok, čo je bezpečnostné riziko, ktoré je potrebné zvážiť.
2. Pokiaľ ide o colné odbavenie, bez ohľadu na to, či je tovar odosielaný cez zahraničný sklad alebo nie, predávajúci je zodpovedný za colné odbavenie všetkého tovaru (s výnimkou niektorých špeciálnych krajín, ako je Kuvajt, Saudská Arábia atď.)
3. Bez ohľadu na to, či je tovar zasielaný z poľského skladu alebo priamo z Číny, väčšina tovaru je vyrobená v Číne, rozdiel je v tom, že tovar zasielaný z poľského skladu je doručený priamo miestnou poštou, zatiaľ čo tovar zasielaný z Číny musí zvyčajne najprv doraziť do tretej krajiny v Európskej únii a potom ho prepravca v tretej krajine prepošle na doručenie na vašu miestnu poštu, čo bude trvať dlhšie.
4. Nemyslím si, že preprava z Poľska do Poľska nie je riziková a preprava z Číny do Poľska môže byť nebezpečná. Pretože napríklad Premarin, ktorý ste spomenuli, je v Číne legálna látka, ale keď sa dostane do poľského skladu, je to kontrolovaný kontraband, ako som už spomínal, nie je bezpečné skladovať veľké množstvá kontrabandu v Poľsku, nemyslím si, že je to bezpečné, po kontrole tohto skladu úradmi sú všetci kupujúci ľahko vystopovateľní a vystavení určitému riziku, ale bezpečnejšie je posielať tovar priamo z Číny (vo všeobecnosti). Naopak, bezpečnejšie je posielať tovar priamo z Číny (zvyčajne dodávateľ zamaskuje tovar podľa potreby a predloží príslušné dokumenty), pretože pre colné orgány EÚ je veľmi ťažké určiť desiatky tisíc balíkov označených ako legálne výrobky patriace kupujúcemu.
5. V záujme bezpečnosti sa čínske výrobky zvyčajne dovezú z tretej krajiny v Európskej únii a potom ich tretia krajina odovzdá miestnemu dopravcovi na prepravu na adresu určenú kupujúcim, takže dovoznú daň vyberie tretia krajina.
6. Všetky domáce sklady, ktoré sú prenajatými verejnými skladmi, môžu výrazne ušetriť čas prepravy, ale ako som už povedal, budú sa stretávať s určitými bezpečnostnými problémami, môžete požiadať iných dodávateľov, ktorí si prenajímajú zahraničné sklady, o niekoľko fotografií skladov.
7. Nemyslím si, že budete bezpečnejší, ak budete posielať z miestneho skladu, môžete sa odvolať na predchádzajúcu akciu osobitnej kontroly EÚ, myslím si, že posielanie z miestneho skladu je nebezpečnejšie a ľahšie sledovateľné orgánmi, samozrejme, je to len môj osobný názor.
Okrem toho: Dúfam, že všetci ľudia sa racionálne pozrú na veci týkajúce sa prepravy zo zámorského skladu, podľa vlastnej aktuálnej situácie si vyberú spôsob prepravy, každý spôsob má svoje výhody a nevýhody, pokiaľ ide o čas, zámorský sklad je rýchlejší, ale bezpečnosť zásielky z Číny do tretej krajiny v Európskej únii a potom sa prepošle do krajiny príjemcu, bude menej pravdepodobné, že bude sledovaná, nebude čeliť orgánom prekvapivej kontrole skladov a takémuto riziku.
V prílohe je číslo sledovania zásielky do Poľska a správy o kontrolných aktivitách orgánov EÚ v predchádzajúcom období (keď sme zásielku pozastavili), dúfam, že všetci sú v bezpečí a majú veselé Vianoce!
Bezpečnosť na prvom mieste

IY0Jb6aO1v

 
Last edited:

blacky2340

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 28, 2023
Messages
37
Reaction score
26
Points
18
Ďakujem vám za objasnenie každej mojej otázky s dodatočným stanoviskom. Teraz si môžem oveľa jasnejšie vybrať, odkiaľ si zaobstarám chemikálie. Obrovská úcta za to, že ste si našli čas a všetko napísali, som si istý, že ste všetko objasnili nielen mne, ale aj mnohým ďalším ľuďom.
 

flyrc

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Sep 19, 2023
Messages
167
Reaction score
90
Points
28
Deals
18
Áno, nemáte za čo, priateľ môj, toto je problém mnohých ľudí a ako čínsky dodávateľ je potrebné zdvorilo odpovedať na otázky, ktoré kladiete ,nastolili ste túto otázku a myslím si, že je dôležité, aby som vám a tým, ktorí sa obávajú tohto problému, poskytol svoj názor a to, čo viem o zahraničných skladoch a preprave, ako by som mal!
 

rampage

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 9, 2024
Messages
51
Reaction score
33
Points
18
odporučí niekto dôveryhodného predajcu v sekcii reagencií pre kyselinu glycidovú bmk
 
Top