INFORMÁCIE O PRETREPÁVANÍ A PEČENÍ

Niceiceinn

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 28, 2022
Messages
3
Reaction score
3
Points
3
HI Im som tu nový, ale nie na bloku.

Prosím, doplňte to, čo si neviem zapamätať

efedarin / psudo
čo potrebujete je
hydroxid amónny
hydroxid sodný
trochu lítia
éter
suchý plyn HCI

nezabudol som na niečo?

to je všetko, čo si pamätám, môže mi s tým niekto pomôcť?
 

Niceiceinn

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 28, 2022
Messages
3
Reaction score
3
Points
3
moja chyba, len som si to prepočítal z pamäti ADHD hehe
 

G&A3007

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 4, 2022
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
MADHATTER....
Môžete použiť chlorid/sulfát amónny na shake n bake,
alebo len dusičnan...
Vedel by som si predstaviť, že HCL strana NH4CL by mohla alebo mohla zabrániť LYE premeniť PSE na voľnú bázu, a teda neumožniť redukciu PSE do rozpúšťadla....
pozerám sa však na to len zbežne, môžete mi to prosím potvrdiť....thanx

bmk007
 

Bartholomeus

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 23, 2022
Messages
127
Reaction score
67
Points
28
Prestaňte vyrábať drogériu na pretrepávanie a pečenie a zaobstarajte si poriadne sklo, neskôr mi môžete poďakovať
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Tomuto odporúčaniu sekundujem. Ths je trailer trash last-line-of -defence mthod. C'mon, sklenené výrobky sú voľne dostupné na Ebay. Pozrite sa na Nanshinglass alebo Deschem. Ani to nie je také drahé.
 

Sascha

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 10, 2022
Messages
4
Reaction score
8
Points
3
HI Im som tu nový, ale nie na bloku.
Ok, takže po prvé, termín shake and bake je skôr príšerná americká buranská variácia elegantného Birch-Reduction.


Saschova brezová redukcia s použitím lítia, ktorá redukuje (R/S+) efedrín na metylamfetamín.

Potrebné:

  • 99 % izopropanolový alkohol
  • Lítium
  • Chlorid amónny ( čistý )
  • Acetón ( čistý )
  • Suchý ľad
  • Hydroxid sodný ( NaOH >99 % )
  • (Pseudo) efedrín
  • NaCl

  • Postup:


    Zmiešajte izopropanol so soľou. Vznikne roztok na ležanie.



    Vrchnú vrstvu vylejte a spodnú vrstvu zlikvidujte. Spodnú vrstvu bude tvoriť voda.



    V najlepšom prípade je pseudoefedrín čistý a už extrahovaný z tabliet. Ale ak to tak nie je, alebo nie je potrebné, rozdrvte tablety a pridajte ich do roztoku izopropanolu.



    Nepridávajte príliš veľa izopropanolu, chcete dosiahnuť lepkavý druh pasty. Vložte do mrazničky na 4 a viac hodín.



    Počas pobytu v mrazničke pripravte bezvodý amoniak. V nádobe ( sklenenej!!! ) zmiešajte 4 diely NaOH a 5 dielov chloridu amónneho.



    Pripravte ďalšiu nádobu, ktorá je naplnená suchým ľadom a acetónom. Teplota musí byť nižšia ako -33 *C. Do tejto nádoby umiestnite ďalšiu sklenenú nádobu a spojte hadičkami obe nádoby ( chlorid amónny + NaOH a prázdnu nádobu ). Chcete dosiahnuť, aby plyn, ktorý pri zahrievaní prechádza, vytvoril kvapalinu, a to tak, že pomocou ľadového kúpeľa zmrazíte sklo pod -33 *C.



    Pripravte si lítium. V prípade, že nie je extrahované, sa to dá ľahko urobiť extrahovaním lítia z batérií AA ( musí sa povedať lítia ), budú tam zrolované 2 kovy, lesklý a nelesklý kov. Nelesklý kov je lítium. Môžete otestovať, či je to lítium pridaním trochy vody. V prípade, že reaguje, je to lítium. ( Nepridávajte príliš veľa lítia + voda môže vybuchnúť!!! ).



    Na pridanie (pseudo)-efedrínu použite nasledujúci pomer:

    250 ml bezvodého amoniaku + 100 ml na každých 28 gramov ( 1 unca ) Pseudo. Pre amerických buzerantov medzi nami



    Pridajte ( studený !!! ) pseudoefedrín do studeného bezvodého amoniaku ( ešte v ľadovom kúpeli ) v správnom pomere. Skontrolujte teplotu. Uistite sa, že je nižšia ako -33 *C.



    Počkajte 7-12 minút. V ideálnom prípade nedôjde k zmene teploty. A žiadna reakcia.



    Rozlomte lítium na veľmi malé kúsky. Nerozdrvte ho! A do roztoku pridajte malú časť lítia. Roztok by mal zmodrať! Počkajte, kým modrá farba nezmizne, a zopakujte to ( pridajte lítium ). Lítium by sa malo pridávať približne každých 40 sekúnd. Kým sa nevráti späť na pôvodnú farbu a zostane modrý.



    Miešajte 30 až 60 minút. Nechajte vychladnúť na izbovú teplotu ( 23 *C, použite teplomer!!!).

    A miešajte ďalších 60 minút. Teraz ste vyrobili racemický (RS)-N metylamfetamín. Teraz ho rekryštalizujte a prečistite.
 

The Silent Chemist

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2022
Messages
22
Reaction score
12
Points
3
H
Uskutočnila spoločnosť SWIY úspešne túto reakciu Mám niekoľko otázok?
 

Sascha

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 10, 2022
Messages
4
Reaction score
8
Points
3
Pokračujte
 

The Silent Chemist

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2022
Messages
22
Reaction score
12
Points
3
Hovorí sa, že sa používa efedrín/fenylpropanolamín vo voľnej báze, ale tiež sa hovorí, že sa môže použiť aj efedrín/fenylpropanolamín Hcl, pričom sa odstráni krok voľnej bázy efedrínu

(nie je to vôbec ťažké, ale je to krok v procese, ktorému by sa dalo vyhnúť)

Je to pravda ? Keď sa to robí touto metódou, stačí postupovať podľa rovnakého protokolu.

pridanie lítia s vytvorením modrej farby, potom rozptýlenie a potom opakovanie, kým sa modrá farba nerozptýli.

Aký pomer efedrínu Hcl, izopropylalkoholu a bezvodého amoniaku sa používa, aby sa to prispôsobilo.

zrejme pri použití efedrínu/fenylpropanolamínu hcl vzniká chlorid amónny, ktorý reakciu uhasí?
 

cyclic-ozone

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 13, 2022
Messages
8
Reaction score
6
Points
3
Dôrazne neodporúčam používať chlórvodíkovú soľ, keď je voľné mazanie lacné a jednoduché, lítium by reagovalo s HCl soľou a plytvalo by vzácnym alkalickým kovom.
pokiaľ ide o pomery, táto metóda bola obľúbená čiastočne preto, že presnosť nie je taká potrebná. napríklad by sa dalo použiť niekoľko litrov (3) amoniaku a pridať k nemu roztok väčšinou np rozpúšťadla, ako je éter alebo IPA, v ktorom je rozpustených 250 g freebase, a potom začať pridávať alkáliu.

Upraviť čísla
 

The Silent Chemist

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2022
Messages
22
Reaction score
12
Points
3
Tu je postup na voľné získavanie efedrínu, povedzte mi, čo si myslíte ?


K efedrínu pridajte približne rovnaký diel vody. Teraz si pripravte 20 % roztok NaOH (alebo 4 diely DH2O:1 diel NaOH) Do vody/pseudoroztoku pridajte toluén alebo rozpúšťadlo NP, ktoré chcete použiť, približne v rovnakom objeme ako voda! Áno, najprv toluén, ten dá pseudoroztoku miesto, kam môže ísť, namiesto toho, aby ho spálila báza, ktorá ho môže rozložiť a premeniť na aziridíny (toxické)! Roztok NaOH pridajte do roztoku vody/seudo/toluénu až do PH 13 a nezabudnite testovať PH vody, nie toluénu! Teraz nádobu veľmi dobre pretrepte a nechajte usadiť vo vrstvách. Oddeľte toluénovú vrstvu. Tento postup zopakujte 3-krát a spojte všetok toluén!
Toluén/pseudofluón môžete vysušiť pomocou síranu horečnatého.

Pripravené na použitie v reakcii ?
 
Last edited:

The Silent Chemist

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2022
Messages
22
Reaction score
12
Points
3
Vysvetlite, prosím, čo sa deje v tomto kroku Ide o freebase alebo Hcl, o ktorom hovoríte ?

ak ide o freebase, dalo by sa predpokladať, že efedrín sa rozpustí v IPA a roztok sa môže pred použitím vysušiť pomocou síranu horečnatého. SWIM vie, že pseudoefedrínová freebáza je alebo by mohla byť pevná látka.

prečo sa niekto obáva použitia malého množstva IPA, je to na zníženie tvorby vedľajších produktov "etoxidu"
 

cyclic-ozone

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 13, 2022
Messages
8
Reaction score
6
Points
3
Obavám z alkalických alkoxidov sa dá vyhnúť použitím éteru (tak trochu) a hlavnou vecou je zabezpečiť rozpustenie, ale krok sušenia je absolútne nevyhnutný a bude fungovať mgso4 sušené v sušičke, pretože voda v rozpúšťadlách neuveriteľne škodí tvorbe amidov alkalických kovov. Myslím, že hlavnou obavou pri alkohole je exotermická reakcia medzi alkoholmi a vznikajúcim amidom pri varení amoniaku, ale nie som si úplne istý.
 

The Silent Chemist

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2022
Messages
22
Reaction score
12
Points
3
Ak sa redukuje fenylpropanoamín, vzniká amfetamínová voľná báza. V tomto prípade by sa po extrakcii freebázy z reakcie namiesto prebublávania plynu Hcl cez roztok, ktorý tvorí soľ Hcl, uprednostnila skôr titrácia kyselinou v IPA/aktóne s kyselinou sírovou, aby vznikla síranová soľ

Je síranová soľ stabilnejšia alebo niečo iné?
 

cyclic-ozone

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 13, 2022
Messages
8
Reaction score
6
Points
3
Uprednostňuje sa titrácia kyselinou sírovou, pretože síranová soľ amfetamínu nie je stabilnejšia, skôr nie je hygroskopická (ťahá vodu zo vzduchu) ako hydrochloridová soľ. preto je veľa rýchlosti euro pastou.

alternatívne by sa mohla použiť kyselina fosforečná
 

Raz

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2022
Messages
17
Reaction score
25
Points
3
NaOH zmiešaný s NH4NO3v trojhrdlej banke s okrúhlym dnom sH2Opridávanou z adičného lievika na vyrovnávanie tlaku. Tiež hadica pripojená k fľaši s pseudo (voľnou bázou) rozpustenou v Colemanovom táborovom palive (filtruje sa cez palivový lievik na odstránenieH2O), na ktorého vrchu pláva Li. Potom druhá hadica a ventil vychádzajúci z fľaše na vypustenie nadmerného tlaku.
Takmer všetko riziko výbuchu by malo byť zažehnané, však?Napr. vznietenieLi po kontakte so spodnou vrstvou NaOH & NH4NO3 počas "prebiehajúcej" reakcie. Iste okamžite zhasne, keď sa Li dostane do tlakovejatmosféry bezvodého NH3 namiesto vzduchu. ŽiadnyO2, žiadny výbuch. Prvá hadica má tiež tri prídavné zariadenia; sušenie CaO, sifón spätného nasávania a ventil.
Čisté, čisté, čisté. Pretože cieľom je len jedna chemická látka. Čisté dextro namiesto racemického dex|leva. Ospravedlňujem sa, v druhej polovici som začal blúdiť.
 
Top