Odstránenie farbiva z červenej/modrej nafty oslobodenej od dane.

rickyrick

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 17, 2021
Messages
91
Reaction score
48
Points
18
Dobrý deň, odstraňovanie farbiva z nezdanenej nafty v týchto časoch zvyšovania cien plynu by mohlo byť potenciálne veľkým ziskom, ak by sa vykonávalo v priemyselnom meradle.
Odstránenie farbiva by malo byť celkom jednoduchým procesom, ktorý by prebiehal cez vákuovú filtráciu s použitím oxidu kremičitého alebo aktívneho uhlia.
Takto.
Počul som aj o použití kyselín na chemické bielenie nafty.Čo by bolo uskutočniteľnejšie?
A posledný a pravdepodobne najväčší problém je, že vlády dávajú do tejto nafty značky, ktoré sa aktivujú po pridaní nejakého činidla a používajú ich colníci/daňovníci.
Takže ak má niekto nejaký postreh,nápad ako by vyzerala realizovateľná prevádzka v priemyselnom meradle môžete sa tu vyjadriť.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,735
Points
113
Deals
1
Vhodným adsorbentom je granulované aktívne uhlie (BGAC), ktoré je na báze uhlíka.
Tartrazín je druh matrice, ktorú vyrába spoločnosť Morgan Chemical Company; Medzi ďalšie činidlá, ktoré možno použiť, patrí kyselina fosforečná (H3PO4) a zriedená kyselina chlorovodíková (HCL) a hydroxid sodný (NaOH). Preto by pridanie uvedených roztokov spôsobilo odfarbenie červeného farbiva z nafty
 
Last edited by a moderator:

rickyrick

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 17, 2021
Messages
91
Reaction score
48
Points
18
Ďakujem za príspevok. je veľmi cenný. po odfarbení uvedenými roztokmi sa vrstvy paliva a roztoku oddelia alebo ich treba extrahovať nejakým rozpúšťadlom?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,735
Points
113
Deals
1
Musíte ho odfiltrovať vákuom cez bavlnený alebo papierový filter. Skúste a povedzte tu, čo je najlepšie pre.
 

Jamroz

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 16, 2022
Messages
16
Reaction score
2
Points
3
môj priateľ pracuje v rafinérii a povedal mi, že do paliva sa pridáva nové farbivo(SUDAN) a je ťažké zbaviť sa farby. mám takéto palivo, môžem sa pokúsiť odfarbiť len vám poviem ako
 

rickyrick

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 17, 2021
Messages
91
Reaction score
48
Points
18
Áno, počul som. v palive majú aj markery, ktoré reagujú s kvapkou činidla, aj keď je odfarbené. ak by váš priateľ mohol poskytnúť čo najviac informácií, bolo by to super.
 

woohoo

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 21, 2022
Messages
56
Reaction score
22
Points
8
Získate nejaký zisk z veľkoplošného čistenia nafty?:unsure:
Mám na mysli, že nezdanená nafta je približne o 0,5 USD lacnejšia ako bežné palivo, oplatí sa to?
A pokuty sú za tento trestný čin vysoké. Počul som o 1000 dolároch za jednu palivovú nádrž.
 
Last edited:

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
201
Reaction score
66
Points
28
To je veľmi dobrý postreh. Oplatí sa to len pri obrovskom rozsahu, napríklad pri predaji typu 20-tisíc 50-tisíc galónov denne. A to musí byť badateľné, pretože by bolo potrebné túto naftu prepravovať a spracovávať, aby sa odstránilo farbivo, čo by pri takomto rozsahu vyžadovalo továrenské nastavenia.

Podľa mňa to za to nestojí.
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
365
Reaction score
177
Points
43
Jeden múdry muž raz povedal.........cat vrh
 
Top