Odporúčanie, ako destilovať kyselinu sírovú

blockchain

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 2, 2024
Messages
31
Reaction score
20
Points
8
Plánujem si objednať 32-dielnu destilačnú súpravu Vevor na destiláciu kyseliny sírovej. Nejaké tipy, čo by som ešte potreboval?
Možno vákuovú pumpu a studenú pascu?

Každý obchod s laboratórnym vybavením v EÚ by bol rád.
Potrebujem si objednať veľa vecí, aby som mohol začať pracovať v laboratóriu.
 

pekonias

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 26, 2024
Messages
1
Reaction score
2
Points
3
Súpravu Vevor som použil na destiláciu kyseliny sírovej na balkóne. Osvedčila sa ako trvanlivá. Použila som 2l banku s ohrievacím plášťom (Musí byť schopná ísť na 400 C). Destilujte 1,8 l kyseliny batériovej alebo bazénovej so zníženým pH, ktorá obsahuje H2SO4. Najprv vyjde voda (obsahuje ~1 % H2SO4). Musíte neustále zvyšovať výkon ohrievača, pretože zvyšný roztok sa stáva koncentrovanejším s H2SO4. Keď vo varnej banke zostane 90 % H2SO4, koncentrácia H2SO4 na výstupe sa rýchlo zvyšuje, až kým sa nedosiahne koncentrácia azeotropu. V bode 90 % začnite zbierať kyselinu do niekoľkých kadičiek. Všimnite si, že zozbieraná kvapalina sa zahrieva, keď sa H2O a kyselina v kadičke znovu zmiešajú. Keď sa nová frakcia pri prechode do novej kadičky už nezohrieva, viete, že ste zozbierali maximálnu koncentráciu H2SO4. Nepoužívajte vákuovú destiláciu ani frakcionačnú kolónu! Sklo je už v kondenzátore vystavené vysokému namáhaniu, pretože pary s teplotou výrazne vyššou ako 300 C sú kondenzované chladiacim médiom. Pre istotu napustite do kondenzátora teplú vodu a vždy majte medzi sebou a prístrojom fyzický štít.

Pokiaľ ide o vybavenie, skontrolovali ste Amazon alebo e-bay?
 
Top