Extrakcia salvinorínu zo Salvia Divinorum

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1

Výroba tinktúry
VxJqp2a960

Ak máte 100 gramov sušených listov Salvia divinorum, môžete si vyrobiť štyri až päť uncí silnej tinktúry. List môžete pomlieť v malom elektrickom mlynčeku na kávu. Je veľmi dôležité, aby bol list jemne pomletý na konzistenciu podobnú múke. Ak list nebude dostatočne jemne poprášený, táto rýchla metóda extrakcie pomocou 99 % izopropanolu nebude dostatočne účinná. Keď je list šalvie jemne poprášený, vezmite všetok prášok a vložte ho do nádoby, ktorá sa dá uzavrieť, zalejte 99 % izopropanolom, zakryte ju, pretrepávajte aspoň päť minút a počkajte, kým sa čiastočky listu usadia.

Keď sa všetky lístky usadia na dne nádoby, vylejte izopropanol (ušetrite ho) a nalejte do nej ďalší izopropanol. Pretrepte, usadite a vylejte izopropanol s rovnakým materiálom ešte trikrát, celkovo štyrikrát. Potom práškový list ešte aspoň dvakrát premyte čerstvým rozpúšťadlom, aby sa vymylo čo najviac starého rozpúšťadla obsahujúceho salvinorín. Po ukončení zberu všetkého izopropanolu z extrakcií ho spojte do jednej misky alebo plytkej nádoby a nechajte odstáť cez noc. Hoci ich možno nebudete vidieť, v alkohole bude plávať veľa jemných častíc. Tieto častice sú triesloviny a iné jemné usadeniny z listov a sú také jemné, že môže trvať až šestnásť hodín, kým sa všetky usadia z tekutiny. Niektorí ľudia pred extrakciou alkoholom radi premyjú listy vodou, aby odstránili väčšinu trieslovín. Neodporúčam umývanie listov vodou, pretože hoci salvinorín nie je rozpustný vo vode, profesionálny chemik vykonal testy, na základe ktorých zistil, že umývanie vodou môže z listov odstrániť až tretinu salvinorínu, že v listoch je niečo, čo umožňuje vyplavenie salvinorínu, aj keď je inak vo vode nerozpustný.

Keď skončíte s odstraňovaním všetkých častíc listov zo všetkých zozbieraných izopropanolov do jednej nádoby, ďalším krokom je počkať, kým sa z tekutiny usadia ultrajemné usadeniny tanínu. Umiestnite nádobu
L7wN4Vvurs
so zeleným izopropanolom na tmavé miesto mimo dosahu svetla aspoň na osem hodín, aby sa väčšina usadenín usadila na dne nádoby. Možno si nemyslíte, že tieto jemné usadeniny tam sú, ale po niekoľkých hodinách, keď sa začnú zhromažďovať na dne nádoby, uvidíte, čo mám na mysli. Je dôležité, aby ste zelený izopropanolový extrakt počas čakania umiestnili do tmy, pretože svetlo môže v alkohole interagovať so salvinorínom a zničiť časť vašej výťažnosti.

Po tom, čo ste dali dostatok času na usadenie väčšiny trieslovinových usadenín, pomaly prelejte tekutinu do inej nádoby a nechajte za sebou všetky usadeniny, ktoré klesli na dno prvej nádoby. Teraz nechajte druhú nádobu stáť ďalších osem hodín v tme, aby ste zistili, či z nej nevypadne viac usadenín. Po usadení opäť pomaly odlejte zelený izopropanol, pričom dávajte pozor, aby ste na dne nechali hnedý alebo zeleno sfarbený prášok. Ak necháte usadeninu vypadnúť osem hodín cez noc, odstráni sa väčšina usadenín a trieslovín, ktoré vypadnú z alkoholu, ale ak necháte usadeninu sedieť celých 16 hodín, zabezpečíte, že vypadne všetka usadenina. Odstránenie usadeniny v dvoch alebo troch krokoch bude jednoduchšie, pretože som zistil, že aj keď ste opatrní, časť usadeniny sa pri každom pokuse o oddelenie preleje rozpúšťadlom. Pri použití tejto metódy nie je potrebné robiť špeciálne filtrovanie. Vyskúšal som papierové aj látkové filtrovanie rozpúšťadla po extrakcii a zdá sa, že jemné častice sa vždy dostanú cez filter. Najlepší spôsob, ako odstrániť jemné usadeniny, je jednoducho ich nechať usadiť. Použitie papierových kávových filtrov alebo bavlnenej látky na odstránenie usadenín má potenciál odstrániť aj salvinorín, najmä pri použití látky, pretože nasiakne časť rozpúšťadla obsahujúceho salvinorín.

Po odstránení väčšiny usadenín s nepríjemnou chuťou môžete teraz odpariť všetok izopropanol, zoškrabať čierno vyzerajúci voskový extrakt a úplne ho rozpustiť vo vysoko odolnom pitnom alkohole. Na tento účel je ideálny 95 % (190-percentný) Everclear, ale použil som aj 75,5 % (151-percentný) Everclear (Ethanole, EtOH). Ak ste extrahovali zo 100 gramov sušeného listu s priemernou silou, mali by ste byť schopní z extraktu vyrobiť aspoň ~118 ml (4 unce) tinktúry s vysokou silou a až ~177 ml (6+ uncí), ak má váš list vyšší obsah salvinorínu ako priemerný list, v závislosti od toho, aký kvalitný je váš list. Obsah salvinorínu v listoch Salvia divinorum sa môže pohybovať od približne 2 do 4 mg na jeden sušený gram, hoci 4 mg na gram sú nezvyčajne vysoké. Za priemerný považujem list s obsahom 2 až 2,5 mg na gram sušeného listu.
Ygft7FzexV
Salvinorín A (divinorín A):
Bod varu: 760 pri 760 mm Hg;
Bod topenia: 235-238 °C;
Molekulová hmotnosť: 432,469 g/mole;
Hustota: 1,3±0,1 g/ml;
Číslo CAS: 83729-01-5.

Ďalšie kroky na výrobu vysokokvalitnej tinktúry

Po úplnom odparení všetkého extrakčného rozpúšťadla ho možno zoškrabať a rekonštituovať s pitným alkoholom, čím sa získa veľmi tmavá a možno drsná tinktúra, ktorá však bude veľmi účinná. Ak chcete vyrobiť tinktúru lepšej chuti, môžete väčšinu čierneho vosku odstrániť pomocou benzínu. Ak sa chystáte urobiť tento krok navyše, môžete do extrakčnej nádoby jednoducho naliať trochu čistej nafty, zoškrabať všetok extrakt a všetko (naftu aj s extraktom) umiestniť do úzkej sklenenej nádoby. Väčšinu vosku z extraktu vymyjete benzínom, v ktorom salvinorín nie je rozpustný. Po polhodine alebo dlhšej dobe usadzovania častíc odstráňte ťažký benzín, pričom na dne zostane surový extrakt, ktorý sa usadil, nalejte viac čerstvého ťažkého benzínu a počkajte ďalšiu polhodinu alebo viac, kým ho opäť vylejete. Po niekoľkých takýchto premytiach bude surový extrakt na dne nádoby čoraz svetlejší. Keď extrakt už nemá tmavočiernu farbu a zosvetlí na zelenú farbu borovicového ihličia, môžete prestať premývať naftu a surový extrakt vysušiť. Zo suchého extraktu by sa mal odstrániť dostatok vosku, aby bol tmavozelený. Textúra sušeného extraktu by mala byť suchá, zrnitá látka, ktorá sa dá rozdrviť lyžičkou. Neznepokojujte sa, ak má po vysušení na povrchu tenkú tmavočiernu kôru, pretože je to normálne. Na vrchu budete mať malú, tenkú vrchnú čiernu kôru, ale táto vrstva by mala byť taká tenká, že po úplnom vyschnutí bude mať hrúbku asi ako kúsok kopírovacieho papiera. Pri drvení extraktu by sa táto vrchná vrstva mala dôkladne premiešať s tmavozeleným salvinorínom do takej miery, že v prášku už vôbec neuvidíte žiadnu čiernu farbu, len tmavozelený prášok. Keď je extrakt úplne suchý a nezostáva v ňom absolútne žiadny náznak ani zápach nafty, môžete ho rekonštituovať pitným alkoholom. Zistil som, že týmto krokom získate tinktúru, ktorá je mimoriadne kvalitná a rovnako dobrá ako tá najlepšia, ktorá je dostupná na komerčnom trhu, možno dokonca silnejšia. Extrakt je dostatočne silný na to, aby ste ho mohli rozpustiť v 151-percentnom liehu Everclear a stále z neho vyrobiť veľmi účinnú tinktúru, hoci rozpustiť ho v 98 % liehu by bolo ešte lepšie.

Poznámky
E8iT4j0dYM

Ak ste extrahovali zo 100 g listov, ktoré obsahujú približne 2,5+ mg salvinorínu na gram listov, mali by ste byť schopní vyrobiť aspoň päť uncí silnej tinktúry, ktorá obsahuje takmer 1,5 mg salvinorínu na ml alkoholu. To je viac ako väčšina komerčných tinktúr. Ak je to možné, na rozpustenie tmavého voskového extraktu použite 95 % (190-percentný) alkohol, pretože vďaka alkoholu s vyšším obsahom alkoholu bude tinktúra účinnejšia. Taktiež tmavé chlorofyly z extrakcie urobia tinktúru oveľa účinnejšou ako bez nich, pretože vosk jednak zvyšuje množstvo salvinorínu, ktoré dokáže alkohol udržať, a tiež zvyšuje sublingválnu absorpciu salvinorínu. Tinktúra Salvia divinorum nepotrebuje na svoju účinnosť toľko chlorofylov ani čierneho vosku, ktoré sa v nej budú nachádzať po použití tejto hrubej extrakčnej metódy. Takto vyrobená tinktúra bude mať silnejšiu chuť ako tá, ktorú si môžete kúpiť u väčšiny predajcov, ale vaša tinktúra bude veľmi silná a mala by veľmi dobre fungovať.

Alkoholová tinktúra nedokáže udržať veľmi veľa salvinorínu, pri izbovej teplote len asi 1,5 mg na ml tekutiny. Mohlo by to byť o pár desatín mg na ml viac, takže ma nedržte za tento údaj. Ľudia, ktorí vyrábajú tinktúry Salvia divinorum, nechcú, aby salvinorín z tekutiny vykryštalizoval, preto ju nenakladajú na maximum, ktoré dokáže udržať, pretože pokles teploty len o 20 stupňov by mohol spôsobiť, že časť salvinorínu vypadne ako tuhá látka. Na tinktúru zo šalvie musíte použiť čo najvýkonnejší alkohol a nechcete použiť čistý salvinorín len s alkoholom, pretože zlúčeniny v zelených chlorofyloch z listov šalvie napomáhajú sublingválnemu vstrebávaniu. Zlúčeniny tmavého chlorofylu v alkoholovej tinktúre umožnia alkoholu s vysokým obsahom alkoholu udržať viac salvinorínu na ml tekutiny, ale tento účinok je dominantnejší pri alkohole, ktorý má v sebe veľmi málo vody. Na výrobu tinktúry by bolo najlepšie použiť alkohol, ktorý má takmer 98 %, tak by bola oveľa účinnejšia v porovnaní s použitím 151-percentného alkoholu Everclear, ktorý má takmer 25 % vody.

Tento proces si vyžaduje, aby bol list čo najjemnejšie poprášený, aby bol dostatočne účinný na krátke pretrepaní a namočení. Ak pretrepete nádobu s práškovým listom a izopropanolom celkovo štyrikrát po dobu aspoň piatich minút (medzi tým necháte list usadiť) s čerstvým premytím 99 % izopropanolu zakaždým po dobu 20 minút alebo viac pretrepávania, pravdepodobne môžete získať niekde okolo 80+ % salvinorínu, ktorý sa dá z listu ľahko extrahovať bez toho, aby ste museli čakať niekoľko dní. Ak predĺžite čas namáčania listu v rozpúšťadle na tri dni, raz denne ho pretrepete aspoň desať minút a každý deň odstránite rozpúšťadlo, mali by ste získať takmer 90 - 95 % salvinorínu, ktorý sa dá z listu extrahovať touto metódou, pokiaľ list pri každom vylievaní rozpúšťadla ešte raz premyjete čerstvým izopropanolom. To pomôže vymyť viac salvinorínu z mokrého prášku pred uzavretím nádoby na ďalšie 24-hodinové namáčanie. Metóda viacdňového namáčania a pretrepávania je veľmi účinná a pomáha dostať z listu väčšinu zvyšného salvinorínu. Posledných 10 - 20 % salvinorínu sa dostáva von veľmi dlho, pretože po prvých dvoch alebo troch pretrepaní a umytiach, ktoré odstránia väčšinu salvinorínu, sa vaše úsilie stále znižuje. Rozpúšťadlo z každého dňa extrakcie si uložte do nádoby a po 24 hodinách ho opatrne prelejte do inej zbernej nádoby, pričom sediment, ktorý každý deň vypadne, nechajte za sebou.

Fotografický sprievodca procesom extrakcie

Tu je fotografický sprievodca postupom extrakcie salvinorínu pomocou 99 % izopropanolu. Premývanie nafty a izopropanolu zobrazené v tomto návode slúži na odstránenie väčšiny čierneho vosku, aby sa salvinorín mohol použiť na výrobu vylepšených listov. Ak vyrábate tinktúru, robte len pranie s Naphthou a nič viac. Nepokračujte v premývaní malým množstvom izopropanolu, pretože tým sa určite odstráni príliš veľa voskov na účinnú tinktúru.
1. 100 gramov listov šalvie sa jemne pomlelo na konzistenciu podobnú múke pomocou lacného mlynčeka na kávu s vysokými otáčkami a potom sa namočilo do 99 % IPA izbovej teploty. Tieto malé mlynčeky na kávu možno nájsť vo väčšine veľkých obchodov s potravinami alebo v iných všeobecných obchodoch, ktoré majú v ponuke kuchynské potreby, sú skvelé na mletie sušeného listu šalvie.
IYThK23JOQ
Nezáleží na značke, všetky vyzerajú vo vnútri takto. Motor nepúšťajte dlhšie ako minútu v kuse a medzi mletím ho nechajte minútu vychladnúť, inak sa príliš zahrejú a môžu sa spáliť.
BUVBxQcHXl
2. Extrakčná nádoba: 100 g práškového listu sa pridá do nádoby s 99 % IPA, päť minút sa pretrepe a potom sa nechá stáť, aby sa hrubé častice listu usadili, než sa IPA vyleje. Extrahujte list 4 až 6-krát po dobu 5 minút (nepoužívajte acetón, plastové tesnenie vo viečku sa roztaví).
6FgM8mpBal
3. IPA extrahujte v plochej pyrexovej miske: Všetky IPA z viacerých extrakcií sa spojili do jednej nádoby, ktorá sa nechala niekoľko hodín nerušene stáť, aby sa usadeniny stihli usadiť z tekutiny.
KRPTy8Q1uN
Po 30 minútach od preliatia extraktu do tejto nádoby môžete vidieť usadeniny trieslovín, ktoré stále vypadávajú z tekutiny. Zotrel som miesto na dne a umiestnil tam kancelársku sponku, aby som ukázal, že tekutina je stále zakalená. Mala by byť číra.
2WZtiH0cT7
O hodinu neskôr sa mi podarilo škvrnu opäť vyčistiť, trieslovinové usadeniny stále vypadávajú.
5NR4yFfgm8
Túto fotografiu som urobil asi 45 minút po poslednej fotografii a prstom som opäť vyčistil škvrnu vedľa už vyčistenej kancelárskej spinky. Môžete vidieť, že trieslovina stále vypadáva z kvapaliny.
F9Qky4UlgJ
Priblíženie usadeniny.
Obyg6QGstz
4. Pokračoval soma IPA som prelial do inej nádoby, aby som odstránil usadeninu, ktorá vypadla na váhu, po vyčistení som IPA vrátil späť na ďalšie oddelenie.
6de720bKrN
IPA po odstránení sedimentu: Porovnajte farebný rozdiel medzi IPA na tejto fotografii po odstránení sedimentu a na prvej fotografii pred jeho odstránením. Teraz je oveľa svetlejšia, ale sediment bude naďalej vypadávať.
MHsiOjfnIT
Po dvanástich hodinách som na dne našiel viac tanínového sedimentu. Neviem, či zvyšný sediment vypadol počas prvej hodiny alebo dvoch z tých 12 hodín, alebo počas celého času. Bol viac rozptýlený, kým som tekutinu nerozmiešal.
YxFqJHDZsj
5. Vysušená druhá separácia sedimentu: IPA som vylial ešte raz, aby som odstránil posledný sediment.
ZlgEtf5JVs
Stmavnutie: Vyčistil som sklenenú nádobu a pokračoval v odparovaní ISP. Môžete vidieť, že tekutina tmavne viac, ako sa zmenšuje jej objem.
K6BU9aEJFA
Zhromaždený extrakt IPA: Toto je rovnaké množstvo tekutiny zhromaždené do jedného konca nádoby, jeden koniec panvice bol zdvihnutý.
CM4jqP50Om
Pripravené na prenos: Keď sa IPA odparí až sem, dosť zhustne a z kvapaliny začnú vystupovať vosky. Kvapalina by sa mala preniesť skôr, ako sa vosk začne zrážať alebo sa z neho stanú malé čiastočky.
Wz31i8Xybx
6. Prelejte do malej misky: IPA som nechal odpariť asi na tretinu alebo menej objemu uvedeného na predchádzajúcej fotografii a preniesol som ju do malej misky na konečné odparenie.
TnE96w04QA
7. Presuňte do rúry s teplotou 49 °C: Keď sahladina IPA znížila na približne 30 % pôvodného objemu, premiestnil som misku do rúry vyhriatej na 49 °C, aby sa zvyšná kvapalina odparila bez toho, aby na ňu fúkal vzduch a salvinorín sa usadil.
Uyd5YOfAvh
Odparenie ventilátorom zblízka: Blesk fotoaparátu spôsobil, že tekutina vyzerala mierne červená.
AWz9IUBlp0
8. Suchý extrakt: Malé množstvo IPA sa potom z extraktu úplne odparilo v sušičke nastavenej na 49 °C.
D7KDvn6IfL
Vo vysušenom extrakte bolo veľa čierneho vosku, ale nie toľko, ako som si myslel, že sa dostane von.
YCHXIrkiZS
O tom, že extrakcia prebehla dobre, svedčí svetlý extrakt na dne misky. Do misky môžete naliať naftu, aby sa ľahšie vyškrabávala, a potom ju celú preniesť do malej fľaštičky alebo nádobky na vymytie voskov.
H4QpUJ9wly
9. Prvé umývanie naftou: Použite dostatočne veľkú nádobu, aby vysušený extrakt nezaberal viac ako tretinu objemu. Dôkladne zmiešajte s naftou a nechajte ju 30 minút odležať, potom kvapkadlom do oka odoberte tretinu tekutiny z vrchnej časti, pričom dávajte pozor, aby ste ju nenamočili príliš hlboko.
EKDJpzmBQs
10. Druhé umývanie naftou: Po odobratí tretiny kvapaliny z prvého premývania a pridaní ďalšieho množstva ťažkého benzínu na druhé premývanie počkajte ďalších 30 minút, kým sa častice opäť usadia na dne, a až potom pomocou kvapkadla do oka odoberte ťažký benzín z hornej časti.
8nxZo25Lkm
11. Tretie premývanie ťažkým benzínom: Pridruhom alebo treťom premývaní by ste mali byť schopní vidieť surový salvinorín na dne nádoby.
A9wzLbynTd
12. Štvrté premývanie ťažkým benzínom.
NtWCkQdiNO
13. Piate umývanie ťažkého benzínu.
HQKMdPpO6y
14. Šieste umývanie ťažkého benzínu: Salvinorín sa usadil viac ako na predchádzajúcej fotografii a vyzerá tmavší, ako by bol inak, to a osvetlenie na tejto fotografii nebolo také dobré.
0ImB3TZXWL
15. Siedme pranie benzínu: V tomto bode už nie je potrebné extrakt ďalej čistiť. Ďalšie čistenie pomocou IPA zníži výťažnosť. Extrakt je už dostatočne čistý a veľmi dobrý na vylepšenie listu, výrobu tinktúry alebo nejakého druhu žuvacieho prostriedku. Je veľmi silný.
TTyJhSMjYg
Miska, v ktorej som sušil koncentrovaný extrakt IPA, fľaštička, ktorú používam na vymývanie voskov zo surového extraktu, a zelená nafta zo siedmich výplachov.
72ryOXblPs
Toto je všetka nafta použitá pri siedmich praniach, takmer 237 ml.
42pZMdRq3Y
16. Prvé premývanie IPA: Pred pridaním IPA nezabudnite vyliať ťažký benzín. Pri každom čistení pomocou IPA stratíte časť salvinorínu. Extrakt nemusíte čistiť IPA, je dostatočne čistý, pretože je určený na výrobu vylepšených listov atď. (Extrakt sa usadil za 1 hodinu).
LGwnWsvCTz
17. Druhé premytie IPA: Vylial som tmavý IPA a pridal som čistý IPA, aby som odstránil viac vosku. Fľaštička bola pretrepávaná tridsať sekúnd a odstavená na päť minút, kým som urobil túto fotografiu, a jemné čiastočky salvinorínu sa stále usadzujú na dne.
MqDKGudVhN
18. Tretie premývanie IPA sa stále usadzuje. Chystám sa extrakt vysušiť a zastaviť stratu salvinorínu z každého premývania.
ZevrNQMgcJ
19. Sušený extrakt: prestal som vymývať salvinorín a sušil som ho na teflónovom plechu v rúre nastavenej na 49 °C. Môžete vidieť, že chlorofyly sa vysušili navrchu, ako vždy.
LIHLCEA2iq
Hoci má salvinorín zelený odtieň, je veľmi koncentrovaný a nebolo by potrebné ďalšie čistenie, aby úplne zbelel. Odhadujem, že za 20 minút sa mi z listu podarilo dostať viac ako 75 % salvinorínu. 60 by bolo lepšie.
RluEmdVc1I
Kryštály vyrastené z tohto extraktu pri rozpustení celého prášku v približne 25 ml 57-60 °С 75,5 % (151 proof) alkoholu. Alkohol nasýtený salvinorínom v tejto fľaštičke som trikrát zohrial pomocou mikrovlnnej rúry takmer do varu a zakaždým som nechal roztok vychladnúť na izbovú teplotu. Po treťom cykle zahrievania a chladenia sa vytvorili tieto veľké kryštály. Počas čakania na vypadnutie sedimentov uchovávajte rozpúšťadlo v tme. Svetlo môže zničiť salvinorín.
HnjDwMrqei
Upozornenie: Nepokúšajte sa dávkovať rafinovaný extrakt alebo prášok, je príliš silný. Už niekoľko desatín miligramu je pre niektorých ľudí príliš silné. Salvinorín je silná omamná látka, ktorá môže spôsobiť zníženie motorickej kontroly tela od niekoľkých minút do hodiny alebo viac po užití. Salvinorínu a jeho účinkom veľa nerozumieme. Nikdy nikomu neodporúčam, aby túto látku užíval, toto rozhodnutie je na každom človeku: urobte si vlastný prieskum.
QJxhvy10e5
 
Last edited by a moderator:

T0lek511

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 10, 2023
Messages
126
Reaction score
84
Points
28
Deals
1
Môže sa používať EtOH?
 
Top